Drogë në Kurvelesh, policia tenton të hyjë në fshat, banorët qëllojnë në ajër

May 30, 2014 10:37

Drogë në Kurvelesh, policia tenton të hyjë në fshat, banorët qëllojnë në ajër

Një superoperacion i policisë për të kontrolluar për parcelat me kanabis në Kurvelesh të Tepelenës i cili është ndërmarrë gjatë orëve të natës është ndërprerë pasi banorët kanë shtënë në ajër për të trembur policinë.

Policia është tërhequr për tu kthyer në orët e para të mëngjesit me forcat e RENEA. Aktualisht mësohet se në operacion janë rreth 300 forca policie ndërsa ka shumë të ndaluar. Mes të ndaluarve ka edhe kryepleq fshatrash. Këta të fundit sinjalizohet se kanë qenë në dijeni të mbjelljes së lëndës narkotike, por nuk kanë raportuar në polici. Në operacionin e gjerë antidrogë kanë marrë pjesë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë nga disa qarqe të vendit. Ndërkohë operacioni ka nisur që prej orëve të mëngjesit dhe është ende në vijim.

Forcat e policisë nuk i janë përgjigjur të shtënave të banorëve, por ka identifikuar disaa nga këta persona. / ORA NEWS

May 30, 2014 10:37
Komento

21 Komente

 1. merobaze May 30, 10:52

  SHIKOJNI KETA POLICE ME KAPELE NE ORE SI BASHIBOZUKE TE HAXHI QAMILIT

  dhe pastaj mendoni si do te luftojne keta derdimene me kartelet e droges ne Shqypni. Vetem kjo fotografi EXKLUZIVE ne DITA i zbath breket policise trime te Edi Rames qe di vetem te ankohet nga Sali Berisha ne studio famoze TV, por qe nuk sheh me larg se hija e tij. Policia socialiste dhe rilindase e Edvinit ngjason shume me partizanet trima te Babe Myslymit nga Peza qe sapo degjonin nje pushke gjermani futeshin si urrithe ne kacollet e tyre dhe me pas kur tallahija kishte ikur dilnin nga brimat e miut dhe mbureshin me LANC-in, deshmoret trima komuniste dhe Komandantin Legjendar Enver Hoxha qe jetonte si pasha turqie ne vilen e kunatit te vet Kryefashist ne mes te Tiranes Bahri Omari.

  MEDET!

  Reply to this comment
 2. merobaze May 30, 10:54

  SHIKOJNI KETA POLICE ME KAPELE NE DORE SI BASHIBOZUKE TE HAXHI QAMILIT

  dhe pastaj mendoni si do te luftojne keta derdimene me kartelet e droges ne Shqypni. Vetem kjo fotografi EXKLUZIVE ne DITA i zbath breket policise trime te Edi Rames qe di vetem te ankohet nga Sali Berisha ne studio famoze TV, por qe nuk sheh me larg se hija e tij. Policia socialiste dhe rilindase e Edvinit ngjason shume me partizanet trima te Babe Myslymit nga Peza qe sapo degjonin nje pushke gjermani futeshin si urrithe ne kacollet e tyre dhe me pas kur Zallahija kishte ikur dilnin nga brimat e miut dhe mbureshin me LANC-in, deshmoret trima komuniste dhe Komandantin Legjendar Enver Hoxha qe jetonte si pasha turqie ne vilen e kunatit te vet Kryefashist ne mes te Tiranes Bahri Omari.

  MEDET!

  Reply to this comment
  • gjermani i fundit May 30, 11:37

   ty te ka ngelur ora ne kohen e fashizmit o i shkrete.Ata partizanet e bene luften kurse zotrote me luteshe mua ne uren e Bunes qe te te merrja me vete ne valixhe.Po un s’te morra se kush do t’ia perkthente veprat shokut Enver dhe citatet e Mao Ce Dunit?Heheheee,pi kafen e Tavanit tani,se te Tajvanit e morrem vesh.

   Reply to this comment
   • merobaze May 30, 14:21

    nastradini tek TAJVANI
    qete pi kafen te FILXHANI
    se debil enverist HAJVANI
    nuk ka me vend te VATANI
    sepse nje dite SHQYPNIA
    do te bahet si GJITHESIA
    atje ku mileti dhe POLICIA
    s’kane frike nga BABEZIA

    Reply to this comment
 3. agron May 30, 11:11

  Ti bole qe na dilke dhe me emrin e Mero Bazes mendon qe jane Police te emeruar nga Tahiri keta??! Po jane pikerisht policet qe na late peshqesh. Prit dhe pak kohe se brenda ketij mandati do ndryshojne edhe pamjen edhe performancen. Se nuk dolen gjithe policet ne rruge o bole! I ke ne pune te gjithe! Keshtu qe pyet Nul Moken per pamjen e tyre!
  Gomar!

  Reply to this comment
 4. libofsha May 30, 11:17

  Me siguri ti spurdhjak qe shkruan per luften partizane ke parasysh policine e shpartalluar te kulicerve te sales, qe ngjasonin si dy pika uji me cetat bashibozuke te ballit e legalitetit. Ajo lufte te djeg shume ty kuisling e bir kuislingu.

  Reply to this comment
 5. Timoshenko Topalli May 30, 11:30

  merobaze-ke ngelur serbi i vetem me mbiemrin biberaj qe te ka ngelur ora tek kAmunistat e mon Kukaleshi e jo tek shqipetaret.
  ———————————————
  Policija e shtetit pa shtet 23 vjet ben shume gabim te futet neper fshatra si dikur ne kohen e zogollit ku u merej fshatareve ‘taksa e leshit’ kur nuk u kish mbetur lesh as ne b…..
  Kjo qeverri pa u rindertuar shteti nuk duhet te bjere pre e agjenturave e aqe me teper e antishqipetareve me imunitet ne parlament jo vetem nga salisjanet por edhe fatosat e pionieret qe i bejne karshikllek kryeministrit me shprehje idjote:”Po ta mban futu ne Lazaratì”JO!KUR NUK SHKON LIGJI TEK KONTRABANDISTI TE VIJE KONTRABANDITI TEK LIGJI!Nuk mund te hyje nje qeverri pa shtet te shohe poshte fustaneve te Jozefinave se òfar ka mbjelle por ato mbill e qeverrija vil.

  Reply to this comment
 6. drejtesi May 30, 11:50

  keta jane ata policat e shpellarit qe nul moka U JEPTE FONDE PER FUSTANE…PRISNI PRISNI…RILINDJA SAPO KA FILLUAR…JU DHEMB NDJEKESVE TE SHPELLARIT SE SKA ME INJORANTE E KUJDESTAR DHISH NEPER ZYRA…

  Reply to this comment
 7. DADI May 30, 12:11

  O figure keta jane foto te vjetra shikoni uniformen sot ata jane me vija te kuqe.sot jo

  Reply to this comment
 8. Longari May 30, 13:22

  Lajm bajat. Se pari m’u dashka t’ju kujtoj se Kurveleshi eshte krahine, e jo thjesht nje fshat, ndaj ju pyes ne cilin vend te kesaj krahine ka ndodhur kjo? Lerini pasionin, por jepn i lajmin e sakte qe t’u besojme.

  Reply to this comment
 9. ana May 30, 13:23

  o njerez duhet ti mbeshtesim e jo ti gjykojm keta qe po bejn punen e tyre per te patur pak paqe ne familjet tona sepse nga droga asnje ska paqe edhe pse femijet tan jan te vegjel do te rriten prandaj duhet ti mbeshtesim ti tregojm femijeve qe gjerat e mira ne jet vin vetem duke studjuar e duke punuar te shpresojm qe me ne fund ne vendin ton do te behet me e mira per te gjith

  Reply to this comment
 10. plepi May 30, 13:52

  Te dashur komentues lajmi ne fjale nuk perputhet me fotot.Rredaksia ose ai qe e ka pergatitur kete artikull fotot i ka marre ne Lazarat kur policia vadiste bimet e “demokracise”ne kohen e Sulltan Sali Bej Berishes i cili ne ombrellen e perandorise beri gjithçka per te na sjelle frutet e para te demokracise se shume kerkuar te ketij vendi!

  Reply to this comment
  • redaktorja May 30, 13:53

   Fotot jane ilustruese. Faleminderit qe na ndiqni!

   Reply to this comment
   • enea May 30, 18:14

    Ju si gazetare duhet te jeni afer aktualitetit. Mos komentoni budallalleqe te tipit “fotot jane ilustruese”.
    Shkoni e merrni fotot borxh ke Tema dhe ilustrojeni aktualitetin.

    Hajde, !!!! Punoni!!!

    Reply to this comment
 11. Naci May 30, 16:43

  Bravo dhe Kurv e leshit si lazarati brenda territorit eshte…shikon rrushi rrushin dhe piqet.

  Reply to this comment
 12. enea May 30, 18:13

  Oh kur u bene “trima” keta kurvat e leshit.

  Kapini dhe rrasini ne Spac.

  Reply to this comment
 13. P.A.B May 30, 21:14

  sec mu kujtua:
  Kurveleshi gur i thate
  trima burrat, trima grate

  Reply to this comment
 14. lis dushku May 30, 22:41

  Kur Kurveleshi bente lufte me Stambolle,Lazarati vidhte ndonje muhaxhir ne qafe-Muzine.Po te doje Kurveleshi te mbjelle droge policia nuk hyn dot as ne Vlore.Lereni Kurveleshin ne hall te tij dhe merruni me kartelin e droges qe po sfidon shtetin ne Lazarat.Kurveleshi nderton shtet,nuk sfidon shtet.

  Reply to this comment
 15. helio May 31, 01:41

  O plep shtogu….qenke pas me historine zotrote. Nuk dua dhe nuk mundem gjithashtu te hedh balte mbi luftetaret e kurveleshit,por dhe lazerati nuk eshte large nese diskuton luftrat.
  Sa per kartelet e droges,as enveristet nuk mund te shprehen keshtu pasi dhe ne kohen e xhaxhit kishte kontrabande droge ne shqiperi,nga vete pushteti. Asnje vend ne bote nuk eshte zhvilluar pa kontabande te ndryshme. Ose je budalla I indoktrinuar,ose je ziliqar. Lereni popullin te gjeje rruge te zhvillohet,lerini atdhetarizmat

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin