Droga e kapur në Maminas, vjen reagimi i parë nga ndërkombëtarët

February 28, 2018 18:44

Droga e kapur në Maminas, vjen reagimi i parë nga ndërkombëtarët

 

Pas kapjes së 613 kilogramëve drogë të dyshuar si kokainë në Durrës ka ardhur edhe reagimi i parë nga ndërkombëtarët.

Ambasada e Bashkimit Europian ka përgëzuar punën e uniformave blu dhe të institucioneve të tjera të ligjzbatuese, duke bërë thirrje për të ecur përpara me luftën kundër krimit.

“Përgëzime doganave dhe policisë për operacionin e suksesshëm të sekuestrimit të 613 kileve kokainë në Portin e Durrësit.

Punë e paqme, vazhdoni përpara edhe më tej me luftën kundër krimit të organizuar.

Kriminelët nuk mund të fitojnë ndaj fuqisë së ligjit.

Shteti ka nevojë të qëndrojë vigjilent dhe i fortë kundër grupeve të krimit të organizuar që përpiqen ta rrisin trafikun e drogës,” thuhet në reagimin e BE.

 

a.s/dita

February 28, 2018 18:44
Komento

4 Komente

 1. intelektuali February 28, 19:21

  AMAN O DITA NA E HIQNI SYSH KETE KOKEKUQE HAJDUTE SE NA HAPI BARKUN ME HIPOKRIZINE ENVERISTE

  qe pergezon policine kur drejtorat e Sajme Qorrit jane arratisur dhe po i kerkon Interpoli

  Kjo hipokrite komuniste me mire te kerkoje falje per mashtrimin me vilen ne Farke kur ja bleu Samir Mane Albanezit me 10 fishin e cmimit real

  Reply to this comment
  • Evropa eshte e ardhmja March 1, 08:14

   Ty do te veme ne te njejten dhome me Sali Qenin ne rezidencen e Reçit, dhe mos harro te marresh nje arke me sapuna, oh harrova une, ti nuk ke nevoje per sapun, sepse ta kane hapur sumen qe ne kohen e Enverit.

   Reply to this comment
 2. Jimi February 28, 19:51

  Intelektualuc! Cilin deshiron ti te ekspozojme ne faqet e gazetave e ne media, vetem pinokun tend?

  Reply to this comment
 3. info analitike March 1, 16:04

  Shoqja Vllahutinke nuk pati sy te shihte tonelatate hashashit dhe droges se Xibrakes por kete drogen e djeshme te grupeve kundershtare po. Kesaj po qe i thone lufte e ashper kunder armikut qe konkurron tregun e droges, madje me ndihmen e nderkombetareve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim