Dua Lipa artistja e re më e mirë në Britani

February 16, 2017 21:42

Dua Lipa artistja e re më e mirë në Britani

Mbrëmjen e së mërkurës në Londër është mbajtur ceremonia e përvitshme e ndarjes së çmimeve të rëndësishme në muzikë nga prestigjiozja NME.

Ndër emrat e njohur të skenën ndërkombëtare, ka shkëlqyer edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa. Pas një viti të jashtëzakonshme me koncerte dhe bashkëpunime, këngëtarja shqiptare është vlerësuar si Artistja e Re më e Mirë.

DuaLipa_RedCarpet_NMEAwards2017_LP_20170215_0064-630x400

“Oh faleminderit shumë. Faleminderit për çdokënd që ka votuar për mua, fansat e mi. Dua të falënderoj edhe menaxhmentin tim, shtëpinë muzikore dhe të gjithë juve për punën e palodhshme, agjentin tim familjen time, miqtë dhe faleminderit NME shumë për këtë çmim.

Do të thotë sa e gjithë bota për mua”, ka shkruar Dua. Ndërkohë këngëtarja është ngjitur edhe një herë tjetër në skenë për të performuar live një prej hiteve të saj, atë me titull “Be The One”.

February 16, 2017 21:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*