Dr. Flori spot për fushatën e PD? (VIDEO)

May 25, 2013 12:18

Dr. Flori spot për fushatën e PD? (VIDEO)

Ju kujtohet Dr Flori? Është anëtari i grupit “West Side Family”, i cili 10 vite më parë këndoi me Edi Ramën këngën “Tirona”. Edhe gjatë fushatës së vitit 2009 ai bëri një tjetër clip me liderin e opozitës, e cila ishte dhe kolona e fushatës elektorale. Për në këto zgjedhje nuk është si më parë. Dr. Flori ka vendosur që publikojë një këngë e cila është nga fillimi në fund kundër Edi Ramës. Vetë këngëtari e paraqet si një krijim artistik siç kanë qenë dhe këngët  e mëparshme por që në fakt duket si një  truk elektoral i PD që me siguri që do të kihet parasysh nga Bordi i Monitorimit të Medias që kronometron minutat për spotet elektorale. Flet për ribashkimin e se majtes dhe 21 janarin, por ne asnje rresht nuk flet per vrasesit e 21 janarit.

May 25, 2013 12:18
Komento

48 Komente

  • adi May 25, 01:03

   KY ESHTE SHOK I NGUSHTE ME VELLAIN E GRETA KOCIT;
   mesa duket kjo eshte lidhja e perdorur per PAZARIN per Spotin…

   Reply to this comment
   • Ana May 31, 19:01

    Plera ky esht tradhetari me i madh.kur flet per ramen per tradhetar me siguri e ka fjalen per veten.u shit kaq lire kete here.turp

    Reply to this comment
 1. fierak May 24, 23:53

  Paguhen qe te shohin qimen tek e majta dhe te tolerojn trarin tek Saliu. Varja mo, cdo popull do marre ate qe meriton ne fund te fundit

  Reply to this comment
  • bbb May 25, 02:34

   Pse LSI te duket qime ty??? Po pse o njerez beheni te pafytyre…ILir Meta ishte paterica e Berishes…Si na e rehabilitoi shoku Edi???

   Reply to this comment
   • Labi Vlore May 30, 16:46

    Me Ilir Meten si paterice,Saliu vrau Shqiptaret dhe nuk e kishte aspak problem qe e kishte ne krah Ilirin.Perkundrazi.E mbrojti faqe botes Ilirin edhe kur u kap me bllok ne dore.Kur i ben Doktori Krimet,tradhetite,vjedhjet dhe imoralitetin,kjo shihet si normale.Por nese ben dicka amorale Edi Rama per nje qellim me te larte,kjo shikohet me lupe.Ik shporru tani.Edi Rama ka bere shume mire qe ka bere aleance me Meten,sepse ka qellim rrezimin nga pushteti dhe burgosjen e kriminelit Sali Fazllic Vucidol Malok Berisha.Dhe c’do mjet,c’do alenace qe i sherben ketij qellimi eshte mese i justifikuar.Populli e ka kuptuar shume mire.Kenget e Florit jo vetem qe nuk e tundin popullin nga kjo bindje,por perkundrazi.E forcojne akoma me shume.

    Reply to this comment
 2. ai qi e njef florin dhe nji goce May 24, 23:54

  O Floro, ca ke bo mire? cun artist je. andej nga Kinostudio ke dal prap mo tek ai pallati i asaj goces?? He t keqen vllai, merru me ato qi merren artistat, pse perzihesh me kto punt e politikes ti o barbaxhan…

  Reply to this comment
 3. musa nga usa May 24, 23:55

  gje me te ndyre se kur perzihen aktoret dhe kengetaret n fushata elektorale nuk ka!!

  Reply to this comment
 4. mario May 24, 23:56

  O pleh, kush ti ka dhen pamjet TV Klani?? Ik o legen, se nuk ke qen ate dite ne shesh, se do ta shikoje mire se cfare u be o kokrra e parazittit. Shqiperia vend legenash, me politikan legena dhe kengetar legena. Ju vraft Zoti ishallah, ty dhe ate kriminelin qe doni akoma n qeveri. Ptu, se me nxorre mengjesin nga goja o qelbanik!

  Reply to this comment
 5. AA May 24, 23:57

  Ja ku na u shtua dhe një doktor tjetër i rrjedhur. Me fjalë të tjera, votoni Saliun që që shkaktoi dhimbjen sepse Rama paska tradhëtuar dhimbjen?! Kësaj i thonë që për inat të vjerrës të “flesh” me mullixhiun!

  Po pse o Flori? Na dilte e na tepronte i rrjedhuri që kishim. Ku na mbive edhe ti? Duhet kontrolluar me vrap fakulteti i mjeksisë se ka filluar po na i lajthit njerëzit.

  Reply to this comment
 6. tiranalbuls May 24, 23:58

  Art i modh nuk e shef… Koqen e plumbit nuk e ka ngren ky ndaj ben keshtu. Mjer ata qe iken thuaj. Peshtirosje e madhe, 4 vriten si zagar ne bulevardinj e Tiranes 4 mij t tjetr perfitojn. Zot i madh coji nje cunam ktij vendi kurve!

  Reply to this comment
 7. azgan May 25, 00:05

  Shqypnia i paska gjith doktorat t pjerdhur

  Reply to this comment
 8. sali berisha May 25, 00:26

  bravo dr flori ti je kangetari m ei shquem aj ake kalu dhe PSY – GANGNAM STYLE
  ky ka pe r tu ba hit i fushates ,je i madh ti je pishtar i demokracise ,,je ma inteligjenti ma i bukuri dheut ua ca fati si st ekam pas njof ma par ,,,,,,,,tammam si ndodhi vetem per shkaktaret asnje fjal per mu jami pa fajshem kjo asht drejtesia e vertet ,,,,ti flori baj juridikun te bajm kryetar te gjykate skushettuse popo e meriton ,,,,,c adhurate i ke ber e ndrushimit per para ,,sb

  Reply to this comment
 9. fat man May 25, 00:48

  Komenti u fshi nga moderatori per arsye etike.

  Reply to this comment
 10. kelmendasi May 25, 01:00

  Komentues komuniste
  Ky eshte nje hit qe ka brenda cfare te deshirosh.Por mbi te gjitha realitetin.
  Kur thote tradhetoi do te thote se aty ka edhe tradhetine e te vrarve.Muzika realizimi por mbi te gjitha mesazhi eshte i jashtzakonshem.Mos shani Dr. Florin por palacot dhe tradhetaret si dhe
  mashtruesit Rama Meta qe per karrige nuk kane as bese as moral as principe as shpirt e dhemshuri njerzore.Kete analizoni dhe denoni.Neser Rama Meta edhe ju ju hellin ne kosh te plehrave per interesat e tyre.Vetem nje here nese jeni njerez pranoni te verteten sado e hillur qe eshte.
  Tradhetija e ka emrin vetem TRADHETI

  Reply to this comment
 11. dfhf May 25, 03:14

  Ore pse cuditeni ju shume me kete kengen?? Pandeli Majkua i tha Rames se ishte per “aleancen e 21 janarit”…Tradhetia qe i beri Rama kaizs, per hir te karriges se kryeminitrit, duke menderosur idelaet opozitare te 21 jnarit u shiten. Kete nuk e mohon dot njeri dhe ska kenge qe mund ta thote. Une jma i majte por kurre nuk votoj per EDI Ramen. Pranoj me mire tja jap partive te vogla te majta sesa Rames.

  Reply to this comment
 12. I Burgosuri i politikes May 25, 04:04

  Po, a me thoni dot:
  Ç’e gjeti Kadarene qe mbeshteti shokun enver,
  kur ua perplasi ne sy tere revizionisteve dhe tradhetareve te proletariatit?!

  Asgje!

  Nderi Kombi eshte, edhe sot e kesaj dite!

  “Mjaft qe beri art…!”, themi ne.

  Edhe doktor Flori, art beri. Dje per Edin, sot per Edi Skra-para-lliun!

  Po nuk rane te gjithe njeheresh, nuk fiton Populli, sa here ua kam thene!

  Reply to this comment
 13. keltis May 25, 04:33

  Shikoje me kujdes kete vidio hit.Shikoni fetyren dhe interpretimin e Kitaristit ne krahun e majte te Florit.O Zot sa bukur sa madheshtore por edhe fytyra e vajzes vogel flet shume per kete tradheti,Ska ma ideale kij inatin por foli hakun
  JEZUSI tha:Cezarit jepi Ate qe eshte e Cezarit
  O POPULL SHQIPTAR VRAJENI ME VOTE TRDHETINE

  Reply to this comment
 14. Horri i Bulevardit May 25, 05:29

  E pashe klipin tek plehra Cani, kompozim i Ermal Mamaqit, Dhe Ca thoshte kenga, Flori si gjithmon recito.
  Do me nejt me saliun, le te rri Se per Mua esht nje medioker Qe kerkon te mbijetoje Ne kete kohe mediokrish, si e shtyne edhe artistet Ne thonjeza te realizmit socialist.

  Reply to this comment
 15. lilo May 25, 05:30

  Dr. Flori i ka permendur gjithe pasojat po ka harruar kryesoren,,,SHKAKUN dhe shkaku dihet , e ka emrin SALI

  Reply to this comment
 16. besa May 25, 07:07

  ik more shk..dhate zagari i sales malokar

  Reply to this comment
 17. Mark.uk May 25, 07:25

  Po eshte artist e nuk eshte katunar Tiranet qe grahe karrocen a si ruan lopet si puna juej.

  Reply to this comment
 18. skaran May 25, 07:57

  ore legen po shiko se jane vrare 4 njerez ne bulevard e ti na vjen e kendon per moral.

  ha ndonje qofte e pi birra qe te jep sandri i KLANIT MAFIOZ

  THJESHTE PLEHRE

  Reply to this comment
 19. Tani May 25, 08:14

  Flori u rreshtove ne krah te Kacit eee mor b.the lepires.Per pare ti shan edhe nenen tende more spurdhjak .

  Reply to this comment
 20. ermiri May 25, 08:24

  Ky reagim (nepermjet kenges) eshte i vonuar, por jo i ndryshem nga ai i shume personazheve politike e jo politike, ne ditet e para te marreveshjes me “qelbesiren “.
  Kushedi c’kalendar perdor Flori.

  Reply to this comment
 21. LORA May 25, 08:55

  Eshte krize e llahtarshme, nuk ka leke.Kjo kohe po i shoshit paq njerzit.Kjo po ndodh edhe me f.mumajesin qe e futi veten,me vullnetin e vet, ne aradhen e zullumqareve te kulles se ngujimit kryeministror.
  Mjere kush rron pa bosht kurrizor!

  Reply to this comment
 22. tani May 25, 10:13

  Paska patur te drejt zhaku qe te quajti Legen lepires dhe skuth

  Reply to this comment
 23. Edi May 25, 10:19

  Ne fakt eshte per te ardhur keq per artistet se ne c’derexhe kane perfunduar per te mbijetuer ne kete ambjent.
  Keqardhje per doktoret…

  Reply to this comment
 24. LICEU FRANCEZ KORCE May 25, 10:38

  “E thelle ne siperfaqe dhe siperfaqesore ne thellesi” e tille eshte kjo surrogato kenge, e denje per masturbim anti-opozitar ne studion e felliqur te Arian Canit, ku vulgariteti dhe vrugu social jane ne parajsen e tyre. Sa per kete palo kengetar, nuk cuditem qe rregjimi ia ka blere shpirtin fare lire. Deshiren e ketij populli per tu ndare nga fryma varastare e ketij pushteti, nuk e pengojne, as makiazhet fallco te ketyre palacove, as plastika sharlatane e delfineve te pushtetit. Ky vend duhet te Rilinde dhe do te Rilinde.

  Reply to this comment
 25. Amant May 25, 11:06

  Po me te vraret çfare ke?
  Pse i lendon shpirtrat e u shton dhimbjen njerezve te tyre?
  Te tjerat i takojne personalitetit tend mejran.

  Reply to this comment
 26. ester May 25, 11:43

  Je shprehur shume mire komentuesi i Liceut Francez te Korces. Pmv faktit qe shpreh “Dr.Flori” ne lidhje me bashkimin Ps-Lsi, nuk mundet te anashkalohet vrasja e 4 njerezve te pafajshem me 21 Janar. Vertet Arjan Cani po mastrubohej ne studio mbreme nga shfaqja e atij klipi, me gjasme surprize. E vute re sa here e shfaqte dhe e rishfaqte ?. Kushedi sa para ka marre ky kengetar per te realizuar kete klip. A ju kujtohet nje humor i te madhit Luftar Paja para viteve ’90 ku te gjithe bashkefshataret e kritikonin dhe e quanin ate fajtor perse nuk kishte mundur dot te ruante lopen qe ja kishin vjedhur ?. Ne nje moment kulminant ku nervat nuk mbajne me, Luftari shprehet; “Po mire more vellezer,po hajduti qe vodhi lopen nuk ka asnje faj” ?. Tuuuurp per kete kengetar qe deri dje gezonte simpati e respekt si artist.

  Reply to this comment
  • dorina rroseni May 25, 12:02

   jam dhe une i te njejtit mendim,turp per kete kengetar dhe me bindje te plot e them qe degjueshmeria ketij kengetari ra qe kur u publikua kjo kenge e ndyre

   Reply to this comment
 27. timo May 25, 11:51

  Megjithë se teksti i këngës, drejt për drejt, kërkon të demaskojë Edi Ramëm si “tradhëtar” të “kauzës idealiste” të Z. dr. Flori, klipi i realizuar artistikisht në mënyrë të përkryer,pa dashjen e autorëve, jep një mesazh tronditës kundër pushtetmbajtësve. Artistëve i është shpërprishur, në punë e sipër, mesazhi. I ka dalë nga dora ajo ç’ka ka dashur të thotë autori i tekstit. Figura e ka superuar tekstin. Po ashtu emocionalisht krijon urrejtje kundër një shteti bandit që godet popullin e tij si kafshë. Kështu që autorët dhe realizotorët, duke kërkuar demaskimin e Ramës, kanë demaskuar pushtetin mafjoz të Berishës. Unë do ti propozoja Ramës të blinte të drejtën e autorit dhe ta përdorte si spot elektoral të PS-së.

  Reply to this comment
 28. dorina rroseni May 25, 12:00

  nese ti i ben analize bashkimit Meta-Rama, cmund te na thuash per veten, per genjeshtren e madhe, per gjithcka rreth asaj qe ti deri dje kendoje bashke me Edin Ramen, kurse sot!!!!!A nuk je edhe ti nje bukeshkelur?! A nuk je edhe ti Pjese e pazareve tashme me Sali berishen dhe gjithe stafine tij te ndyre te cilet po na e pijn gjakun dita dites?! Pffffffffff shume gabim qe ben te tilla gjerash.Je me mire prane mikrofonit duke kenduar kenge jopolitike.Sa kot, tashme shikueshmeria dhe ndegjueshmeria jote do ulet ne maksimum. Te jesh i bindur deri dje te degjonin Te majte dhe te djathte, tashme me hidherim do te degjohesh ose me mire sdo te degjohesh fare 🙂

  Reply to this comment
 29. dorina rroseni May 25, 12:04

  nuk mundet kurrsesi askush ne kete bote te marre e te perdore foto te personave qe u vran padrejtesisht nga duar te organizuara, dhe ti perdorin per qellime vetjake apo jo, dhe aq me teper duke e ditur mire qe ata familjare vuajne shume per kete gje.te isha ne vend te familjareve te atyre njerezve do e hidhja ne gjyq kete fytyr rrapin qe perdor fatkeqesit per te kenaqur plehrat si sali berisha

  Reply to this comment
 30. llogaria May 25, 14:39

  Paske rene ne nivelin e Kozma Dushit.
  Nuk besoj se me keto prodhime(nuk mund ta konsideroj krijim ) mund te marresh ndonje dekorate nga PRESIDENTI.
  Mund te marresh vetem nje telefonate lavderimi nga KACI i zi

  Reply to this comment
 31. aaaaaaaa May 25, 16:15

  Eshte shenje e mire mos e shani, me humbesin bashkohet ky birbo, keshtuqe pa problem… ti rroje …

  Reply to this comment
 32. trimimire May 25, 16:36

  Kenge qe kenaqi pa mase arjan canin. Le ta degjojne deri ne daten 23 qershor.

  Reply to this comment
 33. VEZHGUESI May 25, 16:38

  DOJA TE I THOJA KETIJ QE RECITON DHE JO MIRE SE SA PER TE KENDUAR NUK DI SE TE GJITHA KENGET I KENDON GJITHMONE ME TE TJERE SEVETEM NUK MUND TA BEJ SEPSE SKA AS ZE E AS INTEPRETIM DHE E MBULON ME KETO ZHURMA QE E SHOQEROJNE NGA PAS.DHE ATO VIDEO TE MONTUARA NE STUDIOT E KLANIT DO QE TE I JAPI NJE KUPTIM LKENGES POR FLORI DUHET TE DI SE KA ME QINDRA KENGETARE QE KENDOJNE KUNDER NJE REGJIMI QE VRET POPULLIN E LE TE VARFER E DHUNON NGA TE GJITHA ANET QE NDOSHTA TI I DI POR KENGETARE OSE GRUPE QE TE SHAJNE OPOZITEN UNE KAM DEGJUAR AS KAM PARE PAMVARESISHT SE JAM 40 VJET MUZIKANT,POR TI NE RAST SE KE NGELUR PA LEK MOS SHKO TE ARIANI SE TI E DI CFAR THA ZHAKU PER TY DERI LEGEN TE BERI DHE PABUKS DHE CANI U GEZUA SE TI ATEHERE NJIHESH SI MIK I RAMES POR SI DUKET RAMA STEPASKA DHENE NDONJE 100 OOO.EURO DHE TI E SHITE BYTHEN TE ARIANI QE EDHE KUR FLE I DEL NE ENDER EDI RAMA,TURP PER TY SE DO LARGOSH SHUME FANCA PER KETE JAM SHUME I SIGURT MBAS 23 QER. QO RISH NE RADHE TEK DYERT E TV,KLAN.DO ME KUJTOSH.

  Reply to this comment
 34. Naftetari May 25, 16:43

  Po mire se keta bredhin kush u jepe ndonje dore leke dhe te bejne kenge.Po ca tu beshe cave si puna e Malajt qe u pasurua nen hijen e PS dhe tani del kunder si legen.

  Reply to this comment
 35. SKEPTIKU May 25, 19:08

  @ KELTIS,,,,,, “JEPI CEZARIT ATE QE ESHTE E CEZARIT” NUK E KA THANE JEZUSI OR PALLE ……PO IK EDHE INFORMOHU MIRE TI AI KELMENDASI , MARK. UK EDHE CA MALOKE TE TJERE ………….SADO QE TE ZBRISNI NE QYTET JU NUK BOHENI KURRE QYTETARE SEPSE DUHEN 300 VJET ME NDRYSHU PEMA JUAJ FAMILJARE,,,,,,,,,,SA PER DJ FLORIN,,,,TANI NUK NA BEN PERSHTYPJE ME ASGJE KEMI “PROSTITUCION UNIVERSAL” ………..TANI JANE BO TE GJITHE “JUDA”,,,,,,,,,PER LEKE SHESIN NANE E BABE JO ME IDEALE ETJ,,,,,!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 36. Studenti May 26, 07:49

  Nje lule eshte e bukur kur e shikon dhe aroma e saj te shijon, pa le kur merr nje emertim qe kjo lule edhe te “sheron”. Por aty ku mbillen e rriten prapesite dhe ndjene prej tyre ndyresite, neveria te vjen edhe me lule e me muzike, ne kete vend ku njerezit bejne ç’fare nuk dine, ku genjeshtrat e hilete ruajne melodine e thirrjeve primitive per te ndjekur parine.Primitiviteti yne qe mbeshtetet mbi çdo instinkt, eshte kuptuar nga injoranca si taktike, qe kerkon sherimin duke u marre me politike.

  Reply to this comment
 37. saliheqenefi May 27, 16:07

  ahh….. ju jeni ftof ne tajare budallenjte hedhin gure ne lume dhe o burra kush mund ti nxjere, hajde popull ..hajde??

  Reply to this comment
 38. Vëzhguesi F May 28, 22:40

  Oho! E pashe kete pallen qe kerkon te quhet apo vetquhet doktor, tek emisioni i Çan perversit. Vetem ta shihnit Çanin se si u eksitua, gati u pataks nga “mrekullia” tragjikomike e nje teksti medioker por tejet provokues. Them provokues se kerkonte te tallej me gjakun e kater njerzeve te pafajshem qe u vrane ne bulevard nga kriminelet me uniforme te kryekrimineleve ne pushtet Sali Berisha dhe Lulzim Basha. Ky eshte nje pseudoartist sumelepires dhe asgje tjeter.

  Reply to this comment
 39. nina May 30, 14:38

  dr Flori besoj se i more parasysh komentet qe do beheshin per ty ne fund te fundit, meriton te shahesh dhe madje me shume, ky eshte peversitet tani qe berisha do zhduket u kujtove te kendosh ti? apo CTI BESH Mamaqit? apo cfare kenge qe ste percjell asnje emocion, k erko falje per fansat qe ke zhgenjyer do ta shohesh sa do shiten kenget e tua gjithmon me hile ia ke bere dhe grupit west side family, u ndave i pari nga ata..

  Reply to this comment
 40. zefi May 31, 06:31

  po ku mund te dadhohet njeriu nga kafsha ! se kafsha nuk behet kurre kurve ! kurse njeriu behet sa here qe ja lyp nevoja , harron se nje dit nuk do te jete me dhe se veprat e keqija jetojne gjate ne mendien e popullit !!!

  Reply to this comment
 41. kalios May 31, 08:16

  Dr.Flori.Duke vajtur tek Cani i shperfytyruar bere mire se zbulove se c,karakter ke dhe ti .Jeni te dy aty-aty,pa personalitet dhe qesharak.Kisha per ju pak respekt,por si mund te respektohesh zotrote duke hedhur balte mbi gjakun e te vrareve duke dashur te sulmosh Ramen .Ke rene shume posht Thumbon Ramen qe u vu ne krye te protestes me te arsyeshme dhe harron vrasesit.C,jane keto mor Flori faqezi.Po si s,te vjen turp qe mbron vrasesit Vura re qe kur jepej kenga ty te ngriu buzeqeshja dhe u zverdhe,more ngjyren e m….t .Turp

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim