“Dua të shoh me sytë e mi situatën e sigurisë”, Rama viziton zonën e prekur nga konflikti në Ukrainën lindore

January 21, 2020 10:10

“Dua të shoh me sytë e mi situatën e sigurisë”, Rama viziton zonën e prekur nga konflikti në Ukrainën lindore

Në ditën e dytë në Ukrainë, kryeministri Edi Rama në cilësinë e kreut të Presidencës së OSBE-së do të vizitojë një nga zonat në lindje të prekura nga konflikti me Rusinë.

Mëngjesin e sotëm, Edi Rama ka postuar një video nga aeroporti ushtarak Chuguev në Kharkiv, i shoqëruar nga delegacioni.

Dje gjatë takimeve me Presidentin, kryeministrin, kryetarin e kuvendit dhe ministrin e Jashtëm të Ukrainës, Rama u shpreh se dëshiron që ta shikojë vetë personalisht gjendjen në lindje.

“Shpresoj shumë të mbajë koha e të na lejojë ta përfundojmë këtë vizitë me një udhëtim drejt Ukrainës lindore, ku dua të shoh me sytë e mi situatën e sigurisë dhe atë humanitare në zonat e ndikuara nga konflikti dhe ndikimin praktik të SMM në terren”, tha ai dje.

j.l./ dita

January 21, 2020 10:10
Komento

5 Komente

 1. Tori January 21, 12:10

  Po e pe ti jam99.99% i sigurte qe e zgjidh kete ceshtje. Ti vjen i dyti mbas Krishtit. Lum bota qe te ka e mjer ne o Skenderbeu yne.

  Reply to this comment
 2. Arben January 21, 12:56

  Lidr botror, jo shaka.

  Reply to this comment
 3. LEON January 21, 13:27

  Ti nuk luftove dot me Sali Berishen,do luftosh me Rusin.!
  Ne 21 Janar u mcefe ke kulla Harabit,do vesh ti te shikosh zonen e luftimit!
  Ketij i ka ec Trimeria e Frikacakut,prandaj provoje prap,se mos hash ndonje plumb qorr.

  Reply to this comment
 4. Ton January 21, 14:47

  Po ne FC postoi qe po kthehej per atdhe kur fap ne helikopter….e sigurt qe se ka ditur fare ku po shkonte…..

  Reply to this comment
 5. Trapi I madh me brekushe January 21, 17:02

  Tani ta shikojne ruset dhe putini. Jo se jane mesuar me gjermanet e snglezet Po me kte zbehet shaka. Sta ben dysh.
  Hahahaaaaa

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim