Duam siguri në shkolla

February 18, 2016 11:43

Duam siguri në shkolla

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

Thuajse çdo javë, për të mos thënë çdo ditë, në shkollat e mesme ndodhin ngjarje mjaft shqetësuese. Gjimnazistë grinden me njëri-tjetrin, por dhe me adoleshentë jashtë shkollorë. Madje degjenerojnë deri në dhunë mjaft të ashpër fizike. Një nga këto gjimnaze është edhe gjimnazi i Zejmenit ku dhuna është bërë fenomen mjaft shqetësues. Mësuesit janë të çarmatosur nga çdo kompetencë për të ndërhyrë mes të rinjve gjimnazist. Prandaj duhet me doemos të ruhen shkollat me roje polic dhe jo me njerëz të moshuar dhe të pa takt për detyrën e tyre. Preng Pjetri, Zejmen.

February 18, 2016 11:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*