Dreq o Luli që na “tadhe!”

Nga Arben Duka August 7, 2013 19:03

Dreq o Luli që na “tadhe!”

Themi ne nga Gjirokastra:

“Dreq o Lulka që na tadhe!.”,

Deklaron sot se PD-ja,

është partia më e madhe?!

 

Të çkëlqejn’ ty ato faqe,

mbushur krem e mbushur gaz,

që pa ardhur na kënaqe,

Lul’ ti qënke krejt çapraz!

 

Sot i fryrë krejt si një bretkë,

në gënjeshtra po shkëlqen!

Po të pyes krejt direkt:

“Nuk ke turp që po gënjen?!,

Pse s’dëgjon Lul’ KQZ-në,

dhe deklaratën e Lleshit?

del që aq e madhe s’është

Kjo partia e Joz’ Leshit,

 

Shifrat Lleshi i thot’ saktë,

s’e dot nuk u bën derman!

Sido që u mban “pak” anën,

ti dëgjoje o katran

 

Ti nuk je krej i roitur,

si Ai që di gjithë bota,

po PS-ja ta ka hipur,

nja dyqind e ca mijë vota!

 

Ndaj pështyj ato gënjeshtra,

se përher’ veç ke mashtruar,

të qe PD-ja sa thua,

zgjedhjet do t’i kish fituar!

 

PD-ja do kish fituar,

S’do kish ngrën’ kështu të gjatin,

tani e ka deklaruar,

edhe Lleshi rezultatin

 

Po ti prapë je në humor,

shfaqesh shumë i vetëkënaqur,

dhe pse zjarri popullor,,

të ka djegur e zgërlaqur!

 

Si i pari i opozitës,

ke të drejtën që të turresh,

por jo m’u në mes të ditës,

të gënjesh e kot të mburresh!

 

Duhet të jesh më i matur,

mos bërtit si histerik,

se PD-ja sot ka kapur,

minimumin historik!

 

Ka rënë lepuri në vështë,

ndaj besoj se je për mort,

se tani PD-ja s’është,

as e madhe as e fortë!

 

Turru more Lulkë turru,

mund të bësh edhe fiflak,

natë e ditë dil e mburru,

por po bëhesh qesharak!

 

Të dimë o Lulkë të dimë,

ti nuk je trimi me kordhë,

hë për hë je në greminë,

ndaj mos dil të shesësh pordhë!

 

Ndaj mos dil të shesësh pordhë!

se për pordhët s’kemi treg!

Me gënjeshtra lumë o lumë,

Nuk do dalësh n’atë breg!

Nga Arben Duka August 7, 2013 19:03
Komento

5 Komente

 1. qifqia August 8, 20:02

  Pordhac ti pordhac kush t’vuri
  mbas dy vjetesh kercet huri
  do fluturosh nga bashkia
  me presh n’byth o Lul mavria

  Do ta hash me keq se sala
  Ju iku filli çorapes
  tirrni lesht e Josefines
  T’i beni derman çoparkes

  Reply to this comment
 2. belaja August 9, 11:28

  je i modh o z,duka, pergezimet e mia

  Reply to this comment
 3. sazan August 9, 15:55

  Je gjigand Duka, mos i ler te qete keta vrases plackites, kusare

  Reply to this comment
 4. linda August 9, 20:42

  TI JE OPOZITA E VERTET E SHQIPERISE.BRAVO.JE I MADH

  Reply to this comment
 5. ARBER August 10, 09:26

  EDHE KY LULUJA SI TRITAN SHEHU E EDUARD (SPIUNI) SELAMI TE JETE KAQ BUDALLA QE MOS TE KUPTOJ SE KUSH ESHTE SHPELLARI? PO A NUK E KA MARRE VESHTE SE TE GJITHE SHQIPTARET E KUPTUAN SE SI “FITOJ” E KUSH E VENDOSI, E KY VAZHDONE TE GENJEJN E MASHTROJNE SI BABAI I TIJ I VERTETI E KY QE E VURI. PO DISA ANTARE QE E QUAJN VETEN INTELEKTUAL SI MUSTAFARAJ ETJERE QE NUK PO JA THEM EMRIN PSE NUK VENDOSIN NE PERDORIM KARAKTERIN E TYRE E TI DALIN HAPUR E TI THOJNE ATE QE ITAKON?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim