Drogë me vlerë 300 mijë Euro, arrestohen dy shqiptarë dhe një biznesmen

May 5, 2016 12:49

Drogë me vlerë 300 mijë Euro, arrestohen dy shqiptarë dhe një biznesmen

Tre persona në Rimini të Italisë kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën me një sasi droge me vlerë 300 mijë Euro.

Të arrestuarit janë dy shqiptarë dhe një biznesmen italian, David Roberto 41 vjeç.

Mediat italiane raportojnë se shqiptarët janë Devis Hisa 23 vjeç dhe Erid Disha 22 vjeç.

Aksioni i policisë u zhvillua mbrëmë, kur agjentët ndoqën një makinë që drejtohej nga njëri prej shqiptarëve, i cili u takua me shokun e tij dhe bisnesmenin italian.

Gjatë momentit të takimit, ata shkëmbyen 30 kilogramë kanabis sativa, vlera e së cilës shkon në rreth 300 mijë Euro. Gjatë kontrollit trupor, shqiptarëve iu gjetën edhe 50 gram kokainë.

May 5, 2016 12:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?