Duhet kuptuar që s’janë paratë e kryeministrit

[email protected] November 8, 2012 16:52

Duhet kuptuar që s’janë paratë e kryeministrit

Eshte logjike qe Shqiperia eshte e prekur nga zhvillimet negative ekonomike ne te gjithe Europen. Transparenca per buxhetin eshte parakusht per demokracine. Jane parate e taksapaguesve ato qe perbejne bazen e buxhetit, ndaj per shpenzimin e parave te popullit nevojitet maksimumi i transparences dhe sinqeritetit. Transparenca eshte element kyç i demokracise dhe përgjegjshmërisë së organeve të shtetit ndaj Parlamentit, e përmes anëtareve te parlamentit, ndaj votuesve, çfarë përbën shtyllën themeltare të demokracisë. Në vend të kësja shohim një dallkauk kryeministër që kujton se paratë janë të vetat dhe mund të bëjë gjithcka. Është njësoj sikur drejtori të vjedhë ndërmarrjen dhe pronari të mos e pushojë. Po shqiptarët ende nuk e kanë kuptuar në masë, këtë lidhje qeveri-taksapagues.

 

Email nga adresa: [email protected]

[email protected] November 8, 2012 16:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*