Drejtësia, Braçe: Sistemi, në krye të së cilit qëndron Presidenti, është kriminalizuar

October 6, 2014 20:16

Drejtësia, Braçe: Sistemi, në krye të së cilit qëndron Presidenti, është kriminalizuar

Deputeti Erjon Braçe hedh dyshime se qëllimi i vërtetë i tryezës së sotme ka qenë të largojë Kuvendin nga reforma në sistemin e drejtësisë.

“Nuk prisja gjë e s’u zhgënjeva fare nga kjo konferenca për reformën në drejtësi! Por, sapo dëgjova Lulzim Bashën të ketë thënë: Reforma në drejtësi nuk duhet bërë nga qeveria, por nga vetë sistemi, kuptova që e gjithë konferenca ka patur këtë synim: Të largojë Kuvendin nga reforma e të shmangë mazhorancën nga përgjegjësia! Zotni President apo zotni kryetar i PD-së.

Në këtë vend nuk ka drejtësi, për kërkënd, qytetar më së shumti nuk ka drejtësi! Ka thjesht ca vendime që përgjithësisht nuk kanë lidhje me të drejtën e që thjesht shiten e blihen me para, shumë, shumë, para! Sistemi, në krye të së cilit ligjërisht qëndron Presidenti, është kriminalizuar dhe pasuruar pa fund nga ky degradim pa kthim! Ky sistem duhet zhbërë, nuk mund të reformohet! Ky sistem nuk mund të reformojë “sistemin”! “, shkruan në Facebook deputeti Braçe. /E.K

October 6, 2014 20:16
Komento

14 Komente

 1. Miri October 6, 20:22

  Ec re piskuriq. Popullkot je dhe ti. 1M e 3 Cm, 40 kg mashkull, mban kollare burberry te jep dhe konkluzione, fytyra jote.

  Reply to this comment
  • Genti October 7, 01:09

   C`lidhje ka pesha apo gjatesia me nivelin e inteligjences!!??

   Po si duket per vete je nja 2 metra pa tru, dhe mendon qe mjafton gjatesia. dhe di me shume se te tjeret.

   Nuk problem, trupi pyll dhe mendja fyll.

   Reply to this comment
   • Miri October 7, 21:23

    Ec re edhe ti popullkot. Se sa tru kam une do ta tregoja me mire po ta shtrija kabllin. Ky i preferuari yt vetem ha mut kot. Ky ishte synimi i komentit tim.

    Reply to this comment
  • feniks October 7, 21:42

   Tek ne DREJTESIA ESHTE DEGJENERUAR deri ne palce!
   Kam 5 vjet,qe RROPATEM seancave gjyqesore per te perfituar PENSIONIN E PA PAGUAR nha KLIKA Berisha,si ushtarak,qe nga 1996 e deri me sot,por gjyqtaret me kane sorollatur pa kufi!
   Juristet e Sigurimeve Shoqerore nuk vijne ne shumicen e seancave dhe ato shtyhen e shtyhen pa i kerkuar llogari!!!
   Ne Gjykaten Administrative,gjykatesit,qe i ka rene shorti per te me gjykuar eshte TOTALISHT I PA AFTE PROFESIONALISHT!
   Mbase eshte nga ata te PLEPAVE!
   Ka me QINDRA vendime te Gjykates se APELIT Tirane ,qe kane bere INTERPRETIMET ligjore per pensionet e ish ushtarakeve,por ky PALO GJYQTARI IM vazhdon te beje te veten sikur nuk jeton ne Shqiperi!!
   JANE TALLUR E PO TALLEN ME NE ISH USHTARAKET qe nga Sali Berisha e deri tek Edi Rama,qe ka gati 2 vjet e nuk ka shporrur ligjet dhe VKM-te kriminale te Berishes kunder nesh!!!

   Reply to this comment
 2. lutfi October 6, 20:33

  Faleminderit per informacionin Erjon se nuk e dinim kete gje. Kur te behen zgjedhjet do tu japim voten juve qe te beni reformen. Tani qe ne pushtet eshte Berisha nuk kemi se cfare te bejme.

  Reply to this comment
  • nallbani October 7, 03:00

   Erjon, Ju jeni qeveria, une jam populli , pra sovrani. Te gjitha hallet qe keni ju si qeveri mi paraqisni, mua sovranit qe tua zgjidh tak fak.
   Erjon, TY vertet te vleresoj shume, por perse askush nga JU, qeveria nuk e hedh ne gjyq Sali Berishen? Kete mund ta bej edhe une, sovrani, por kush me pjerdh mua? Perse Bossi jot dhe ju te tjeret llapni e vetem llapni dhe askush nuk vepron ? Apo dale nga dale po vjen behari?
   Sali Bëëërisha nuk i shqitet Shqiperise. Ai duhet te dale perpara gjykates (edhe pse kjo gjykate eshte e korruptuar) KAQ…NUK E BENI DOTQofte edhe sikur te mos denohet, ai duhet te dale perpara gjyqit.

   Reply to this comment
 3. beni October 6, 21:52

  Gomari president bashke me njerezit e gruas se tij ka bere namin me pronat e teb tjereve ne Durres.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi October 6, 22:21

  Fjalë imzot fjalë? Llomotitje Braçe llomotitje? Vepra hiç!?

  Reply to this comment
 5. LM October 6, 22:21

  Çe ke thene mire o Lutfi, se me nder na çane trapin duke na u qare neve.

  Reply to this comment
 6. arif October 6, 23:00

  Po te pakten Erjon flet,nuk eshte si keta te LSI qe i ka zene barku e nuk flet asnjeri,besoi do jene ne banje na diareja. Erjoni eshte dwputeti me i mire i parlamentit ahqiptare. Qe na kryeministri e dere te i fundit Erjoni eshte me i sakti. Na doli i forte o Ronce. Gazin mbajua ti ne koke,pa keta komentusat e dine se Saliu vete aq kollai ne burge,Saliu 8 vjet vetem prishi sistemin e drektesise per kete dite sote,dhe nuk eshte kaq e thjeshte. Po megjithate Erjoni eshte me i perpjekuri.

  Reply to this comment
 7. sopiqoti October 7, 08:12

  Juv zoterinj :lutfi,miri,LM- mos na thoni “..lloqe..” ne postimet tuaja POR kini pak preokupacion per te dhene mendimet tuaja qe mund te vlejne per sherimin e plages se rende nga e cila vuan drejtesia dhe mos u mereni me Brace qe eshte nje qytetar i ndershem,deputet aktiv dhe kritik ndaj asaj qe sot behet keq nga politika.

  Reply to this comment
 8. Toni October 7, 08:36

  o Brace ky eshte sistem alla-argita se agita i zgjedh gjykatesit etj..

  Reply to this comment
 9. LORA October 7, 09:18

  Brace djali, kete qe thua ti sot shqiptaret e thane me vote me 23 qershor ;duke ju deleguar juve Mazhorances vullnetin e tyre per c’rrenjosjen e malinjitetit te korporates kriminale “gjin gjoni”.
  Shqiptaret presin aktet tuaja Brace djali,,,,sa per rroten e jarit dhe nahijen e tij brekedhjere keta nuk do te mund te arshivohen dot kurre si nje alibi per vonesen e rreformes me fundamentale dhe urgjente qe i duhet shtetit te shqiptareve.Se cfare ben rrota e jarit dhe nahija e tij bandite eshte me se e qarte qe nuk buron nga vullneti i shqiptareve por nga nevojat e mortjemadhit kusaro-bandit
  Jeni ju ,Mazhoranca,Erion djali ne syrin dhe peshoren e shumices se cilesuar te shqiptareve.
  Tung.

  Reply to this comment
 10. Zani Burimi October 7, 10:48

  Te lumte Lora, vajze e mbare! Erjon djali po meket duke folur drejt, por halli e ka zene te ngratin me Shefin i cili mendon si thoshin qemoti: “Une i shkreti kam mbetur keq, kujt t’ia prish e kujt t’ia ndreq?!” Fjalen “zhberje”, qe sot e permend me te drejte Erjoni, e kemi degjuar ne fushate nga Rama dhe ne qe ia dhame voten e kuptuam tamam si pastrim o me fshesen e hekurt , se nuk ka tjeter forme se si jane bere bythe e breke qe nga Jari e deri tek gjin gjonat… Ose si Herakliu qe pastroi me lumin hauret e mbretit… Por si duken bathet, tani i ka ngecur sharra ne gozhde, sepse se pari duhet te dergoje ne gjyq vete Meten (me hak te zotit te flasim, se eshte kapur gafil me ze e me figure! Na ka mbetur ne shqiptareve te presim te linde dhe te rritet Mbinjeriu qe shpresonte Migjeni… dhe deri atehere le te shije leme Sala…
  Tung, o Erion djali!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*