Doshi paraqet raport mjekësor, shtyhet vendimi për mandatin e dy deputetëve

March 23, 2015 11:33

Doshi paraqet raport mjekësor, shtyhet vendimi për mandatin e dy deputetëve

Këshilli i Mandateve ka nisur sot mbledhjen e shtyrë dy ditë më parë, për heqjen e mandateve të Tom Doshit dhe Mark Frrokut.

Nisja e mbledhjes është shoqëruar me debate, pasi PD ka kërkuar që ajo të bëhet me dyer të hapura.

Por, kërkesa e demokratëve është hedhur poshtë.

Ndërkohë, avokati i Tom Doshit ka kërkuar shtyrjen e mbledhjes.

Kjo, pasi sipas tij, Doshi është sëmurë dhe nuk mund të paraqitet në mbledhje.

Për këtë arsye ai ka paraqitur edhe një raport mjekësor.

Pas kërkesës së avokatit të Doshit, mbledhja është shtyrë për një ditë tjetër.

Edhe deputeti Mark Frroku, nuk ka marrë pjesë në këtë mbledhje.

March 23, 2015 11:33
Komento

21 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" March 23, 11:40

  Tom Kodoshi, i forti i grupit, sherim te shpejt tom, mos u kastigo.

  Reply to this comment
 2. asteri March 23, 11:54

  …..me siguri e ka keshilluar Basha….kjo eshte nje loje e ndyre. Derisa ishte i pranishem avokati…..? Mjere Shqiperia per parlamentaret qe ka!

  Reply to this comment
  • Tironsi "ZZ" March 24, 06:38

   1- Me ben pershtypje balistika e Tomes; E nisi me “dajak per KM”, tundje themelesh te Rilindjes dhe perfundoi duke bere analizat e shurres.

   2- Krahasimi nga shumica e komentuesve, me Precedentin Basha:
   Harroni faktin qe Basha (me hir a me pahir) i kishte te gjithe ne krah te tij, nisur nga Presidenti, KM,Ministrin e Drejtesise, etj etj e deri tek punonjesit.
   Dhe Kjo, ishte pika me e forte ku u mbeshtet mbrojtja e Bashes.
   Ndersa sot, Toma i ka kthyer shumicen kundra vetes.

   TOMA KISHTE DHE VAZHDON TE KETE KESHILLTARE TE KEQINJ!

   E MORI KTHESEN SHUME VONE, KUR KISHTE NISUR RENIA E PASHMANGSHME. PER MUA, DENOHET OSE JO, NUK KA SHUME RENDESI. ASHTU SI UTHULLA E FORTE, EDHE TOMA KA PRISHUR/DO SHKATERROJE “ENEN” E TIJ.

   NE FUND KUR TE BEHET BILANCI DO DALE RRUAR E QETHUR.

   “Easy money, easy come easy go 🙁 ”

   Reply to this comment
 3. Emigranti March 23, 12:11

  Edhe Basha kete procedure ka pedorur kur vodhi 230 milion Euro nga ruga e kombit

  Reply to this comment
 4. Toni March 23, 12:18

  lulzim basha per vjedhjen e 230-mln euro plot 3-vjet me raport mjekesore ndenji dhe dogji afatet dhe kodoshi tani kete rruge po mer,,mjer ky komb…

  Reply to this comment
 5. vezhguesi March 23, 12:18

  Do pushohet ceshtja nen shembullin e rruges qe ndoqi Lulzim Basha kur vodhi 230 milion eurot te rruga Durres-morine. Edhe ai filloi me raporte e sherbime jasht shtetit deri sa kaloi koha e hetimeve dhe dosja u mbyll. Kjo eshte semundje qe kap vetem VIPAT ,e jo populline thjeshte,ndaj populli te mos habitet per kete semundje. Kjo semundje quhet ” GRIPUS DEMOKRATIKUS”

  Reply to this comment
 6. vezhguesi March 23, 12:20

  pa shikojeni ate mjekun qe leshoi raportin,mos eshte ai qe zbuloi se vrasjen me 21 janar ishin bere nga afer,dmth protestuesit kishin vrare njeri tjetrin? Mos valle edhe ketij do hedhur hekurat!

  Reply to this comment
 7. Morracaku March 23, 12:46

  Te gjithe deputet japin program me genjeshtra, me genjeshtra , me GENJE SHTRAaaa.

  Ne cdo dite po degjojme genjeshtra te reja dhe nuk po ngopemi me genjeshtra.

  Ne komentojme cdo dite genjeshtrat e tyre si te VERTETA.

  Deputet zihen cdo dite me nj- tje ma shpife ta shpifa .

  ne qe i degjojme behemi me nervoze se ata.

  Genjeshtrat e tyre jane pa fund , ..por edhe besimi yne te ata eshte i pa fund.

  Reply to this comment
 8. Shqiptar Kosova March 23, 12:51

  Ky fare kodoshi duhet derguar dikudn ajsht per kontroll.Se esht njeri i semur psiqik nuk ak dyshim.Por per semundje te tjera duhet nji kontroll i besueshem neutral.Por edhe drejtesia shqiptare duhet te rikthej ne rigjykim plaqkitesit e 230 milion eurove nga Lulzim Basha dhe Salih Berisha,Nese nuk denohen te gjitha keto krime te bera nga keta barbar atehere veq se stimulohen te tjeret per krime me te renda.Si u be e mundur qe Lulzim Bashiqi( perpiluesi i dosjeve kunder UQK-s) te sherohet menjihere por sa kaluen afatet per gjykimin e tij per plaqkitjen e 230 milion eurove.Ate strategjith si duket do e perdor edhe Tom Kodoshi. Duhet shiquar se nes esht i njejti mjek dhe i njejti te dergohet ne burg per keqperdorim te punes se mjekut dhe pjesmarres ne plaqkitje dhe destabilizim te vendit.

  Reply to this comment
 9. miroo March 23, 13:29

  nuk kalohet duke bere shurren kjo pune o tom and jerry.

  Reply to this comment
 10. Popull March 23, 15:03

  A mund te bini nje komision mjekesh, nga jashte te vizitijne Doshin, Salen, Frokun, BASHEN, Topallin, Ristanin….e kompani?

  Si nuk kena TURPE ata qe e mnulojne dhe ju qe e besoni more antare te komision it te mandateve? Sa me shume ta zgjasin kete histori, aq me shume ju dje boja te tereve, KRIMINELEVE, HAJDUTEVE , DHE MANUPULUESVE ME MANDAT.

  CFRA PRISNI JU MOR MASKARA KOMOSION QE KODOSHI TE LARGOHET NE DERJTIM TE PA DITUR? CFARE PRISNI JU MOR KRIMINEL PARLAMENT QE POPULLI TE BEJ TRAZIRA DHE TU SHKAPESE PREJ BYTHE PA PERJASHTIM? TE GJITHE ASHTU SI JENI….

  O POPULL MERI NE DOR FATET E TUA! MOS SHKONI PAS PARTISE SE DJALLIT, (PD)AS PAS PARTISE SE SEKSEREVE (PS), POR MERE NE DORE SITUATEN SE MBARUAT.
  SHPRONESONI HAJDUTET! NE BURG TE GJITHE!

  PTTUUUUUU POLITIKANE TE QELBUR. PA PERJASHTIM TE GJITHE NJELLOJ JENI.
  HAPNI SYT MORE SHARLATANE DHE SHIKONI! QEVERITE E TJERA GUHTOJNE TE GLLABEROJNE FQINJIN( psh. Greqia) JU GLLABERONI SHQIPTARET DHE SHISNI ATDHEUN. MOS HARONI KU GEN NUK ZHDUKET! SI MJERE JU DHE FEMIJET TUAJ SA SHUME DO VUAJNE. KUDO QE TE JENE DO TE BERBALLEN PER DAMKEN QE JU PO I TRASHEGONI…..
  E VERTETA VONON PO NUK HARON
  PARA O POPULL NE REVOLUCION

  Reply to this comment
 11. Dushi March 23, 16:17

  Filloj lufta po u arrestua Doshi

  Reply to this comment
 12. shpatar March 23, 17:14

  Pse ti biem ne qafe kot Tom -Kodoshit .Nuk eshte rasti i pare qe ndodh me keta Kodosha.
  Hyne Meziu daullexhiu .
  Del Gjini faqeziu .
  Hyne Gjika mustaqe miu .
  Cfryet Toma mavriu .
  Te na rroje Drejtesia.
  Bejtexhiu dhe Shqiperia .

  Prane bollekut te pa pare
  Toma hiqet si i vrare
  E vrau Meta o shqiptare .
  Cirret Saliu si i marre.
  Kerkon rrevolucjon mbarkombetar.
  Me Lul Bashen prijse te pare .
  I propozoje gazetes Dita te hapi nje faqe enkas per bejtexhinjte. Te vihet si stimul fitimet e nje dite te shitjes se gazetes .Te shihni se cfare talenti ka populli te krahesuar me perfaqsuesit e tij.
  Sipas nje sondazhi, qe kam bere nga komentuesit on lina te gazetes Dita, vendi i pare nuk do te quhet bejtja ku si person ne fjale eshte Saliu.Perjashtohet si i konsumuar per 24 vjete dhe automatikishte mban rekordin e bejteve .Vetem kur te shpallet konkursi ne arenen nderkombetare do hyjne bejtet per te. Te Madhin e me te medhenjve qe ka njohur Shqiperia .

  Reply to this comment
 13. Arben March 23, 17:41

  BURG BURG BURG BURG

  BURG BURG BURG BURG

  BURG BURG BURG BURG

  BURG BURG BURG BURG

  BURG BURG BURG BURG

  BURG BURG BURG BURG

  Reply to this comment
 14. Toni nga Kukesi i Ri March 23, 18:39

  Kjo telenovele duhet te luhet nga teatri kombetar per te argetuar publikun Shqiptar aktualisht dhe per brezat qe do te vijne sepse eshte nje teme qe vlen shume, pas asaj te Sali Protopapes dhe asaj te Sali Berishes.

  Reply to this comment
 15. Darius March 23, 18:53

  Tom Doshi……nuk pjerdh nga asnje nga Putanat qe ka politika shqiptare,Tom Doshi u henger pas shpine,sic e kemi tradite ne Shqiptaret qe te vrasim pas shpine se perball te hame KN.
  Tom Doshi,nuk eshte aq karabush sa mendoni ju,se nuk i ka bere kot aq pare,dhe fuqi politike qofte dhe ne rruge kriminale.
  Hamzate e 2015,e kane frike Doshin,se pa perjashtuar asnje ju a merr grate te gjitheve nga Krevati e jua con te semafori,po kjo eshte Poliputana Shqiptare e cila ka synim vetem Pushtetin ekonomiko politik,pavaresisht se jane qenie te modofikuara dhe deformuara,kafshe me fytyre njeriu!!!!

  Reply to this comment
  • Kaziu March 23, 21:17

   Zoti Dorius nuk i heq asnje presje komentit tuaj .Ju falenderoj

   Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" March 23, 22:31

   Darius, te siguroj se po ti kisha lepire bythen sali berishes, sot sdo permenedej e emri i Zamir Manes apo Rezart Tacit, por mund te permendej emri im.
   Per bythlepiresit nuk ka qene e veshtire te beheshin te pasur nen qeverisjet berisha-nano.
   Te siguroj se qysh ne 90-ten, kam qene shume afer sali berishes, mjaftonte vetem ti beja lajkat e rastit dhe do dilja i fituar, te pakten nga ana finaciare, se nga ana morale, do te isha nje mutsihone.
   Ka plot njerez te mire edhe ne kete parlament, qe duhen stimuluar, per ti treguar, se i drejti, i paperlyeri, vjen koha qe i jepet merita si njeri i ndershem.

   Reply to this comment
 16. fatmiri March 23, 21:17

  Tani merreni ate mjekun qe ka dhene raportin dhe kalojeni Doshin ne expertize mjeksore. ne qoftese genjen, mjeku ne burg.

  Reply to this comment
 17. Uran Kola March 23, 21:24

  Duhet goditur i nderuari Doshi dhe nga nje ambasade e rendesishne se ne nje te ardhme mund te mari pushtetin

  Reply to this comment
 18. Suferina March 24, 07:30

  Po i plevitoset bytha ketij qelbesires Doshi. Te shohim sa do i shkoje kjo loje e ndyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*