Doshi: S’kam bërë kallëzim të rremë, Llalla të largohet

March 21, 2015 18:18

Doshi: S’kam bërë kallëzim të rremë, Llalla të largohet

Asnjë nga akuzat ndaj meje nuk qëndron“. Kështu u shpreh deputeti Tom Doshi pasi dëshmoi para Këshillit të Mandateve dhe Imuniteteve.

Doshi tha se akuza për kallzim të rremë nuk mund të qëndrojë pasi ai s’ka bërë asnjë kallëzim.

“Prokuroria e Krimeve të Rënda nisi hetimet nga policia”, tha Doshi.

Ai ka kërkuar 1 javë për t’u njohur me kërkesën e Prokurorisë.

Referuar deklarimeve të bëra prej tij në lidhje me zbardhjen e cështjes, Doshi tha se po të dojë Prokuroria e zbardh cështjen, problem më i madh është Prokurori i Përgjithshëm, pasi ai është informuar qysh në datën 5 shtator dhe nuk ka bërë asgjë.

Nëse nuk do të vepronte kështu Prokuroria, atëherë i bie që të ikë Prokurori i Përgjithshëm”, tha Doshi.

I pyetur nëse i trembej arrestimit ai tha se “ka edhe arrestime politike, në këtë vend cfarë nuk ndodh”.

March 21, 2015 18:18
Komento

8 Komente

 1. agronomi March 21, 18:27

  Pordhet e medhaja e zeza te zot. Ju futi sala ne kurthe

  Reply to this comment
 2. antienveri March 21, 18:42

  Tom Doshi me mire te pyese SHBA pse e shikojne me dyshim si nje specie e vecante dhe pse e cilesuan si element kriminal brenda rilindjes socialiste te Edi Rames dhe pastaj te merret me prokurore dhe kryeprokurore qe dine t’i binden vetem BOSIT me pushtet duke nuhatur qe nga larg “OREKSIN” e tij politik.

  Reply to this comment
 3. Bardhi Tolabi March 21, 18:44

  Po perse u kujtove sot per Llallen o ko-Dosh?Ti deri dje,kerkoje vetem doreheqjen e Metes dhe Tahirit,te cilet nuk vepruan edhe pse ata ishin njesoj,sipas teje,ne dijeni te “vrasjes’ tende imagjinare me prokurorin.J keshtu te ndodh,njesoj me ate fjalen e urte te popullit:”Kur nuk di te vjedhesh,mos vidh”.Edhe ty keshtu te gjeti,u bere bllok me Saliun,u vure ne sherbim te tij,thuret intrigen,por nuk i “parashikuat” mire te gjitha hollesite.E KUR NUK I PARASHIKON MIRE,ATEHERE GENJESHTRA TE BIJE MBI KURRIZ,SIC PO TE BIJE TY.Ne se don te lehtesosh vehten,tregoje tani te gjithe historine,perse e ndermore kete intrige,me ke bisedove dhe kush ja u hartoj skenarin?Tani po kerkon doreheqjen e Llalles,neser do kerkosh doreheqjen e trupit gjykues.Me qe ke bere shume para,do te shkosh edhe deri ne Gjykaten e Strasburgut,por ishalla atje te del edhe ndonje cen tjeter dhe te shtojne pak vite te tjera burg.Besoj se mbas ketyre do te shohesh se nuk jane paret qe te mbajne gjalle dhe te lire,eshte dinjiteti dhe drejtesia ato qe kane vlere mbi gjitheshka.Por keto veti,ty te mungojne dhe do i vuash pasojat e injorances tende.

  Reply to this comment
 4. Vezhguesi March 21, 18:53

  Kur vet Toma nuk ka ber kallzim penal,pse behet gjith kjo gjurulldi? Aq me keq pse ukuret opozita se donin te vrisnit Tomen? Cili eshte ai budalla qe emorr vesh se do ta vrasin e nuk ben kallzim penal! Mos ehte edhe kjo loja e skenarit” Athere I takon Metes te bej kallzim penal ndaj Tomes si shpifes ….. e patjeter Toma duhet arrestuar si nxites I konflikteve midis popullit dhe poshterim I figurave shteterore….. Keshtu dhenia e autorizimit eshte I drejte! Te muren meqafe o, TOm.Enderroje per minister te brendshem ,po ja qe ne ate varr qe hap per tjetrin bie et Brenda e ustallaret derdhin lot korkodili ,kur I thone …………

  Reply to this comment
 5. "Horri i Bulevardit" March 21, 19:08

  Tom, tu ngushtu verra, e pe se ja fute vehtes sa krahu dhe po mundohesh me shpetu ftyren, perseri me llogje shpellaresh.
  Me qe ke thene te verteten, na e trego, por jo ate qe ke thene deri me sot, se je bo llogje pazari, megjithse po mundohesh te fusesh ne loje edhe Artan Hoxhen investigativin, qe me kete ceshtjen tende, po humb vleren si gazetar i besueshem dhe duket qarte qe ja ke ble edhe ketij ose gruas se tij, ndonje apartament.

  Reply to this comment
 6. Arben March 22, 08:02

  RROFSHIN AGJENTAT E RUSISE

  Reply to this comment
 7. sopiqoti March 22, 11:03

  Tom Doshi te mos na tregoje pralla POR te shkoje para gjykates dhe te vertetoje TE VERTETEN se deri tani per ne qe e ndjekim dinamiken e ceshtjes nuk na rezulton asgje tjeter VECSE NJE FLUSKE SAPUNI.

  Reply to this comment
 8. V.DUKA March 22, 12:40

  I shkreti Toma! Perfundimisht u semur rend nga “perpjekjet heroike per te gjetur vrases profesioniste per te cliruar Mazhorancen, Prokurorine e ku di une cfare tjete nga pushtuesit”, prandaj izolojeni urgjent se, po e lat te lire, do filloj te akuzoj gruan edhe femijet se kane harxhuar parat e tij duke paguar vrases per te trasheguar PASURIN E TIJ TE VENE ME SAKRIFICA DHE NDERSHMERI TE LART dhe ne do te perjetojne tragjedi te reja, te cilat mund te cojne edhe ne shtyrjen e ZGJEDHJEVE.
  Me res[ekt per lexuesit V.Duka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*