Drejtoresha e SHÇBA: Pas verifikimit, deklaratat e oficerit Nuhu të pabaza

September 28, 2018 18:49

Drejtoresha e SHÇBA: Pas verifikimit, deklaratat e oficerit Nuhu të pabaza

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në policinë e shtetit thotë se deklaratat e oficerit të policisë gjyqësore Emiliano Nuhu janë të pabaza.

Drejtoresha e SHÇBA-së, Anila Trimi, në një deklaratë për mediat tha se pas hetimeve dhe verifikimeve të kryera rezulton se oficeri e ka marrë këtë çështje në hetim në 27 korrik 2018 dhe jo në 21 korrik siç pretendon.

“Nga intervista e drejtuesit dhe punonjësve të policisë në stacionin e policisë Fushë Krujë rezulton se me 21 korrik 2018, data e pretenduar nga oficeri Nuhu, ai nuk ka qenë fare prezent në ambientet e këtij stacioni policie. Nga intervistat dhe dokumentat si dhe shqyrtimi i pamjeve filmike në dispozicion nuk rezulton që personat e përmendur në intervistë si kërcënues në zyrën e tij të kenë qenë prezent në ambjentet  stacionit të policisë së shtetit në Fushë Krujë, as në këtë datë dhe as në ndonjë datë tjetër të mëvonshme.

” tha Trimi.

v.l/ Dita

September 28, 2018 18:49
Komento

8 Komente

 1. Kamarier Luli edhe nje dopio. September 28, 19:26

  Nuk na duhet e verteta,….. na duhet cfare thote shalengjituri Lulush.
  Mos e keqeso me shume Lulushin d.m.th. Sali Serbin se jane gati per Revolucion Bolshevik, per te marre pushtetin me grusht Shteti ( e tha live mbreme ne emision televiziv), por kane hallin e Merkel, Trump e me rradhe.
  Shpejt edhe ti z. Anila Trimi do te marresh ofendimet e rradhes te Lulushi e Saliut, kush eshte me te drejten dhe te verteten jane armiqte e SHQUP-it.

  Reply to this comment
  • Artemisa September 28, 20:35

   Per ty dhe Anilen edhe deklaratat e Zaganit jane te pabaza , por ku e keni Sajen.
   Fajin vazhdon t’a kete Saliu, Luli, Mona, Fatos Nano. Vetem Rilindja dhe Rama nuk kane shans te gabojne dhe te kene faj.

   Reply to this comment
   • BuretoPajtimcobani September 29, 11:43

    Artemis! Heperhe Saja eshte prane familjes. Deri tani edhe pse ka kaluar mbi vit prokuroria nuk ka ngritur ende asnje akuze! Politikaneve qe u permed emrat akuzat deri tani u jane provuar me vote. Nuk ka ngelur shume kohe qe akuzat ndaj tyre t’u provohen edhe nga drejtesia. ashtu dhe dhe per Ramen, Meten etj. Heperhe Rama eshte ‘rehat’ sepse me ata qe ka perballe vlen shprehje e vjeter: me sa duken bathet te vona jane Pashket!

    Reply to this comment
 2. info analitike September 28, 19:33

  Kesaj here paskan punuar telekamerat e jo si atehere kur u qellua me arme ne Patok ne rajonin e policise e cuditerisht telekamerat ishin te prishura.
  Ah more shoke sa keq e keni katandisur policine qe deshet! Ore po ate garipin e deputetit kur do ta rrasni brenda apo edhe ai gezon imunitetin e te atit?

  Reply to this comment
 3. Arben September 28, 19:51

  Ke “folur” me pare me “goje” me edkokainen.

  Reply to this comment
 4. Alban Dega September 28, 21:39

  PERDHUNUESIT E XHESILES NE PRANGA !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  CFARE MASKARALLEKU DHE MASHTRIMI BANDITESK I SALI BERISHES DHE PERDHUNUESVE POLITIKE E MEDIATIKE TE PARTISE BABALE LULEZIM BASHES, EDI PALOKARI, GRIDA DUMA, MONA CIZMHA… BASIR COLLAKU, BLENDI KORAN TOPTANI E CO. I JANE VERSULUR SI HIENAT NJE VAJZE FATKEQE DHE PO E PERDHUNOJNE ME KEQ E ME BARBARISHT SE I DASHURI I SAJ !
  NESE AJO ESHTE MBI MOSHEN 18 VJECARE KA TAGER TE PLOTE LIGJOR DHE AVOKATI E DESHMITARI PAMOR I SAJ TREGON PA MEDYSHJE SE NUK KA PARE ASNJE SHENJE DHUNE NE TRUPIN E SAJ DITEN QE KA TERHEQUR DENONCIMIN E SAJ QE ESHTE E NJEJTA DITE ME PARAQITJEN E SAJ NE POLICI .
  PO ASHTU AVOKATI I SAJ VERTETON QARTAZI SE MARRESI I DENONCIMIT NUK ESHTE MASHTRUESI DHE CIMKA E BERISHES NE POLICINE E FUSHE-KRUJES EEMILJANO NUHU, POR OFICERI I POLICISE GJYQESORE GENTIAN CITOZI!
  TE NJEJTEN GJE E RIKOFIRMON ZYRTARISHT DHE LIGJERISHT, ME FAKTE E PROVA TE PAKUNDERSHTUESHME, DREJTORESHA SHCBA-SE Z. ANILA TRIMI QE ME 21 KORRIK 2018 EMILJANO NUHU NUK KQ QENE FARE NE STACIONIN E POLICISE SE FUSHE KRUJES.
  QE KETU BIE KREJT KESHTJELLA PREJ RERE RENASH SKANDALOZE TE REGJIZOREVE SALEH BERISHES, LULEZIM BASHES… DHE SKENARISTIT TE PAGUAR PREJ TYRE DHE TE DESHTUAR KEQAZI BASIR COLLAKU, CKA ME OSE PA PAGESE NGA PARTIA BABALE PERBEN NJE KRIM TE RENDE DHE NJE SHKELJE FLAGRANTE TE LIGJEVE SHQIPTARE DHE NDERKOMBETARE TE PERSERITUR TE TYRE PER AZILIN POLITIK DHE PER DESTABILIZIMIN POLITIK TE VENDIT .
  PERVEC HETIMIT TE NGJARJES SE DHIMBSHME TE XHESILA MALOKUT, TE HETOHET EDHE ROLI I NDYRE I KAMIKAZIT TE BERISHES DHE PARTISE BABALE, BASIR COLLAKU JO VETEM NE KETE RAST, POR EDHE ATE TE DRITAN ZAGANIT, I DENUAR ME VENDIM TE FORMES SE PRERE ME TRE VJET BURG NGA GJYKATA E VLORES.
  NJEKOHESISHT MINISTRIA E BRENDSHME, MINISTRIA E DREJTESISE DHE PROKURORIA E PERGJITHSHME TE PERGATISE DOSJEN ME DOKUMENTE E DESHMI LIGJORE DHE TE KERKOJE NGA KOLEGET E TYRE TE ZVICRES ANULLIMIN E STATUSIT TE AZILANTIT POLITIK PER DRITAN ZAGANIN DHE EKSTRADIMIN E TIJ DHE TE EMILJANO NUHUT NE SHQIPERI PER KRIME TE RENDA DHE MASHTRIME FLAGRANTE ME QELLIM QE TI JEPET FUND SAGES SE PARTISE BABALE DHE MAFIAS SE SAJ MEDIATIKE, QE, SIC E FSHIKULLOI MJESHTETISHT DEPUTETI I PS-SE DHE KRYETARI I KOMISIONET TE LIGJEVE TE KUVENDIT TE SHQIPERISE ZOTI ULSI MANJA MBREME NE “OPEN” TE TOP CHANAL , JANE KTHYER NE ZYRA AZILI POLITIK TE RREME DUKE SHKELUR LIGJET SHQIPTARE DHE NDERKOMBETARE !
  PERDHUNUESIT POLITIKE… DHE MEDIATIKE TE XHESILES NE PRANGA !
  LIGJ E DREJTESI !
  ASKUSH NUK ESHTE MBI LIGJIN !

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA September 28, 21:39

  PERDHUNUESIT E XHESILES NE PRANGA !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  CFARE MASKARALLEKU DHE MASHTRIMI BANDITESK I SALI BERISHES DHE PERDHUNUESVE POLITIKE E MEDIATIKE TE PARTISE BABALE LULEZIM BASHES, EDI PALOKARI, GRIDA DUMA, MONA CIZMHA… BASIR COLLAKU, BLENDI KORAN TOPTANI E CO. I JANE VERSULUR SI HIENAT NJE VAJZE FATKEQE DHE PO E PERDHUNOJNE ME KEQ E ME BARBARISHT SE I DASHURI I SAJ !
  NESE AJO ESHTE MBI MOSHEN 18 VJECARE KA TAGER TE PLOTE LIGJOR DHE AVOKATI E DESHMITARI PAMOR I SAJ TREGON PA MEDYSHJE SE NUK KA PARE ASNJE SHENJE DHUNE NE TRUPIN E SAJ DITEN QE KA TERHEQUR DENONCIMIN E SAJ QE ESHTE E NJEJTA DITE ME PARAQITJEN E SAJ NE POLICI .
  PO ASHTU AVOKATI I SAJ VERTETON QARTAZI SE MARRESI I DENONCIMIT NUK ESHTE MASHTRUESI DHE CIMKA E BERISHES NE POLICINE E FUSHE-KRUJES EEMILJANO NUHU, POR OFICERI I POLICISE GJYQESORE GENTIAN CITOZI!
  TE NJEJTEN GJE E RIKOFIRMON ZYRTARISHT DHE LIGJERISHT, ME FAKTE E PROVA TE PAKUNDERSHTUESHME, DREJTORESHA SHCBA-SE Z. ANILA TRIMI QE ME 21 KORRIK 2018 EMILJANO NUHU NUK KQ QENE FARE NE STACIONIN E POLICISE SE FUSHE KRUJES.
  QE KETU BIE KREJT KESHTJELLA PREJ RERE RENASH SKANDALOZE TE REGJIZOREVE SALEH BERISHES, LULEZIM BASHES… DHE SKENARISTIT TE PAGUAR PREJ TYRE DHE TE DESHTUAR KEQAZI BASIR COLLAKU, CKA ME OSE PA PAGESE NGA PARTIA BABALE PERBEN NJE KRIM TE RENDE DHE NJE SHKELJE FLAGRANTE TE LIGJEVE SHQIPTARE DHE NDERKOMBETARE TE PERSERITUR TE TYRE PER AZILIN POLITIK DHE PER DESTABILIZIMIN POLITIK TE VENDIT .
  PERVEC HETIMIT TE NGJARJES SE DHIMBSHME TE XHESILA MALOKUT, TE HETOHET EDHE ROLI I NDYRE I KAMIKAZIT TE BERISHES DHE PARTISE BABALE, BASIR COLLAKU JO VETEM NE KETE RAST, POR EDHE ATE TE DRITAN ZAGANIT, I DENUAR ME VENDIM TE FORMES SE PRERE ME TRE VJET BURG NGA GJYKATA E VLORES.
  NJEKOHESISHT MINISTRIA E BRENDSHME, MINISTRIA E DREJTESISE DHE PROKURORIA E PERGJITHSHME TE PERGATISE DOSJEN ME DOKUMENTE E DESHMI LIGJORE DHE TE KERKOJE NGA KOLEGET E TYRE TE ZVICRES ANULLIMIN E STATUSIT TE AZILANTIT POLITIK PER DRITAN ZAGANIN DHE EKSTRADIMIN E TIJ DHE TE EMILJANO NUHUT NE SHQIPERI PER KRIME TE RENDA DHE MASHTRIME FLAGRANTE ME QELLIM QE TI JEPET FUND SAGES SE PARTISE BABALE DHE MAFIAS SE SAJ MEDIATIKE, QE, SIC E FSHIKULLOI MJESHTETISHT DEPUTETI I PS-SE DHE KRYETARI I KOMISIONET TE LIGJEVE TE KUVENDIT TE SHQIPERISE ZOTI ULSI MANJA MBREME NE “OPEN” TE TOP CHANAL , JANE KTHYER NE ZYRA AZILI POLITIK TE RREME DUKE SHKELUR LIGJET SHQIPTARE DHE NDERKOMBETARE !
  PERDHUNUESIT POLITIKE… DHE MEDIATIKE TE XHESILES NE PRANGA !
  LIGJ E DREJTESI !
  ASKUSH NUK ESHTE MBI LIGJIN !

  Reply to this comment
  • Syrja Qarri September 29, 00:37

   Sa shume je lodhur Alban.
   Mjaftonte “fajin e ka opozita” qe kete vend po e merr dreqi.
   Te tjerat qe ke shkruar i dine te gjithe shqiptaret sepse Ti nuk ke lene portal pa shkruar te njejtat gjera te pakten dhjete here tek secili.
   Zoti te shtofte inatin se kohen e paske me teprice.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim