Izet Haxhia akuzon Berishën: Pagoi 1 milion euro për të më vrarë

June 21, 2018 14:49

Izet Haxhia akuzon Berishën: Pagoi 1 milion euro për të më vrarë

Izet Haxhia, i dënuar për vrasjen e Azem Hajdarit është paraqitur sërish sot në gjyq, në Gjykatën e Tiranës, e cila pritet të rivendosë në afat ankimimin në Apel për çështjen e ngritur prej tij, atë të rihapjes së dosjes “Hajdari”.

Ndryshe nga hera e parë, këtë radhë Haxhia është prezantuar vetëm me një këmishë të bardhë dhe pa xhaketë.

Ka hyrë në gjyq, ka përshëndetur më dorë nga salla dhe më pas ka shkëmbyer disa fjalë me avokatin e tij. Më pas është pozicionuar në vendin e tij.

Trupa gjykuese që përbëhet nga gjyqtari Besnik Hoxha tha se gjykata është njohur me dosjen dhe kërkesat e palëve.

Në seancë foli edhe vetë Haxhia, i cili akuzoi serish ish-kryeministrin Berisha se ka paguar 1 mln euro për eliminimin e tij. “Nëse bëhet rigjykim do ta provoj këtë”- tha Haxhia në gjyq. Trupa gjykuese tërhiqet për vendim, i cili pritet të shpallet në orën 15:00.

o.j/dita

June 21, 2018 14:49
Komento

6 Komente

 1. MH June 21, 15:38

  Pleh Marshall Berisha don te na mbushin mendjen qe ishte ne opozite kur asht denue i madhi Izet Haxhia.Shembull sibol i ndershmerise.
  Por, populli e dinte dhe me shume bindje thoshte.E majta de jure ka pushtetin se duhet te kryej formalitete me boten.Por defakto e ka Sali Berisha bile as PD por Sali Berisha.
  Sot kur fatet i kane kalue rreformes dhe vettingu i pa tolerushem.Berishes i kane ngordhur morrat e hershem dhe te vonshem te vicidolit.
  Te keshilloj z.Haxhia te jesh i kujdeshem deri ne shpartallimin perfundimar keti anitinjerozri dhe antikombetarit te ndyte.
  Te gjithe njerezit mendje shendosht e zemer te paster jane me ty.

  Reply to this comment
  • Mal Uka June 21, 17:16

   Ku po i zijshi gjithe keto rrena Mjetet e informimit kan
   njoftue rregullisht dhe kur lexon prej shume burimeve
   e verteta nuk ban dysh ! Ky Izet Haxhija ka punue
   me shtrigana e me shtriga Andaj iu thye kerri me dy biga
   Salihu kur eshte denue ky nuk kishte fare pushtet
   Edhe as sot nuk ka pushtet Dhe rrenat e Izet Haxhise
   do te behen qesharake dhe Izeti po e thrret kanunin
   me i ba be!!!!! 25 vjet pak eshte denuBesoj qe gjykata
   ka me ia shtu ! Salihun nuk ka kush nje gram materjal
   me e argumentue e me e fajsu ! Punen pac si qilibari
   Merrni vesh nuk Nryshket Ari Hiq Hiq nuk zhytet
   Salih Shiptari A kupton O Izet Quvari ; Ment e tua
   Ti paste magari !!

   Reply to this comment
  • Mal Uka June 21, 17:20

   Ku po i zijshi gjithe keto rrena!? Mjetet e informimit kan
   njoftue rregullisht dhe kur lexon prej shume burimeve
   e verteta nuk bahet dyshe ! Ky Izet Haxhija ka punue
   me shtrigana e me shtriga Andaj iu thye kerri me dy biga
   Salihu kur eshte denue ky nuk kishte fare pushtet
   Edhe as sot nuk ka pushtet Dhe rrenat e Izet Haxhise
   do te behen qesharake dhe Izeti po e thrret kanunin
   me i ba be!!!!! 25 vjet pak eshte denu Besoj qe gjykata
   ka me ia shtu ! Salihun nuk ka kush nje gram materjal
   me e argumentue e me e fajsu ! Punen pac si qilibari
   Merrni vesh nuk Nryshket Ari ! Hiq ,Hiq nuk zhytet
   Salih Shiptari ! A kupton O Izet Quvari ; Ment e tua
   Ti paste magari !! mendje coft budigardi !!!!

   Reply to this comment
 2. Xha Teme June 21, 20:03

  Ububuja Mal Uka. Shqipja jote do perkthyes. Pse nuk vazhdon shkollen e derdimen po ri pas blogjeve. Ti je per ibret me shqipen. Fatkeqsi te lexosh “gibberish”

  Reply to this comment
  • Mal Uka June 21, 22:55

   Eshte ma shume se shpenzim material te merrem me ty zotni analfabet ! Kqyre ne nje fjali sa gabime ke bere
   Fjala ” Derdimen ” nuk eshte shqipe ! Nuk thuhet po ,,ri” por thuhet RRi ! Nuk thuhet blogjeve Por thuhet Bllogj
   Nuk jam une fajtor qe Ti nuk je shiptar !
   As emni ste ka kuptim !

   Reply to this comment
  • Mal Uka June 21, 22:59

   Eshte ma shume se shpenzim material te merrem me ty zotni analfabet ! Kqyre ne nje fjali sa gabime ke bere
   Fjala ” Derdimen ” nuk eshte shqipe ! Nuk thuhet po ,,ri” por thuhet RRi ! Nuk thuhet blogjeve Por thuhet Bllogje
   Nuk jam une fajtor qe Ti nuk je shiptar !
   As emni ste ka kuptim !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*