Drejtorit të OSHEE i përmendin të vetëvrarin në burg dhe i thonë: Do provosh atë që provoi ai

October 6, 2015 15:48

Drejtorit të OSHEE i përmendin të vetëvrarin në burg dhe i thonë: Do provosh atë që provoi ai

Nota shumë të ashpra në një kundërdeklaratë të PD pas replikave të sotme mes saj dhe OSHEE që erdhën pasi kreu i PD Basha deklaroi se tenderin për ndërtimin e godinës së re të OSHEE e ka fituar biznesmeni që i ka ndërtuar Ramës shtëpinë në fshatin Surel.

Pas deklaratës së Bashës erdhi një deklaratë e PD, pas së cilës reagoi edhe OSHEE.

Në deklaratën e kësaj të fundit mund të gjesh edhe nota të panevojshme politike, por reagimi i PD pas kësaj deklarate është vërtet e “egër”. Madje i “japin fjalën” drejtorit në fjalë që do ta bëjnë të provoj atë që provoi Qamil Zela.

I ndjeri Zela vau veten në burgun e Rogozhinës në dhjetor 2014.

Ja ç’thuhet në kundër deklaratën e PD:

Kryehajduti i OSHE Adrian Çela, kryebanditi që është direkt përgjegjës për qindra burgosje, dhunime e humbje jetësh të qytetarëve të pamundur të vendit, e ka bërë zakon të mos përgjigjet për faktet konkrete që denoncon Partia Demokratike, por të sulmojë opozitën si militant i regjur partiak.

Kryehajduti firmosi dje 4 miliardë e 540 milionë lekë për mikun e Edi Ramës, para të marra nga gjaku i shqiptarëve, dhe nuk jep asnjë shpjegim për këtë zhvatje.

Partia Demokratike ka një mesazh për këtë kryehajdut e kryebandit: Shpejt do të vijë dita që do të mbash përgjegjësi për gjithë abuzimet, vjedhjet, tenderat, klientelizmin, padrejtësitë dhe jetët e shqiptarëve që ke marrë në qafë.

Partia Demokratike të jep fjalën se do të provosh atë çfarë provoi Qamil Zela kur e dërgove në burg për 35 mijë lekë të vjetra debi.

October 6, 2015 15:48
Komento

15 Komente

 1. YAAA October 6, 15:53

  PO SALEN, BASHEN, MEDIUN E TE TJERE NUK DO TI FUSNI MBRENDA DUKE I DHENE NGANJI LITAR ME VETE?

  Reply to this comment
 2. Zonja Milo October 6, 16:13

  PD te mos lere mbrapa ,Saliun kryemafjoz dhe kryekriminel,Bashen ,Boden ,Ristanin,Mediun,e shume te tjere si keta ,por ti vej edhe keta ne liste.

  Reply to this comment
 3. . October 6, 16:14

  O ju provincial dhe maloke …

  po ku ka ne Bote shtet “rrumpalle” si ky i juaji qe mos te paguhen drita dhe uji …

  te vidhen me arme pronat e shtetit dhe te pronareve … jeni Ju o injorante qe zbritet ne Tirane dhe shkaterruat murre kopshesh, shkollash, fabrikas, uzinash … dhe krye-krimineli verior Sali bente “sehir” …

  Jo, Ai qe nuk paguan apo kundershton detyrimet e shtetit shkon ne “burg” !

  Keshtu funsionon Bota !

  Reply to this comment
  • LOVE October 6, 17:15

   O ti pa emer ,ju netiste ,komuniste ,rilindiote
   pu shteti juaj ra , fabrikat dhe uzinat ,ato hekurishte qe ngelen vete i vodhet
   vete shteti jot me ate pijanecin kumarxhi e nxori ne ankand vendin
   etjera etjera se eshte disi muhabet i gjate ky …
   persa i perket ketij me siper ,dhe gjithe rilindioteve ne qeverisje
   duhen marre zvarre me keq se busti i babes ,duhen marre zvarre per se gjalli
   dhe nuk do jete e larget dita !!!!!!

   Reply to this comment
  • Albi October 7, 09:15

   Po ai qe shet tendera , perfiton nga posti e nadn favore te xhepa te klienteve te pushtetit duke abuzuar me taksat e gjithe shiptareve ku shkon????.Ligji eshte i barabarte per te gjithe.Keta te fundit burgun e kane pak sepse po vrasin enderrat ,po shkaterojnne te ardhmen po detyrojne njerzit te braktisin vendin ,po zbrazin inteligjencen e ketij vendi e po lene peng gjithe pasurite per inetersa mafioze .Popull zgjohu .

   Reply to this comment
 4. metlaj October 6, 16:47

  SALES bashes ete tjer ja tregonte populli dhe tani do te ishim ne 17 vjetorin e vdekjes se sales dhe s vjetorin e bashes por jeni juve te sotmit qe punat ne fshetesi te vjeterit qe deklaruan deshkime dhe treguaj mos deshkime dhe juve te sotmit dhe disa ambasada ringjaljen e tyre qe i rikthen edhe ne pushtet NEVE jemi te zdenjyer nga PS sepse jo vetem nuk ka forcen e ndeshkimit por dhe kopjon PD ne aspektet me te keqia si per aleancat per marje pushteti meLSI ashtu dhe me deputet te koruptuare si kokdhima icili pret qe ato pervilegje qe fitoj nga PS dhe PD ti mbroje duke qene parlamentare dhe beje ligje koruptive dhe shkateroj jugun Abazin qe s di te shpreh asgje por servilizmi dhe pagesat i sigurojne kariken e parlamentarit si dhe pjesen kriminale me veprimtari te telekomanduar te TAHIRIt dhe rames jo parlamentare dhe parlamentare antare te PS ose LSI KOHA e drejtesise do te vij se lufta e brendeshme e tyre dhe zgjimi i jone do ti shkateroj

  Reply to this comment
 5. One 15 October 6, 16:54

  PD parti fashiste dhe vrasesish

  Reply to this comment
 6. Mishel October 6, 16:59

  Z.Cela
  E vertet eshte qe PD eshte nje bande vrasesish

  Por nga ana tjeter duhet thene qe juve dhe ate ordineren e Tatimeve Rama me ligesine dhe paditurine e tij po ju shnderron ne njerzit me te urryer te Shqiperise.

  Reply to this comment
 7. Arben October 6, 17:35

  POR, VALLAHI PER 30,000 LEK U VETVRA AI MIKU.

  KY SEFERI VODHI MILIONA EURO DHE TANI DO TJA KALOJE LEHTE LEHTE.

  LITARI ESHTE I DUHURI PER KETE GRABITES.

  Reply to this comment
  • linda October 6, 20:24

   Po si nuk ju vjen turp qe anatemoni njerezit vec nga nje fjale e kryegjobaxhiut dhe pijanecit Te klsh

   Reply to this comment
 8. Kris 1 October 6, 17:39

  Sa te kete ne Lalez ngjala
  I lumtur do te rroje Sala

  Reply to this comment
 9. SuloKapedani October 6, 19:12

  Po keta qe i permendin keto gjera i kane bere dhe i bejne pa droje.si psh.2 prilli i shkodres,lufta e v.97-te,14 shtatori puçi i organizuar edhe nga mbeshtetsit e B.Bukoshit.Gerdeci,21 janari,dhe shume vrasje si tefundit Santo e Olldashi pa lene gjurme.Gerthasin se kane organizuar mafien speciale sekrete ekzekutor te drejtuar nga Saleehqenserbi.Keto kercenime duhen marre seriozisht nga prokuroria dhe policia per tu hetuar dhe nuk duhen marre si deklarata gjoja partiake e politike pa vlere.Keta jane ata qe te vrasin naten dhe te qajne diten.

  Reply to this comment
 10. edi October 6, 19:23

  O PD IDIOTE,FLET PER ATO QE NUK E NJOHIN POR ARDI CELA KA QENE ZV. KRYETAR NE BASHKINE E DURRESIT ,SI PERFAQSUES I …PD,DERI KUR DO VAZHDOJNE KETA DERRA TE FLASIN KODRA PAS BREGUT,DUKE KUJTUAR SE TE GJITHE SHQIPTARET NDJEKIN VETEM KLAN TV,KAQ SHPEJT U BE KRYEHAJDUT?

  Reply to this comment
 11. Drini October 6, 21:51

  Dhe ne 2004 te tilla deklarata benit ne drejtim te fatos nanos me shoke,por Jo qe si gjet gje,por dhe ju i keni mbrojt dhe keni bo aleance per zgjedhjen e presidentit.Jeni bo te pabesueshem si parti,te tille Po bohen dhe keta te PS.Une per vete nuk besoj ne asnje parti shqiptare,ne asnje politikan shqiptar,si do dalim nga ky qorrsokak se di.

  Reply to this comment
 12. Xumja October 7, 12:17

  O Love.

  Ti me gjithe Salen te hani m… sic e hengret dy zgjedhjet e fundit.
  Fitimtaret e 44-es do te jene gjithe jeten ne pushtet. Ju mbeturinat karavidhe te kolaboracionisteve te fashizmit, do te mbeteni gjithe jeten bisht qeni.
  Duket qarte qe kete reagim te PD, e ka shkruajtur drejtperdrejt Salqim Ram Shiqere Birishi qe ka ngelur si m… ne shi dhe rri shkru FB tani.
  Ju antokomunistet, Love dolet te luftoni komunizmin me Sali bythen. Mbajeni ta gezoni. Tani edhe atje tek ju Saliu, eshte bere si qyrku qe nuk e vesh njeri, sepse dhe atje nuk e duan me….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*