Droga dhe rendi në shkolla, Rama: Angazhojmë 150 oficerë sigurie

October 9, 2018 11:24

Droga dhe rendi në shkolla, Rama: Angazhojmë 150 oficerë sigurie

Kryeministri Edi Rama komunikoi me publikun disa masa të reja që do të ndërmarrë qeveria së shpejti, duke nisur nga shkollat.

Kemi vendosur që të nisim zbatimin e programit të ri për oficerët e sigurisë në shkollat e vendit. Ky program u pilotua me rezultate të kënaqshme në 15 shkolla. Tani do të shtrihet në 150 shkolla, gjimnaze kryesisht, ku do të fillojnë nga puna menjëherë 150 oficerë sigurie të trajnuar enkas. Sigurohet një hallkë e munguar, pasi oficeri i sigurisë nuk është polic, por kujdestar dhe ndërmjetës mes fëmijëve, mësuesve dhe prindërve. Është edhe vëzhgues i posaçëm me trajnim specifik”, theksoi Rama.

Kreu i qeverisë shtoi se po punohet “për zbatimin e vendimit të heqjes përfundimtare të celularëve nga ambientet e shkollës, për nxënës dhe mësues”.

o.j/dita

October 9, 2018 11:24
Komento

1 Koment

  1. Duan apo nuke duan keto bastarde e mije kenetash te Tiranes zyrtare ne dite e vite,Drejteia do te BEHET. October 9, 11:42

    O ramavic,nuke ka nevoje te dergosh 150 police nepershkolla,por arrstoje boset e krimit qe bashkejetojne me politikat bastarde te Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot.Mjaft,eshte MJAFT,nuke e han me populli sapunin tuaj per djath.Nuke do te kete leke te piset e pushtet brenda djallit qe t’u shpetoje nga bang e akuzes,se jane mijra nena e gra te veshura me te zeza,si dhe mijra femije te mbetur jetim,pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e te tjetersuar nga fuqia e politikave bastarde te pangopesise per leke te piset e pushtet brenda djallit,qe kerkon DREJTESI dhe jo lojra fjalesh e lloqe kavasish;thote POPULLI.Ne moralin tend ramavic,eshte te rrefehesh,dhe ti ndalesh marrezite,mashtrimet,pangopesite e ligesite sa nuke eshte vone,qe POPULLI.USA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim