UEFA fshin vendimin e ndeshjes Serbi – Shqipëri nga “Facebooku”

October 30, 2014 17:28

UEFA fshin vendimin e ndeshjes Serbi – Shqipëri nga “Facebooku”

Në faqen e saj zyrtare të rrjetit social “Facebook”, UEFA ka fshirë postimin ku bëhej me dije vendimi i marrë për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Pas plot 1 jave, UEFA ka menduar që ta fshijë postimin e lajmit.

Nuk ka asnjë arsye apo koment zyrtar për këtë gjë, por në atë postim numëroheshin mbi 175 000 komente kundër politikës së UEFA-së për të mos dënuar racizmin serb në ndeshjen ndaj Shqipërisë dhe kjo mund të jetë një nga arsyet e heqjes të pstimit.

Untitled

October 30, 2014 17:28
Komento

3 Komente

  1. SuloKapedani October 30, 19:12

    UEFA mund ti fshijè vendimet ne feesbukun e saj por nuk fshin dot turpin e saj nè gjithè botèn pèr atè vendim skandaloz dhe politik nè favor tè njè shteti qè ka shkaktuar gjenocid nè ballkan,UEFA èshtè pajtuar me racizmin.

    Reply to this comment
  2. mëno October 31, 10:44

    Pavarsishte nga fshirja e vendimit te UEFAs nga FB ne duhet te vazhdojme me me intensitet te kerkojme te drejjten tone dhe te demaskojme kete organizem si bashkpuntor i mafias se futbollit europian. Platinia nuk e meriton respektin e shqiptareve sepse eshte sjelle si nje klysh i serbeve. Kjo e bene te domosdoshme qe te denocojme me me force dhunen serbe ndaj ekipit tone kombetar.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*