Dosja Habilaj/ Tahiri, nesër para Gjykatës së Krimeve të Rënda

May 14, 2018 14:30

Dosja Habilaj/ Tahiri, nesër para Gjykatës së Krimeve të Rënda

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nesër në orën 11:00 do të dalë para Gjykatës së Krimeve të Rënda për verifikimin e masës së sigurisë pas vendimit ditën e shtunë që e la në ‘arrest shtëpie’. Tahiri nga shtëpia për në gjykatë do të shoqërohet nga uniformat blu.

Ai akuzohet për “Trafik të narkotikëve” në formën e “Grupit të strukturuar kriminal” dhe “Korrupsionit Pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”.

Avokati i Tahirit Maks Haxhia ka paralajmëruar ditën e djeshme se vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e sigurisë për ish-ministrin do të apelohet, pasi nuk ka asnjë provë të re kundër tij.

o.j/dita

May 14, 2018 14:30
Komento

1 Koment

  1. Syri i Shkodres May 14, 15:08

    Te dashur shqiptare! Ka nje emer konspiratori komunist dhe ky eshte Saleh Rahm Berisha Vici-doli,se bashku me hienat e tij! Servile dhe impotente,te poshter dhe mercenare dhe hajdute te shitur dhe te blere,spiune dhe tradhetare vrases dhe kriminele jane thirrur nga k/krimineli pro serb Sali! Kur te mbaroje me Tahirin dhe Xhafaj do te vije rradha e nje tjetri! Duhet te keputet “koka ” Sali qe po ben te gjitha perpjekje djallezore per te shpetuar kokat e familjes se tij mafioze! Rama s’duhet te rrije ne mbrojtje! Arrestoni Berishen asgje s’ka per te ndodhur! Presidenti Like na flet per drejtesi?!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*