Dosja “Habilaj”, Haki Çako: Po hetojmë me ndërkombëtarët

October 19, 2017 11:16

Dosja “Habilaj”, Haki Çako: Po hetojmë me ndërkombëtarët

 

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako ka deklaruar se dosja “Habilaj” po hetohet në bashkëpunim me ndërkombëtarët.

“Është një hetim në kuadër të dosjes së strukturuar kriminal Habilaj, në bashkëpunim me Prokurorinë dhe partnerët ndërkombëtarë”, tha Çako.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit shtoi se në lidhje me megaoperacionin në Babicë të Vlorës ku u kap rreth 4.5 ton kanabis që u përket Habilajve, do të ketë njoftim orët në vijim.

Mbrëmë në fshatin Babicë u zhvillua një operacion i policisë në bashkëpunim me Prokurorinë, shërbimet inteligjente dhe partnerët ndërkombëtarë ku u sekuestrua një sasi e madhe drogë në një magazinë. Ndërkohë, hetimet vazhdojnë dhe po kërkohet për arrestimin e Florian Habilaj, vëllai i Moisi Habilaj.

Kanë qenë hetuesit italianë që kanë kopsitur dosjen ndaj vëllezërve Habilaj për trafik droge nga Shqipëria drejt Italisë.

October 19, 2017 11:16
Komento

5 Komente

 1. intelektuali October 19, 11:41

  MIRE HABILAJT, BOSAT E VLORES PO KUSHERIRI I TYRE “BENIAMIN” I EDVINIT, SAIMIR TAHIRI?

  sepse:

  Nuk thuhet kurgje ne kete deklarate tejet te cuditshme qe po trondit themelet e shteti albanez deklarate kur nga pergjimet italiane krimineli Tahiri ka dale karkacul dhe bythejashte, por askush nga pushteti nuk do qe ta pranoje kete REZIL dhe ta shikoje kete TURP, perkundrazi dalin me deklarata idiote dhe tregojne se Saimiri i Edvinit nuk eshte bythejashte,por ka veshur roba te fisme si ne perrallen e Andersenit.

  prandaj:

  HETO, HETO DHE MOS NXITO O KRYEPOLICI HAKI CAKO,

  sepse:

  Ka shume gjasa qe ne fund REZILI i Habilajve te Saimirit te Edvinit te serviret si nje FITORJE e madhe e Rilindjes Enveriste, njashtu sic ndodhi para do kohe me kokainen e Xibrakes te Taulant Balles qe kishte caktuar administrator ne fabriken e vet te droges nipin e Enverit dhe ishte po ky Saimir mafiozi si Minister Rendi qe u perpoq ta shpetonte sekserin e Taulantit me finte enveriste,

  prandaj:

  HETO, HETO O KRYEPOLICI HAKIU,

  por:

  KI KUJDES SE MOS E PESOSH SI KRYEPOLICI I VLORES QE GUXOI TE TREGOJE VETUREN AUDI TE KRIMIT QE TAHIRI JA KISHTE FALUR HABILAJVE.

  Reply to this comment
  • Gringo October 19, 17:44

   Intelektualuc of my ASS. Kujton se erdhi ora jote o vemje. Ske pare gje akoma as ti as klani kriminal i SHQUP-it qe cirret se po i zjen toka nen kembe. Baltovina e makinerise kriminale nuk mund te beje pis njerezit e ndershem si Tahiri. Krimi e ka cerdhen ne PeDe dhe LesheLi. Shqiptaret e kuptojne ku fle lepuri dhe prandaj u dhane dermen ne Qershor bandave qe tani po ulerasin ne kupe te qiellit nga dhimbja e Vetting-ut.

   Reply to this comment
  • Amerikani October 19, 19:43

   O ballist legen do ti ruani trapin rilindjes. Jo 4 vjet po 12 vjet do ri rilindja ne pushtet sa tu shkermoq ju plehrave salihqener.

   Reply to this comment
 2. Damir Fazlliq Sali Adriatik LLALLA October 19, 13:34

  O HAKI,BEJ DETYRAT E TUA NE SHTEPI SE PO TE DERGOJNE PAS HABILAJVE QE TE HASH KOKEN AKOMA NUK E DI SE KUSH JANE DETYRAT QE KA NJE POLICI!?

  Reply to this comment
 3. El bigotte October 19, 17:00

  Je me vonese Haki Si eshte e mundur 4 vjet italianet dhe ju asgje dhe 2 dite pas italianeve papritur kapen 4 ton Krimi nuk ndiqet pasi flasin mediat ose me fushata Dhe dicka n.q.s eshte e vertete qe nje prokuror ka bere vidion ne Babice eshte shume e trishtueshme per cunat qe shkojne ne aksion duke rrezikuar jeten dhe duke pasur xhuden mbrapa Mjere vetingu Ku do ti gjejme prokuroret ne Honolulu..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim