Doshi: Nuk jam i shqetësuar, pres arrestimin

March 26, 2015 14:20

Doshi: Nuk jam i shqetësuar, pres arrestimin

Tom Doshi, të cilit pak më parë iu hoq mandati ka thënë se nuk shqetësohet nga arrestimi i tij.

“Pres dhe arrestimin, nuk kam asnjë shqetësim. Gjithë provat që kërkova, prokuroria është e detyruar t’i sjellë ato prova. Provat i ka prokuroria. Kërkesa është bërë nga unë me vendim gjykate. Çdo gjë është në dosje. Është e patjetërsueshme. Çfarë do ndodhi me mua?- Do ballafaqohem në gjykatë me prokurorinë”, u shpreh Doshi para gazetarëve.

Më tej ai thekson se denoncimi i tij ishte kontribut për shoqërinë shqiptare, për tu treguar deri ku ka shkuar krimi i organizuar. ”

Ata nuk arritën të më eleminojnë fizikisht, bëra kontribut për shqiptarët që ta marrin vesh deri ku ka shkuar krimi i organizuar.
Demokraci nuk ka më në Shqipëri. Imagjinoni ç’ndodh me qytetarët e thjeshtë kur shkelet ligji për deputetët.
Për Ramën mesazhi është se sot ai ndodhet në një pozitë jo të mirë se kam punuar 10 vjet me të, por për të ka më shumë rëndësi karrigia.’, u shpreh Doshi.

March 26, 2015 14:20
Komento

14 Komente

 1. SHENANOU March 26, 14:39

  TOM DOSHI TI JE HERO.

  TE BEKOFTE ZOTI PER TRIMERINE E GUXIMIN QE KE.

  TE KA BEKUAR ZOTI QE TE FITOSH NE GJYKATE.

  Reply to this comment
 2. Bardhi Tolabi March 26, 14:40

  Nuk paske me luhatje tensioni?Cudi,ne kete rast,vetem nje kriminel dhe mafioz i rregjur,mund te mos kete shqetesim.Une do te isha ndjere keq,ne se do kerkohej arrestimi im,edhe ne se do jem i pafajshem.Por,ti sic duket,qenke i rrahur me vaj dhe me uthull sic duket.

  Reply to this comment
 3. Arben March 26, 15:13

  RROFSHIN AGJENTAT E UDB-SE

  Reply to this comment
 4. Ar March 26, 15:30

  Doshi e ka marre lehte! Akoma nuk e ka kuptuar, ate qe, ka dashur te beje! Por le te shpresojme qe, egziston nje person i trete qe, ka organizuar kete histori te pakendshme?! Ndryshe Doshi dhe shqiptaret jane pa te ardhme!

  Reply to this comment
 5. Shqipe March 26, 15:39

  Po Jo mo se nuk e arestohen se eshte LLALLA ne kete mesele qe ben loje te DYFISHTE

  Reply to this comment
 6. fteri March 26, 16:17

  o’Doshi o’rumpalle deputet !nuk rrezohet shteti me skenare me genjeshtra ,vetem se te tha Saliu; po afrohen zgjedhjet lokale ,Saliu do te humbe ne keto zgjedhje ,ju do jeni ne burge e meritoni aty rrini ,se nuk te pelqen zalli kirit a ke pa ndonje gure badeni.

  Reply to this comment
 7. Perashiani March 26, 16:23

  Kemi 25 vjet pa drejtesi.Nese arrestimi i deputeteve do te sinjalizoje se drejtesia eshte futur ne rrugen e ligjit,gjysma e se keqes.Ne te kunderten,forca e bumerangut do te jete e paparashikueshme.

  Reply to this comment
 8. Toni March 26, 16:23

  Do te behet Deputet i tere Burgjeve me porosi te Saliut dhe urdher nga lart (UDB)

  Reply to this comment
 9. Lezha March 26, 17:31

  Tomes I lumte veq saka fillu ai nuk largohet as nuk meshefet si Kane ba ME vite sala Rama e iliri toma doli hapun e kjo I ndane burrat ME burat kurva

  Reply to this comment
 10. Ajaxs March 26, 17:45

  Bravo Doshi. Pavaresishte se nuk jam i majte, ti i tregove popullit SHqiptare se ne SHqiperi sundon krimi i organizuar nga larte. Edhe i vetem Trim ne kete beteje. Edhe ata qe te kane share kane Respekt per trimerine dhe kurajon qe po tregone. Doshi me kete qe bere do mbetesh ne histori per mire.

  Reply to this comment
 11. leo england March 26, 18:13

  Ku eshte trimeria e tij o njerez. Nje vrases para se te kryej krimin kerkon te pakten gjysmen e shumes e dicka me temper e Jo nga 300.000 euro merka vec 30.000 euro. A keni try o te lajthitur???? PSE nuk e vrau AI qe ishte paguar???? Nuk thote asnje shkak!!!! Cudi. I erdh keq per kete palacon para gjysem million euro????? Ahaaahaaaa

  Reply to this comment
 12. Arben March 27, 05:58

  KESAJ HERE AGJENTAT E UDB-SE NUK JA DOLEN TE DESTABILIZOJNE SHQIPETARET.

  SKENARI QE U MBYLL ME BYRZYLYKET E KETYRE TE DYVE ESHTE ME URDHER DIREKT TE

  NIKOLICIT.

  Reply to this comment
 13. Lul March 27, 09:05

  Ok more Tum se dhe ne ate po presim…qe ti mos te behesh frikacak pavarsisht se kishe nje cik probleme me tensionin… O Trimi i malsis kuptoje nga dhomat e V.I.P ve se parlamenti nuke don muskuj por men oooooo Tum.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*