Dua Lipa bën historinë, shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

February 11, 2019 09:24

Dua Lipa bën historinë, shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

Dua Lipa tani edhe fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e mbrëmshme në Los Angeles.

Këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje.

Bashkëpunimi i suksesshëm i Duas me Mark Ronson dhe Diplo, ‘Electricity’, është zgjedhur si kënga më e mirë ‘Dance’ e vitit.

Dua rrëmbeu po ashtu çmimin si Artistja e re më e mirë e vitit.

“Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram pak pasi mori çmimin.

l.h/ dita

February 11, 2019 09:24
Komento

1 Koment

  1. Alban February 11, 12:03

    Bravo! Urime! Na bene krenar!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin