Lehtësohet “Babalja”, dosja i kalon Prokurorisë së Tiranës

October 26, 2018 16:41

Lehtësohet “Babalja”, dosja i kalon Prokurorisë së Tiranës

Me argumentin se nuk është kompetente për të hetuar dosjen “Babale”, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shpallur moskompetencë për këtë çështje.

Dosja i është deleguar Prokurorisë së Tiranës këtë të premte, e cila do hetojë për “kallëzim të rremë”, Albert Veliun, Fredi Alizotin, gazetarin Jemtir Olldashi dhe deputetin Ervian Salianji.

Ndërsa Krimet e Rënda kanë mbajtur një pjesë të dosjes pasi dyshohet se mund të ketë pasur trafik droge.

Prokuroria nisi hetimet pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar nga Partia Demokratike ku pretendohet se Albert Veliu fliste me vëllain e Ministrit të Brendshëm për të trafikuar drogë.’

Pas 5 muajsh hetim, sipas prokurorisë, zëri nuk ishte i Geron Xhafës, por i Fredi Alizotit, mik i Veliut i cili pranon inskenimin.

Pas kësaj deputeti Salianji publikoi një video një Fredi Alizoti sqaronte se për të dhënë dëshminë e tij në Prokurori ishte sjellë në Tiranë nga Drejtori i Policisë së Shtetit dhe ishte joshur.

Prokuroria po i heton të dyja çështjet ndërsa mban në qeli Fredi Alizotin dhe ka bërë kërkesë për ekstradim nga Kosova për Albert Veliun.

o.j/dita

October 26, 2018 16:41
Komento

5 Komente

 1. medie plehrash . kazani sa vjen e zgjerohet October 26, 18:15

  e pabesushme c’mut medie perfaqson ate shoqeri !

  Reply to this comment
 2. Arbeni October 26, 20:16

  Edhe pse doli peshkatari vlonjat e tha se eshte ai Babalja real, prap vazhdohet me kembengulje alla-Balla ti thuhet Babale Albert Veliut.

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu October 26, 21:00

  Po Sali Kar-axhic dhe Lul Shalengjituri pse nuk jane per kallzim penal ne Prokurori, ne nje kohe kur te dy u mburren dhe dualen ne konference per shtyp per vertetesine e vidios te bere ne Kino-Shqup me grupin e xhirimit i perbere nga Florenc Gishtpremi, Sali Lushaj, Kelyshi Kuliqi e me rradhe.

  Reply to this comment
  • Bilua October 27, 07:40

   I NDERUAR KOMENTUES ESHTE FARE E THJESHTE PERSE MUNGON BABALJA I MADH DHE BIRI I TIJ ,SEPSE PREKURORIA E KRIMEVE TE RENDA ESHTE NOMENKLATURE E SALI BERISHES E NUK MERR URDHERA NGA ARTA MARKU,NDAJ PD I THOTE POZITES BJERINI LEGENIT SA TE DONI!JETOJME NE NJE KOHE ME SHTETE PARALELE ,KU SEJCILA PUNON PER HESAPTE VET,KU ARESTOHEN NGA PS E NUK GUXONTE PREKE NJERI QOFTE EDHE BABOLET NGA PD!SALIU E KA VEPRITARINE GJYSEM SHEKULLORE SA EDHE BUSHI I MADH NE CIA NDAJ EDHE ESHTE VESHTIRE TA GERVISHESH E JO ME TA GELTISESH!AI ESHTE NEN FUNKSION AKOMA SI DREJTOR I BALLKANIT E S’KA BIRR KURVE QE E PREK!RROFTE RREPUBLIKA E VETSHPALLUR KOLONI!

   Reply to this comment
 4. ETHEM October 27, 12:33

  JAN BERE 4 BABALE NGA PD TE SAJURA NGA MENDJA BERISHISHISTE.DHE DREHRESIA E KAPUR NGA SB QR NE VITIN 1992 ME KURSIN E PLEPAVE VJEN VERDALLE SI “MACJA QULLIT TE NXEHTE..”
  DHE BABOLET E PD DO TE DALIN PA U LAGUR SI GJITHMON NE KETO 28 VITE.
  NDAJ SALIU NUK LEVIZ NGA LLOGORJA KU PJELL HELME,SHPIFJE,VJEDHJE,KRIM…E NUK NDESHKOHET..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim