Drogë dhe prostitucion, 50 të arrestuar, mes tyre dhe shqiptarë

January 31, 2018 09:13

Drogë dhe prostitucion, 50 të arrestuar, mes tyre dhe shqiptarë

 

Policia po kryen një sërë operacionesh në disa qytete të ndryshme në veri të Italisë ku ka shkatërruar një organizatë kriminale.

Nga ky aksion janë vënë në pranga rreth 50 persona dhe organizata përbëhej nga marokenë dhe shqiptarë të cilët drejtonin një rrjet trafiku droge dhe prostitucioni.

Operacionet janë zhvilluar në qytetet, Milano, Bolognia dhe Lecco.

Sipas mediave italiane mësohet se 21 persona janë arrestuar në Bolognia.

Droga mësohet se sillej nga Maroku dhe shpërndahej në Emilia Romagna dhe Lazio./a.s/dita

January 31, 2018 09:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*