Drogë dhe armë në banesë, arrestohet shqiptari në Itali

July 19, 2018 09:21

Drogë dhe armë në banesë, arrestohet shqiptari në Itali

 

Në kuadër të operacionit ” Street Drugs” policia italian ka vënë në pranga një 31-vjeçar shqiptar.

Gjatë kontrollit në banesë të riut me iniciale G. A. iu gjetën në banesë 1 kg kanabis e ndarë në pako dhe një peshore elektronike.

Mediat vendase shkruajnë se shqiptari jetonte pa dokumente dhe ishte depërtuar disa herë. Gjatë kontrollit në banesë, të riut shqiptar iu gjetën 1 kg kanabis e ndarë në pako dhe një peshore elektronike.

Gjithashtu në mes të çarçafëve iu gjet një pistoletë gjysmë automatike me një karikator.

Shqiptari ishte dënuar edhe në të kaluarën për veprën penale të grabitjes dhe shpërndarjes së drogës. 31-vjeçari jetonte pa dokumente në Itali dhe ishte depërtuar disa herë.

l.h/ dita

July 19, 2018 09:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*