I dyti në pak kohë, jep dorëheqjen zv.ministri i Ekonomisë

February 13, 2020 15:22

I dyti në pak kohë, jep dorëheqjen zv.ministri i Ekonomisë

Zëvëndësministri i Financave dhe Ekonomisë, Elton Haxhi ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme.

Ai ka njoftuar largimin nga posti i rëndësishëm, në një kohë që vetëm një muaj më parë është larguar dhe zëvëndësministri tjetër, Erjon Luçi.

Elton Haxhi ka folur për News24 për vendimin e tij për t’u larguar nga detyra në Ministrinë e Financave.

Ai ka thënë se “Nuk mundet të vijoja të qëndroja më në atë detyrë”, shkruan ballkanweb.

Në përditësim….

l.h/ dita

February 13, 2020 15:22
Komento

6 Komente

 1. Lili February 13, 15:34

  Shume interesante! Bile pak ndergjegje i paska mbetur!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 13, 17:07

   lilo të vje tjetri dhe të thotë”firmos këtu për këtë shumën që duhet për të ndërtuar rrugën në filan vënd se më duhen mua për të bler një oxhak tjetër më të shtrenjtë se ai që kishte ai shoku tim,por që ja kisha blerë unë”!!
   ça me bo ky lali??
   frikacak!!
   ka frikë se nesër i thonë ke firmosur ti or shpirt,pranej shko në burg!!
   ky nuk e di se rama ka vendos me ndenj deri sa të cofë!!bile e ka bo venin gati o për gregin o për zahon!!
   frikacak lil frikacak!!

   Reply to this comment
 2. Habija February 13, 15:43

  Ministri i Financave apo i Ekonomisë? Apo të dy, si dy zogj me një gurë?

  Reply to this comment
 3. mirel February 13, 17:45

  Ministri aktual i financave eshte Arben Ahmetaj, keta jane vetem “firmetaret” sic thote cenua.
  Parate i merr Ramuti dhe Ahmuti, keta firmosin, prandaj, hajt nje ore e me pare te ikin sa ta hane sa krahu

  Reply to this comment
 4. Ethem Lalaj February 13, 18:53

  DITA:Besoi dorheqja e Zv.Ministrit behet per anomalit ne bisneset e RINASIT ku gjyqin e fitoi shoqa e GJIN GJINIT,si koka e krimit ne gjyqsor,kundrejt firmes Amerikane,qe po çudit boten.Ndaj kjo nuk ka te beje me ato qe shkruajne personat anonim.
  -FLM-DITA.

  Reply to this comment
  • Liri February 13, 21:17

   Ethem pse ti kujton se ky zv.ministri ka firmos ate gjene me koken e vet?
   A mos eshte qe e kane detyruar dhe tani qe i doli era mutit lajne duart me kete zarin e rradhes.
   Se keshtu e ben rama me te gjithe.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*