Dosjet e vjetra, pse trembet Berisha!

August 26, 2016 09:30

Dosjet e vjetra, pse trembet Berisha!

Katër janë arsyet se pse Sali Berisha dhe bashkëpunëtorët e tij gjatë pushtetit të parë dhe të dytë, i tremben ngritjes së Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe Prokurorisë së Posaçme. Së pari, ka rënë kufizimi kohor sa i takon çështjeve dhe dosjeve që mund të hapë Byroja Hetimit, për llogari të Prokurorisë së Posaçme.

Sali Berisha tentoi të përjashtonte veten dhe ish-ministrat nga objektit i SPAK, duke kufizuar në kohë hetimet vetëm pas rotacionit politik në 2013, po pas reagimeve të forta hetimet e SPAK u zgjeruan, duke u shtrirë në të gjithë periudhën e pluralizmit në Shqipëri./Shqiptarja.com

August 26, 2016 09:30
Komento

10 Komente

 1. enverdjali August 26, 09:35

  Ore Dita po ju thoni kater jane aresyet dhe shtjelloni vetem – se pari…. po te tjerat????

  Reply to this comment
 2. Njazi Kolaj August 26, 10:04

  Kushdo qoft duhet te JAP llogari per te gjitha krimet e kryera ndaj ketij populli.

  Reply to this comment
 3. Mark uk August 26, 10:05

  Po mire kta ministrat e sotem nuk ka as ma te voglin gjynah qe nuk kan frig.

  Reply to this comment
 4. fteri August 26, 10:26

  ***Ardhaja e S.Berishës në krye të shtetit ishte një mallkim i zi e fatkeqësi për shqiptarët ,S.Berisha me PD-në e tijë solli klasën politike me kriminale në histori .Shkatrroi shtetin shqiptar së bashku me arkivat,shkatrroi dhe vodhi pasuritë kombëtare më zi se pushtuesi,pushkatoi me vdekje të gjitha zingjirin e uzinave dhe veprat madhore industrisë e bujqësisë së vendit duke lënë popullin pa punë,në varfëri ekstreme për bukën e gojës.
  ***S.Berisha me bandën e tijë vodhi e shiti me V.K.M pasurite kombëtare në mënyrën më makabre.Hapi depot e armatimit i grabiti e shiti,duke dëmtuar rëndë sigurinë kombëtare.
  -shkatrroi pronat e ushtrisë shqiptare ,-vrau në turmë njerëz të pa fajshëm,-hodhi në erë gërdecin,-shiti detin grekve për interesa pushtetit tijë të kriminalizuar,-hapi zjarr kundër jugut shqipërisë
  ***Qeverisja e S.Berishës është antikombëtare !!!!!!!!!! ***POLITIKANËT e majtë JANË të përlyer dhe të pa aftë të ndalojnë këto masakra mbi shqiperinë !!!!
  *** Vetëm krijimi i byrosë hetimit nga SHBA-ja dhe BE-ja mundë ti ndëshkojë këto kriminel duke u sekuestruar pasuritë prrallore që kanë dhe DUKE i plasur në burg të përjetshëm ,ose një revulicion popullor do ti lante hesapet më Bandën e kësaj klase politike të DEMOKRATOSHKËRDHATËSISË që ja ka hypur popullit në zverk.

  Reply to this comment
 5. sabrius August 26, 10:55

  mos u lodhni kot se nuk trembet Sala i ka zhdukur te gjitha dosjet,nuk do priste sa te vinte rama ne pushtet.
  si gjithmone vetem lajme per te mbushur faqet e gazetave.

  Reply to this comment
 6. alphade August 26, 11:02

  Mark uk: Edhe ministrat e tanishem do te investigohen,
  por te fillohet me Saliun tend dhe banden e tij duke te
  perfshire edhe Ty sepse nuk le rast pa mbrojtur nje krye-kriminel sic eshte Sali Milloshevici !!
  E mbron Sali Vicidolin sikur te ishe vete Ai !
  Quo Vadis !!

  Reply to this comment
 7. Ai qe do ta futi sa krahu...o kafsha e Vicidolit August 26, 11:33

  Te erdhi fundi o Pusht i ndyre.Me gjithe tespie e Tosun Bac o i ndyre.

  Reply to this comment
 8. MH August 26, 13:32

  Ore Mark uk!
  Nuk zure mend dhe shbllokoi veshet nga ai pambuk.Me keto filozofira qe shtjellon vertet je kopuk.Reforma eshte per te gjithe njesoj.Dosjet do u hapen cdo te dyshuarit.Ky eshte veprimi me i domosdoshem dhe i shkelqyer se sa te hapesh dosjet e monizmit.Qe dhe aty nuk shpeton dot Penicilina e yte qe te eshte ngulitur aq trashe ne tulicen e bithve te shtjerruna te tuat qe dhe megjithekete jane ma me vlere se truni ne katin e siperme te gjymtyrve te tua.Domethene: Ma shume te din bitha se te pjerdhurat e trunit shterpe.

  Reply to this comment
 9. MH August 26, 13:48

  Berisha trembet sepse ka punue me “ndergjegje e ndershmeri te larte”.
  Ju kujtoi historine e shkurter:
  Berisha tregoi qe asht i ndershem posa mori pushtetin ne vitin 2005.Mbasi i dha numrin telefonik mbare popullit(nji hile per te kontrolluar vetveten dhe klanin e PD se deri ku ka arrite zbulimi i korrupsionit ne rang qeveritare).
  Na tregoi me shume lavdi,krenari e ndershmeri.Qe nuk pranoi biznesmenin per te lidhur simbiozen.Pati nga komentet te shumta ne adrese te tije.Mire qe nuk pranove simbiozen.Po denoncoi.Pra numri i telefonit ishte makinacion per te kontrolluar popullin se deri ku nuhatet zbulimi i korrupsionit ne rang qeveritare.
  Populli po te ishte me mend.Vetem nga keto dy veprime te kunderta:Dhenia e numrit te telefonit dhe mos denoncimi i biznesmenit qe i shtriu doren per korrupsion nuk duhesh votuar as edhe nji vot SHQUP-isteve.
  Ky asht aq tevecel sa i ben autogol kokes se vet me dhenie numrit per te luftuar korrupsioni dhe mos denoncimin e biznesmenit ne llogore te vet.

  Reply to this comment
 10. Avni Rustemi August 27, 01:56

  Populli shqiptar keta udheheqes ka dhe do vazhdoj te ket per vite me radhe . Nje popull pa dinjitet do ket nje udheheqes pa dinjitet . Populli ne shqiperi esht si zezaket e amerikes duan perkrahje sociale dhe te rrin dhe shullehen ne diell , kte te fundit nuk e kuptoj as un se ata te zinj jan skan cte nxihen me , po ashtu edhe populli shqiptar jemi shum te demtuar nga dielli

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim