Dorëhiqet papritur kreu i Spitalit të Durrësit

April 18, 2018 22:06

Dorëhiqet papritur kreu i Spitalit të Durrësit

Ka dhënë dorëheqjen në mënyrë krejt të papritur drejtori i Spitalit Rajonal Durrës. Alban Ramohitaj, njëkohësisht dhe kryetar i Këshillit Bashkiak të Durrësit, mësohet se ka dhënë dorëheqjen të mërkurën.

Ky largim nga detyra nuk është argumentuar ende prej tij.

Ramohitaj ishte fituesi i konkursit të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë për spitalin e Durrësit.

Pas këtij largimi të papritur pritet që vendin e mbetur bosh ta plotësojë kandidati që zuri vendin e dytë në konkursin për drejtues, mjekja Nadire Kërtusha Jani, që aktualisht mban detyrën e shefes së repartit infektiv në këtë spital.

o.j/dita

April 18, 2018 22:06
Komento

1 Koment

  1. ce April 19, 11:57

    jo ne vend te tij vereni drejtorin e LSI kristaq huten qe nderron testen e partise nga te fryje era dhe akom drejtor rajonal kur dihen bemat e tij ne drejtorin rajonale, ka emruar nusen e djalit ne adminisraten e tij,,,,,

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*