Zyrtare/ Dueli për Tiranën, Erion Veliaj përballë Halim Kosovës

April 16, 2015 17:50

Zyrtare/ Dueli për Tiranën, Erion Veliaj përballë Halim Kosovës

Partia Demokratike dhe Partia Socialiste zyrtarizuan thuajse në të njëjtën orë kandidatët përkatës për bashkinë më të rëndësishme në vend, atë të Tiranës.

Në kampin e opozitës, Lulzim Basha prezantoi, ashtu siç edhe pritej, Halim Kosovën përmes një shëtitjeje dhe takimi me qytetarët e kryeqytetit.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi se qyteti i Tiranës kërkon “një përqasje dhe një përkushtim të ri” dhe për këtë arsye, kandidati i PD-së do të jetë një mjek e jo një politikan.

“Ne kemi rënë dakort edhe me aleatët dhe kandidati ynë është Erjon Veliaj”, tha Rama.

****

Më poshtë lajmi i djeshëm në DITA Online

Pavarësisht ngurrimit të dy partive kryesore, tashmë thuajse janë përcaktuar emrat që do të garojnë për të marrë drejtimin e Tiranës pas zgjedhjeve të 21 qershorit.

Burime nga PD bëjnë me dije se deputeti dhe mjeku Halim Kosova do të jetë kandidati i opozitës.

Edhe pse nuk është bërë publike zyrtarisht, mësohet se Kosova është i përzgjedhuri i Bashës dhe Berishës për të garuar.

PS duket më nguruese për të publikuar emrin, por Erion Veliaj ka gjasa të jetë kandidati i shumicës qeverisëse për të kërkuar rikthimin e së majtës në drejtimin e Bashkisë pas katër vitesh nën drejtimin e Lulzim Bashës.

Socialistët kaluan një listë të gjatë për të ardhur në një zgjedhje finale.

Emrat nga kjo parti që kërkonin të garonin për kryeqytetin ishin disa, duke filluar nga Pandeli Majko, Mimi Kodheli, Lindita Nikolla, Blendi Klosi, Artan Lame, Albana Dhimitri.

Veliaj rezultoi fitues në disa sondazhe, dhe përflitet si përzgjedhje e përbashkët e dyshes Rama-Meta.

Në dy vitet e fundit ai ka mbajtur postin e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

Prej më shumë se 12 vitesh ai ka qenë një aktivist i shoqërisë civile duke ngritur dhe lëvizjen “Mjaft”.

Njihet si një person që është promovuar nga Edi Rama që në fillimet e veta, një rrugë që i ngjason karrierës së vetë Ramës dhe të Bashës.

Nga ana tjetër, Halim Kosova ka qenë në krye të listës që kur nisi procesi i diskutimit të kandidatëve për Tiranën dhe në të gjitha sondazhet e brendshme të Partisë Demokratike.

Kjo është hera e parë, të paktën që nga viti 2000, që Partia Demokratike përfaqësohet në zgjedhje me një personalitet pa profil të fortë politik.

Ky do të jetë edhe kontrasti i madh në garën për Tiranën, pasi Veliaj shihet si kandidaturë shumë më politike.

Besohet se përzgjedhja e Halim Kosovës është bërë pikërisht për këtë arsye, sepse ky kontrast me kundërshtarin, sipas analizës së demokratëve, do t’i japë pikë një kandidati të qetë dhe të thjeshtë si Kosova./E.H./DITA

April 16, 2015 17:50
Komento

99 Komente

 1. [email protected]@n Nolisti April 15, 22:56

  Erion Veliaj ,do te jete fituesi me 80 % te votave per Tiranen !

  e meriton sepse eshte djal esnaf !

  Reply to this comment
  • tani April 15, 23:29

   Majko u eleminua sepse nuk e donte Ilir Meta. Majko e denoi koalicionin e 1 prillit kur tha qe ishte me koalicionin e 21 janarit. Keshtu Majko pesoi fatin e Tom Doshit dhe shume te tjereve qe Meta nuk i do. Rama e ka bere partine socialiste nje leter higjenike per Meten. Cdo gje vendoset nga Meta sic u be edhe me guvernatorin. Pas dhjetra takimesh tek Nishani nuk u vendos asnje kandidat i Rames. Por Kandidatin e vendosi Nishanin me Meten dhe Rama e votoi menjehere. Tani Rama nuk eshte as bashkekryetar, por vetem nje vegel qorre e Ilir Metes. Se shpejti do eleminohen edhe ata pak deputete te vjeter qe kane ngelur dhe qe nuk i thone hapur kritikat ndaj Rames.

   Reply to this comment
   • Koli April 16, 07:55

    Po pse thua keshtu apo te vjen inat per Erionin. Rri urte mos fol kot se nuk ka kandidat me te mire se Veliaj.

    Reply to this comment
    • Iliri April 16, 08:20

     Po normalisht, del PD kot me se koti dhe nxjerr nje person te pa afte per Tiranen. Ne dua nje kryetar sic duhet jo nje lolo si Halimi.

     Reply to this comment
     • Riza April 16, 17:57

      Sipas meje nuk ka kandidat me te mire per Tiranen, jo vetem sepse eshte nje njeri qe punon por mbi te gjtiha eshte njerezor dhe i degjon hallet e popullit.

     • Nardi April 16, 18:21

      Erdhi momenti qe me ne fund te kemi nje kryetar modern dhe me nje vizion te sakte per te ardhmen e Tiranes.

    • tani April 16, 10:54

     Perpara g99 shkruani sa me shume se do hapen vende te reja ne bashki! Shkruani shkruani pro shef erit, se sa me shume llap aq me lart ngjitesh ne pune

     Reply to this comment
     • flamuri April 16, 18:27

      Vetem Erioni mund te vijoje punen me projektet e medha qe ka nevoje Tirana per tu transformuar, se ne 2 vjet te drejtimit te nje institucioni kaq te madh e me shume pune, pati shume sukses dhe kemi shume besim se do te beje te njejten gje edhe me Tiranen.

     • info-analitike April 16, 18:50

      flamuri zedhenesi anonim i kujt je qe shkruan ne numrin shumes?

    • SKORPION April 16, 19:41

     Definitivisht,ne cdo vend me pak njohuri per demokracine Erioni nuk do kishte shansin minimal ne duel me Halim Kosoven e madh , te sinqerte,profesionist dhe perfaqesues,por ne Shqiperi cfar nuk mund te ndodhe.

     Reply to this comment
     • ali April 16, 22:09

      Tirana nuk eshte maternitet or bir , kerkon menaxhim, shkathesi !

     • Agron April 17, 10:34

      O kerkon shkathtesi nje proces lindje, po kur nuk di, sdi cflet

   • Ermira April 16, 07:57

    Ku ka kandidat me te mire se Erjon Veliaj, Tirana eshte me fat qe do kete kete person per kryetar bashkie.

    Reply to this comment
   • Rearta April 16, 07:59

    Pas 4 vitesh nen dirigjencen e paafte te Lulit do kete nje frymemarrje te thelle per Tiranen. Ne gjithe kete periudhe PD pervec pasurimit te vetvetes nuk ka menduar per gje tjeter.

    Reply to this comment
   • studjuesi April 16, 09:06

    uroj te mos ndodhi kjo qe qe eshte thene nga ju.

    Reply to this comment
   • sulo April 16, 09:33

    erion veliaj eshte kandidati i duhur per tiranen,njeriu i duhur per ta nxjerre tiranen nga balta qe e ka futur luli, nuk mund ti besosh bashkine dikujt qe s eshte marre me politike…un as spitalin nuk do ia besoja me halimit e jo me bashkine

    Reply to this comment
    • Axha April 16, 13:03

     Ne tekst shkruet : Veliaj rezultoi fitues në disa sondazhe, dhe përflitet si përzgjedhje e përbashkët e dyshes Rama-Meta…..
     Amon na tregoni vetem nje sondazh dhe jo disa, qe t’na mushni menien, nese vertet doni qe Velia te jete i zgjedhuri i PS gjeni menyra te tjera promovimi se kjo e sondazhve eshte qyfyrja me e madhe qe kush e lexon shkelyet gazit …. apo behen sondazhet ne ndonje “call center”?

     Reply to this comment
     • Berisha iku, nji Berish tjeter erdhi April 16, 19:32

      Axha kjo eshte rilindja. Meta ne nje krah, Idrizi ne krahun tjeter. PD-istet ne pune, socialistet ne rruge. Majko me shoke ne rruge, kurse g99 behen drejtora dhe kryetar bashkie. Me Ramen socialistet po e hajne sa krahu.

   • nana April 16, 09:38

    Halimi eshte kukulla e radhes ne duart e 2 kryetareve te PD-se.

    Reply to this comment
   • Toni April 16, 18:03

    halim kosova eshte njeri pa vizion akoma dhe me keq se mythsi lul basha,Ne keto zgjedhje do ti thyhen bergite fare pd+shqup..

    Reply to this comment
   • Resti April 16, 18:13

    #energji #solidaritet #vizion #progres #mundësi #kreativitet #sukses #punë #përulje #kreativitet #gjallëri #risi #mundësi #administratorshembullor
    Veliaj

    Reply to this comment
  • lili April 16, 01:06

   Veliaj nuk eshte njeri i ditur se biografia e tij ka plot zona te erreta,qe nga diploma tek shetitjet e tij javor n’angli!
   Sa per rezultatin e tij d’y vjecar po duket puna nga vetvarrjet e nga ikja e shqiptareve jashte per nje jeté ma te mire! Po ka vetem nje arritje martes en e tij ‘pseudombretnore’ me paret e huaja,si gjithmone!

   Reply to this comment
   • blablabla April 16, 08:24

    Para se të flasësh për jetën privatë të të tjerëve do oshte më mire të shifje tënden lili,zona të errëta sipas teje janë 21janari,apo gërdeci???nuk mund të quash zonë të errët një martesë, e gjithë pd- ja është zonë e errët dhe për këtë arsye erioni do jetë kryetari i ardhshëm i bashkisë

    Reply to this comment
    • TEA April 16, 12:54

     Eshte sh e vertete qe PD ka plot zona te erreta, dhe po aq e vertete qe PS ka plot figura me te mira se Erjoni per te kandiduar per Tiranen, …Erjoni eshte i zoti vetem per llafe, llafe llafe (ose blablabla) dhe per asgje konkrete. E sigurt qe Pand majko do merrte shume me shume vota se E Veiliaj. Socialistet me memorje nuk ja harrojne Erjon Velise luften kunder PS me Mjaftin ne 2004 & 2005…………

     Reply to this comment
  • Unë April 16, 01:06

   Nese vendoset vertet Eri Veli i Ministrise se Gallates te kandidoje ne Tirane, atehere guxohet te luhet me zjarrin.

   Reply to this comment
  • Zika April 16, 07:56

   do ishte perfekte te ishte Veliaj pasi i ploteson te gjitha kushtet per te qene ai kryetari u Bashkise se Tiranes .

   Reply to this comment
   • Fiona April 16, 08:01

    Halimi eshte nje mjek shume I mire por nuk mund ti besohet Tirana dikujt qe nuk ka eksperiencen e duhur Ndersa Veliaj ka me shume eksperience dhe figure me popullore.

    Reply to this comment
    • Xhino April 16, 08:09

     Erioni dhe vetem Erioni per Tiranen.

     Reply to this comment
     • Mina April 16, 08:13

      Halimi qenka I preferuari I Bashes e Berishes per Ps vendimi eshte I rendesishem si dhe merret parasysh edhe mendimi I ministrave, deputeteve.

  • D12 April 16, 08:02

   Veliaj ministri me i suksesshem i qeverise Rama me 4-5 reforma shume pozitive ne dy vite. e meritonte te behej Kryetar i Bashkise se TR

   Reply to this comment
  • daku April 16, 08:03

   e sigurt nje fitore me diference shume te madhe e Veliajt.

   Reply to this comment
  • dani April 16, 08:05

   Halim Kosova mund te jet mjek shume i mire por ne na duhet nje kryebashkiak jo nje mjek. veliaj do te jet nje kryemashkiak i perkryer. Suksese!

   Reply to this comment
  • blablabla April 16, 08:31

   Erioni është me 95% kryetari i ardhshëm i bashkisë,njeri punëtor, me vizion, me eksperiencë politike…e çfarë mund të duam më shumë për tiranën???? Kur zoti halim nuk ka qënë i zoti të drejtojë një spital, si mund të drejtoje një bashki? Prandaj ai nuk bën për kryetar bashkie

   Reply to this comment
  • martini April 16, 09:40

   halimi do te beje cfare ti thote Basha e Berisha nuk do jete ne gjendje te vendose vete apo te ndermarre nisma per Tiranen pa lejen e kapove e keshtu Tiranen do e marre lumi me keq se tani me Bashen per kete arsye duke qene se nuki eshte kandidat aq i pavarur do votoj Erion Veliajn sepse e meriton plotesisht kreun e bashkise.

   Reply to this comment
  • xheni April 16, 09:41

   e ka te humbur halimui kot qe ju fut gares ja merr erioni eshte me i zoti e do publiku me shume

   Reply to this comment
  • Resti April 16, 18:13

   #energji #solidaritet #vizion #progres #mundësi #kreativitet #sukses #punë #përulje #kreativitet #gjallëri #risi #mundësi #administratorshembullor

   VELIAJ

   Reply to this comment
  • Daku April 16, 19:26

   O Admin, verifikoj pak keta qe shkruajn ne seri per kete Veliajn se po behen shum banale apo duhet te shkojme ne ndonje gazete (on line) tjeter. Prandaj nuk me pelqen Veliaj, nuk eshte aspak origjinal, gjith jeta i ka kalu qyl.

   P.S.
   Halim Kosova eshte tipiku katunar tirone…pordh me rigon.

   Reply to this comment
 2. Dori April 15, 23:01

  Si individ do votoja Kosoven, por duke qene se nuk me pelqen forca qe perfaqeson e skualifikoj, per parti do kisha zgjedhur PS, por duke qene se kjo parti nuk ekziston dhe eshte kthyer ne cerdhen e homoseksualeve te G99, edhe ky opsion bie… Kuptohet Erionin, pjelle te Rames, me njerk Ilir Meten, nuk e voton as gruaja e tij e jo me une! Po te mos votoj, keta hedhin valle me militantet dhe qelbesirat qe mbajne afer, NDAJ zgjedh Gjergj Bojaxhiun si individ, dhe partine Socialdemokrate si subjekt.

  Reply to this comment
  • Tani April 16, 08:08

   Po mir mor vella ky Gjergj Bojaxhiu, me pompe ne dore, i kujt parti ka qene?
   Aska qene edhe ai nje militamt qe hedh valle? Apo me nje furce i nderron drejtimet se bojaxhi eshte fundja.

   Reply to this comment
 3. Nuni April 15, 23:14

  Erioni i ka ngjitur shkallet ,nga gjepist , mjaftitist , dashnor i Rames , minister , molto bene ,nese Tiranasit pronojne ti perfajsoje Ky lloje matrikulli , me mire lere te m byten ne gropen e m…..
  Nuk ka rendesi fare krahu politik por ama Tirana qe ka pjesen me te vlefshme te intelektualitetit dhe te gjithçkaje tjeter,

  Reply to this comment
 4. tironc prej verteti April 15, 23:14

  Kosova eshte turp si kandidat per Tiranen. Ata qe e njohin e dine mire se kush eshte….zagar i Saliut dhe njeri medioker. Por dhe ky is PS-se nuk ma mbush mendjen. Ky Bojaxhiu ngelet si me i hajrit…..vecse duhet pare se mos po na bon Sala ndonje marifet.

  Reply to this comment
 5. aaa April 15, 23:15

  BRRRRRRRAVVVOOOO VELIJA 90% FITON

  Reply to this comment
 6. SKORPION April 15, 23:31

  Halim Kosova, definitivisht nje burre i ndershem,dhe do duhej normalisht te fitoje ne krahasim me hajdutin e Rames.

  Reply to this comment
  • Kuakuarakua April 15, 23:49

   Të dy jesmenë dhe pa integritet. Do ta shihni!

   Reply to this comment
  • sulltan April 16, 08:38

   Para se te quash të tjerët hajdutë skorpion…do ishte mirë të shikoje se çfarë ka bërë zoti kosova kur ka qënë drejtor spitali,të shikoje çfarë ka ndodhir me rrugën e kombit,ose më e thjeshta fare, shiko se çfarë i ka ndodhur tiranës këto 4gjithë hajdutët më të mëdhenj të shqipërisë janë mbledhur në 1 parti si pd-ja

   Reply to this comment
  • sulltan April 16, 08:41

   Para se te quash të tjerët hajdutë skorpion…do ishte mirë të shikoje se çfarë ka bërë zoti kosova kur ka qënë drejtor spitali,të shikoje çfarë ka ndodhir me rrugën e kombit,ose më e thjeshta fare, shiko se çfarë i ka ndodhur tiranës këto 4 vite…hajdutët më të mëdhenj të shqipërisë janë mbledhur në 1 parti si pd-ja,erion veliaj është punëtor dhe jam i sigurt që punën që ka nisur si ministër duke rritur mirëqënien do e vazhdojë edhe me bashkinë e tiranës

   Reply to this comment
 7. Kris 1 April 16, 01:09

  Veliaj do te jete nje kukell e lezetshme per Tiranen.Oh sa do te kenqemi!

  Reply to this comment
 8. Lezha April 16, 01:27

  Veliaj nuk fiton ne tirane ai ashte servil ka Marua shkodhen ne Angli e ka kopjuar disa ligje nga ketu dhe u thote shiptare kemi dy Vjet qepo studiojme kete ligj ja shet sapunin per diathe ku eshte ajo levizja 99 Nate apo Maruan hallet e shiptarve ishte e financur nga edi kur ky pederasti hedhte letra bythe fatos nanos

  Reply to this comment
 9. lol April 16, 01:32

  E promovoj aq shume gjirokastren sa nuk do me qene kryetari i gjirokastes tash?Apo ky pseudoyll, qe na erdhi ne politike si Argita e Luli nga Kosova,e si Argita nga nje fukara -sipas story telling-ung qe vete e tregonte tek nderkombtaret ,na u be aq millioner sa edhe nje dasme ‘mbretnore’ i ofron popullit te shkrete per zbavitje!? ‘Kopisti’ i majt nga’ kosova siç duket se po na dell me vesetet e ‘ kopisteve te djathte nga kosova’ qe morren ne qfe kete vend qe sa vjete!Ky vetem di me na bâ ‘ story telling’ te bukura per nderkombtaret,sa me fituar disa privilégje e disa granite,po jo me na treguar te verteten e punes se tij ne kosove,kohe kur ka studiuar,edhe diplôme ‘afrikane’ te tij me te vlen eshte registruar n’amerike?!ndoshta ka ndonje kopi qe te bi demi Cfare studime ka kryer!

  Reply to this comment
 10. shqip hesapi April 16, 02:50

  Kosova paska qene i etur per PD-ne.E thirri Saliu ne nevoje dhe i qendroi “besnik”si gjithe te tjeret.Tani i eshte kthyer etjes per para nga qe pa se si fitohet ne politike.

  Reply to this comment
 11. Copyright-i....në Shqip April 16, 02:52

  Do mbyll syte, diten e votimeve,
  dhe do t’i kerkoj komisionit te zones,
  ta hedh kokrren e fasules sime tek kushdo tjeter prej kanidadateve,
  vetem tek Erjon Veliaj jo: i ka tera veset qe mund te kete qenia njerezore.
  Mjaft!

  Reply to this comment
 12. Agimi April 16, 02:54

  Vetem burre I ndershem nuk eshte Kosova.Dihen historite e tij me kliniken e Tiraones se re, qe me 1994-kohe kur njerezit nuk dinin cishte paraja.Kush e njeh nga afer , eshte servil, medioker dhe bishtin perpjete.Veliaj eshte I shkathet, punetor,por per tironen me I mire do te ishte Gjergj Bojaxhi

  Reply to this comment
 13. Banori Tiranes April 16, 04:11

  Nga ky duel une shikoj fitues Bojaxhiun, nga te tre e meriton ! Me duket si loje e dy partive te medha. Te dy kandidatet partiak nuk jane Administrator qe njohin pushtetin lokal, e pam me Lulken se cfare beri???…..me rregull treshi duhet te fitoje njeriu i punes. Ne rast te kundert, mjere Tirana?

  Reply to this comment
 14. fteri April 16, 07:10

  Erjon Velija eshte I afte per kryetar bashkie te Tiranes eshte djal i ri , i vendosur ,kembngules ,i zgjuar do ta ndryshoi Tiranen me punen e pa lodhur te tije; Per kete jam I bindur,eshte zgjedhja me e spikatur PER te gjithe krahet e politikes ne radhe te pare per Qytetaret ,do fitoi pa diskutim.Halim Kosova eshte i lodhur eshte mjek kurr nuk munde te jete ne krye te punve medha te Tiranes qe kerkon 24 ore, ne 24 ore ne pune, kjo nuk munde te perballohet nga H.Kosova AI KA NEVOI PER NJE KAFE NE ANE TE OXHAKUT te P.D-se me Saliun te dale ne pension .3000 punonjesit e bashkise do bejne palle ariu ne raste se vjen Halimi si me LULIN qe punonjesit nuk shfrytzoin orarin e punes duke fletur hijeve te lulishteve ,po te doni ju jap dhe foto te punonjesve te pastrimit ,te gjelberimit ,te ujesjellsit,te policisse bashiake , qe flene lulishteve , ose te policise bashiake , rrine neper lokale, pine kafe tere orarin e punes.TIRANA KA NEVOI PER PUNE ENERGJIKE -JO PER PENSIONOISTE.!!!!!!!!!!?????…

  Reply to this comment
 15. sara April 16, 07:45

  Erjoni je me i miri e meriton fitoren jemi me ty

  Reply to this comment
 16. sonja April 16, 07:48

  Fitore garantuar per ERIN je me i miri e meriton nje fitore te thelle

  Reply to this comment
 17. Arben April 16, 08:03

  BEMA E FUNDIT E ERJON OJQ-ISTIT

  NE KODIN E RI TE PUNES, SAPO TE MIRATUAR, LEJA E PAGUAR E LINDJES ESHTE VETEM 2 MUAJ NGA 12 MUAJ QE ISHTE.

  KJO ESHTE POROSI E ASFALISE GREKE, U THOTE SHQIPETAREVE MOS LINDNI FEMIJE, QE TE SHUHENI FARE SI RRACE.

  HALIM KOSOVA DO TE JETE KRYETAR BASHKIE.

  Reply to this comment
 18. luna April 16, 08:14

  Veliaj fiton absolutisht dhe do mdryshoje Tiranen.

  Reply to this comment
 19. salli April 16, 08:17

  Erion veliaj është fituesi i zgjedhjeve për tiranën,me gjithë respektin për kosovën,nuk është e njëjtë të drejtosh një bashki dhe një spital,prandaj më mirë zoti halim të vazhdojë në profesionin e tij si mjek, se për tiranën nuk ka se çfarë jep,tiranës i duhen njerëz me vizion punëtorë e jo ca dembelë, erion veliaj është kryetari i ardhshëm i bashkisë

  Reply to this comment
  • lol April 16, 18:53

   Tregoni nje gje qe veliaj e ka perfunduar e nje Pune jo shtetnore qe ka bâ! Asgje pos vjellje te subvencione,e tash te budxhetit shtetnore ,asgje tjeter nuk di me bâ!
   Edhe bile De kosova ka nje diplôme te vertet,te fituar ne nje kohe kur nuk bliheshin diplomat n’afrike e ne tiranen!

   Reply to this comment
 20. ardit April 16, 08:17

  Pas asgjese se Lulit,energji dhe puna e palodhur e Eriont i duhet me se shumti Tiranes.

  Reply to this comment
 21. TROJA April 16, 08:37

  Paskan shkruar te gjithe kalamajte qe ka mare ne pune,ne ministrine e punes.ne sherbimin kombetar te punesimit,per Veliajn.
  Ndersa sondazhet ne Tirane e nxjerin Veliaj,me 83% qe refuzojne per kryetar??? Sa gallate.
  Ky eshte shansi i Bojaxhiut,ku Tirana e mençur eshte tramatizuar nga keto parti.Besimi ka mare fund ne kete shtet,aq sa me mijera po marin rruget per Gjermani,Austri e ku kembet koka. Kjo ishte rilindja e Edvinit,e Ilirit,e Veliajt si minister pune.
  Veliaj hap vende pune ne fasonet.ku paga eshte 15000 leke.KY ESHTE SHFTYTEZIMI QE BEHEJ NE SHEKULLIN E 18 NE MANIFAKTUARA NE ANGLI,GJERMANI E KUDO NE EUROPE.PIKERISHT PER KETE DUHET ZGJEDHUR VELIAJ.ROFTE PS-LSI QE NA KETHEU 3 SHEKUJ MBRAPA.

  Reply to this comment
  • I drejti April 16, 09:12

   hahaha ke te drejte plako, jane sulur gay 99 propagande si ne kohen e sales me abc news. Ta vesh re ne cdo koment kunder veliaj del nje qe e kundershton haha. Meditoni o njerez mos mbani servila afer qe vetem lekun dhe vjedhjen kane virtyte.

   Reply to this comment
  • lol April 16, 18:49

   Hap vende Pune!?jo statistikat e insat-it tregojne te kunderten,po nje gje eshte e sigurt:eshte ky ministri qe harxhon ma shume!

   Reply to this comment
 22. Besiani April 16, 08:42

  Veliaj eshte fiks fare arketipi i njeiut te ri te krijuar nga partia. Servil i pashembullt, deri ne neveri. Nuk besoj se elektorati i kulturuar i kryeqytetit t’i jape voten nje llafazani pa bereqet. Halim kosoven nuk e njoh mire, por duket njeri serioz, i permbajtur, jo fort partiak dhe, me sa di, gezon respektin e qytetareve tiranas, bile edhe me gjere.

  Reply to this comment
 23. Mallakastra April 16, 10:23

  ME MIRE TE KISHIN ZGJEDHUR ERION bracen.

  Reply to this comment
 24. Demokrati April 16, 10:47

  More kam krijuar nje fare besime tek ju te Gazetes Dita, ju lutem pa studjoni ate barkun e keti Kosoves, se c’ka barku i dhjamur e nxjer bardhaku de, se do te shkoni te pislleqet e ketij Kosoves, qe nje e perditeshme sot na e nxjer hero ndekombetar, te pakten per trojet shqiptare nga qe ka qene ne nje istitucjon ku lindin bebet. Ai eshte nga mjeket hajdute me te medhenj, ai dhe nje fare petrela qe qe ne vitet e para ’90 i mori asistentit qe operoi 1 000 000, jo me te tjereve.
  E ky hajdut Kosova, vidhte ne shtet se ndryshe nuk vinte bebja ne jete dhe rekumandonte te shkonin te materniteti i tij privat se ne shtet nuk i ka mjetet e duhura. Ky avaz eshte i vjeter, te lindorit e pare ne kete maskarade po behen 25. Pra ka 25 qe vjedh dhe vetem vjedh.
  Po perse prano te behet kryetar Bashkie, si duket nuk ia prish dot doktorit vrases, po dhe u fut nje bres tjeter dhjami atij barkut tij, garanton qe parate ‘i ka te pasterta.

  Reply to this comment
 25. socialisti April 16, 12:02

  kanditat me ideal per bashkin duhet te ishte Pandeli Majko dhe te gjitha sondazhet e treguan kete fakte. Ndersa ky tipi i g 69 doli ifundit . Mesa duket Edi ka nevoj per keta lepiresa te pacipe dhe njerez pa dinjitet qe gabimisht mund ti digjet serveri me te dhenat ekonomike . emri I ketij kandidati do vendoste ne pikepyetje nje fitore te sigurt dhe me diferenc te madhe votash ne rast se do kandidonte me ndonje emer tjeter PS . Ta gezosh Edi langon

  Reply to this comment
 26. pbaj April 16, 17:59

  Une kam mendim shume te mire per doktor Halimin, thjesht nga sjelljet e tij si ish-minister dhe sot deputet. Eshte nje personalitet me kulture qytetare. Te imponon respekt. Ai eshte shume i bindur se nuk do ta fitoje garen per Tiranen dhe kjo jo per faj te tij. Mendoj se ai e ka pranuar kandidimin si shtegun e vetem per te dale nga grupi parlamentar i PD-se per t’ju kthyer profesionit te tij te nderuar dhe me te vertete ne sherbim te qytetareve.

  Reply to this comment
 27. TOMORRI @ April 16, 18:19

  Njeri ka care me djersen e ballit tjetri me te bythes.
  Zgjidhni popull, cilen ere djerse keni qejf.

  Reply to this comment
 28. aldo April 16, 18:21

  …Më pas ai përfundoi studi­met Master në Mbretërinë e Bashkuar pranë University of Sussex, me fokus tek Integrimi Europian…. Te adresa zyrtare e universitetit ky masterxhiu nuk figuron gjekundi. http://sro.sussex.ac.uk/view/creators/index.V.html.
  Vetem ne Shqiperi behesh kryetar me shkolle te mesme si puna e Erjon Veliajt.

  Reply to this comment
 29. Alban April 16, 18:21

  Sa qenkan shtuar pederastet ne shqiperi?Fundja e meritojne dhe ata ta kene nje kryetar.

  Reply to this comment
 30. fadi April 16, 18:27

  Bravo Edi ke gjet personin e duhur, urime Erjon dhe me fitore.

  Reply to this comment
 31. lena April 16, 18:30

  rane malet u ngriten halet

  Reply to this comment
 32. Rozafa April 16, 18:52

  PS u be PF…….. parti familjare

  Reply to this comment
 33. ada April 16, 18:57

  Po mire more komentues mendjeshkurter. E keni ndezur trurin para se te komentoni apo e keni harru fik?
  Po ç’ne Veliaj kryebashkiak? Po fitoi Veliaj, dmth kemi Ramen edhe njehere kryebashkiak per here te katert.
  Per ke ka memorje te shkurter o tiranas te ardhur pas ’90, po ju kujtoj Tiranen e mandatit te trete te Rames, nje rrumpalle e vertete = mandati i Bashes keto kater vite.
  Prandaj o njerez pa mend, ishalla te vendose per Blendi Klosin se me Veliajn na mori lumi. Tirana nuk ka nevoje per kryetar fotozhenik, po njeri me pervoje ne administrim. Veliaj eshte diplomuar per llafe, por me llafe qyteti nuk shkon perpara.

  Reply to this comment
 34. meri April 16, 19:05

  O pika Rames!
  Po si nuk u ngop me pushtete xhanem!?
  Edhe bufi e kupton qe Veliaj do jete vetem nje kukull ne Bashki. Ne karrigen e kryebashkiakut do jete vetem Rama.
  Ky ka delirin e madheshtise, prandaj duhet realisht ti japim nje mesim te mire ne 21 qershor, duke votuar per Bojaxhiun.
  Bojkot marionetes se Rames!!!

  Reply to this comment
 35. Gripostad April 16, 19:26

  Me zorr po pres perballjen dhe daljen me pas ne konference per shtyp si lango, ku te mos pranoj humbjen po gjoja vjedhjen e votave nga e djathta. Mu be zemra mal qe vuri kete letyre ne perballje ne Tirane, pasi tani eshte tamam momenti i vertete ku Tiranasit ta zbythin njehere e mire nga Politika kete karagjoz batakçi qe coj PS-ne ne humbjen e zgjedhjeve ne 2005. Perpara qytetare te Tiranes per nje qytetar si Bojaxhiu. Jepjuni ate qe meritojne ketyre kermave qe u bene 25 vjet qe po na neperkembin e nuk po ngopen.

  Reply to this comment
 36. Toni April 16, 19:26

  Me keto kandidate mendoj se shtohen shume shanset qe Gjergj Bojaxhiu te konkuroje per te fituar.Gjithnje nese qytetaret e Tiranes i kane mendte ne koke.

  Reply to this comment
 37. Kantautori April 16, 19:30

  Bashki moderne europiane.gay na mungonte.tani jemi te plotesuar

  Reply to this comment
 38. N.VJOSA April 16, 20:07

  O Skorpioni Saliut,
  Vetem hajdut nuk eshte Erion Veliaj….!
  Po te ishte hajdut dhe Saliu te kish fakte , do ti kish shkulur te gjjtha qimet…!
  Beni nje fushate politike te ndershme….!
  Me s h p i f j e
  e me g e n j e s h t r a,
  nuk
  shkohet as në
  H A L E , ….atje ku ulet mbreti ne gjunjë…!!!!!
  Erin Veliaj eshte nje nga politikanet e rinj me mëndesi bashkkohore jo si Sali Primitivi, që shpifjen dhe mashtrimin e ka kthyer si bukë e djath….!!!!

  Reply to this comment
 39. N.VJOSA April 16, 20:09

  O Skorpioni Saliut,
  Vetem hajdut nuk eshte Erion Veliaj….!
  Po te ishte hajdut dhe Saliu te kish fakte , do ti kish shkulur te gjjtha qimet…!
  Beni nje fushate politike te ndershme….!
  Me s h p i f j e
  e me g e n j e s h t r a,
  nuk
  shkohet as në
  H A L E , ….atje ku ulet mbreti ne gjunjë…!!!!!
  Erion Veliaj eshte nje nga politikanet e rinj me mëndesi bashkëkohore , jo si Sali Primitivi, që shpifjen dhe mashtrimin e ka kthyer si bukë e djath….!!!!

  Reply to this comment
 40. petro April 16, 20:14

  boll me mjeket se vetem njeri i ka bere jo tiranes po gjithe shqiperise ate qe nuk ja ka bere as i huaji pa le shqiptari. e degjova me vemendje fjalen qe mbajti kandidati i pd-se sot pasdite dhe mbeta i befasuar nga mospergatitja per nje rast kaq te rendesishem. ose aq di te flase.

  Reply to this comment
 41. pastrimi April 16, 20:15

  tirana e plehrave ne politiken pd,ps,lsi, ka nevoje vetem per fshesen,dhe ate do ta perdore mire,vetem gjergj bojaxhiu.
  provoni me vote njerez pa buje e pa zhurme o njerez te thjeshte

  Reply to this comment
 42. infjermieri April 16, 20:23

  edhe saliu, dritani dr ishin por vetem bema te keqia bene me politiken..shkaterruan shendetsi arsim
  u pasuruan kane universitete zonja e mire,
  klinika private
  marrin edhe rrogen
  dhe bene vetem mjerim
  sa keq qe ja nxoren preshin
  do kishim nje dr me pak ne politike

  Reply to this comment
 43. komiti i maleve April 17, 01:01

  as veliaj dhe as dr.kosoven nuk kam pse ti shaj .
  nuk jane as psikopater as rremujexhinj .
  le te fitoje ai qe e do votoje me shume populli .
  per mua jane qe te dy te mirpritur sido qe nuk jam nga tirana dhe as qe ua kam ndonjehere nevojen .

  Reply to this comment
 44. Popull April 17, 01:31

  Erjon Veliaj eshte tendina e Akilit per per Tiranen. Zgjedhje e zgjuar. BRAVO

  Reply to this comment
 45. info-analitike April 17, 06:53

  Do te na u vishka Erioni nuse diten e zgjedhjeve ashtu si ne kohene e protestave kunder Nanos.

  Reply to this comment
 46. Arben April 17, 07:49

  KY ESHTE DELFIN I ZIONISTIT SOROS

  HALIM KOSOVA PER KRYETAR TE TIRANES.

  Reply to this comment
 47. Bujari April 17, 10:18

  Per inat te Rames votoj PD.

  Reply to this comment
 48. TROJA April 17, 11:33

  Asnje vote per partite krimene,hajdute.
  Votat edhe te te majteve te mashtruar jane per Bojaxhiun.Tirana do drejtohet nga nje mendje kalamani qe luan e tregon peralla,si ne filmin 15 VET DHENDER”SI ERJONI?
  Sa qesharake. Me mijera te majte jane kunder ketij injorimi qe i ben Tiranes Edi Rama.
  Imagjinoni,Erjonin ne Tirane do punesoje me mijera ne COLL CENTER,( me 200 lek ora)
  Do hape manifaktura,prodhime kepuce,kemisha,etj,me roge 15000 leke muaji????)
  Kete ka bere duke na kethyer ne shfrytezimin e kapitalit ne shekullin e 18.PRA NGRIHET PYETJA: A JANE SKLLEVER SHQIPTARET? PO PRANUAT,VOTOJENI,PO JENI KUNDER MOHOJENI SHFRYTEZIMIN DERI NE PALCE NGA KAPITALI I HUAJ.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim