Drogë nga Shqipëria, 15 të arrestuar në Itali

February 7, 2018 15:46

Drogë nga Shqipëria, 15 të arrestuar në Itali

 

Policia italiane goditi dy grupe kriminale që trafikonin drogë nga Shqipëria.

Në pranga në total u vunë 15 persona, identitetet e të cilëve nuk dihen.

Grupet operonin në zonën e Brindisit dhe droga transportohej me gomone por edhe me kamionë.

Karabinierët kanë sekuestruar në bazat e grupeve 800 kg hashash si dhe armë e municione.

Grupet hetoheshin prej disa muajsh nga autoritetet italiane.

a.s/dita

February 7, 2018 15:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*