Dorëheqje totale

January 27, 2016 12:00

Dorëheqje totale

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

Ç’kuptim ka të bësh ligje në Albanistan sot? Albanistanit sot në radhë të parë i duhet një dorëheqje totale e gjithë personave që kanë punuar në mafien e drejtësisë. Si një ndërmarrje e falimentuar totalisht! Të ndërtohet një gjykatë speciale që të analizojë dhe të nxjerrë në pah veprimtarinë antikombëtare dhe kriminale të kësaj trupe mafioze. Të hidhen poshtë të gjitha vendimmarrjet e kësaj mafie në 25 vjet. Të fillojë drejtësia duke filluar në radhë me organizatorët dhe drejtuesit e lëvizjes të dy gishtave përpjetë të dhjetorit 1990.

Të përzgjidhet një ekip me njerëz të përgatitur nga ana juridike në perëndim dhe që nuk kanë punuar gjatë këtyre 25 viteve asnjë ditë në Shqipëri.

Atëherë bëhet drejtësia në Shqipëri. Kush do ta bëjë? Shtrohet pyetja. Kjo mafia që sundon sot në pushtet dihet që s’do e bëjë. Atëherë duhet një parti e re nga njerëz të papërlyer nga koha e mafias dhe kriminalitetit këto 25 vjet.

January 27, 2016 12:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim