Doshi: Kryeprokurorit i them që të mos shkojë të raportojë tek Meta

September 30, 2015 19:00

Doshi: Kryeprokurorit i them që të mos shkojë të raportojë tek Meta

Rreth orës 19:29 në Drejtorinë e Policisë u  paraqit deputeti Tom Doshi i cili  u mor në pyetje, ndërsa për ish-ministrin e Energjitikës, Dritan Prifti, nuk ka ende konfirmim nëse do të paraqitet.

“Ftoj kryeprokurorin të hetojë, por nëse nga hetimet nuk del gjë, unë do të ngre padi ndaj Spartak Brahos. Ftoj kryeprokurorin të hetojë, por nëse nga hetimet nuk del gjë, unë do të ngre padi ndaj Spartak Brahos. Megjithëse “godfather” deklaroi dje se ka prejardhje malësore, unë i them që të lejojë hetimet.Kryeprokurorit i them që të mos shkojë të raportojë tek godfather-i çdo fundjavë”, tha Doshi pasi doli nga policia.

Ashtu sikurse bashkëshortja e Kastriot Ismailaj, Vojsava Ismailaj, edhe Doshi është paraqitur me të njëjtin avokat, Vladimir Meçi.

Për rreth 40 minuta, Vojsava Ismailaj u pyet si person që ka dijeni mbi ngjarjen, nisur nga pretendimi i kreut të Komisionit të Sigurisë Spartak Braho se ndaj saj po ushtrojnë presion në mënyrë që bashkëshorti i saj të dëshmojë në procesin gjyqësor kundër Ilir Metës.

Mësohet se Ismailaj ka dëshmuar në polici se nuk është kërcënuar asnjëherë nga Tom Doshi, por nga disa persona të tjerë.

September 30, 2015 19:00
Komento

6 Komente

 1. Arben September 30, 19:39

  RROFTE FSB-JA RUSE DHE UDB-JA SERBE.

  TRADHETARET NE LITAR.

  Reply to this comment
 2. deti September 30, 23:11

  Po tamam keshtu.
  Ne qahemi nga serbi greku rusi.
  Ne prodhokemi verse horra

  Reply to this comment
 3. Hurma Arabie. October 1, 00:15

  Zoti Doshi i jeni adresuar gabim Kryeprokurorit Kosit+Uje, qe te mos shkoje cdo fund jave te falet tek Ilir Kokekatrori, kjo ftese i duhet bere tutorit te tij Sali Zehere Berisha.

  Reply to this comment
 4. nostradamus October 1, 01:40

  Rraca e tyre njihen si intrigante e vrases pas shpine …. ”Bej te fala Fizit….”’

  Reply to this comment
 5. Helli October 1, 12:32

  Hellin ne b… kerkon ai koklopa I Skraparit,njeri cinik dhe pa nje fije dinjitet,ku jane vjelljet e cvatjet eshte Meta dhe Berisha.

  Reply to this comment
 6. Denisi October 1, 12:35

  Njeri pa dinjitet dhe moral ky “malsori I Skraparit”,njeri qe vetem pergjon te tjeret e cvat e vjedh per vete,edhe melcine nga vendi ta merr ky fshatar I qelbet,populli I majte e urren shume,eshte njeri shume negative.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim