Duhet shkollë për të qenë miliarderë?

October 22, 2014 13:50

Duhet shkollë për të qenë miliarderë?

Miliarderja më e re në Amerikë është edhe një shembull i njerëzve të cilët arritjet e veta në shkencë dhe në art i kanë arritur pa diplomë fakulteti.

Patentat e saj mund të jenë revolucionare për të ardhmen e mjekësisë, sidomos për laboratorët e analizave të gjakut.

Elizabeth Holmes eshte 30 vjec.

Ne vitin 2003 braktisi studimet në Stanford.

Sot eshte në listën Forbes te amerikanëve më të pasur falë perqindjes së saj në firmën Theranos, vlera e të cilës është 9 miliardë dollarë.

Ajo eshte miliarderja e tretë në këtë listë (para saj janë themeluesit e Facebookut të cilët janë po ashtu 30 vjecare).

Në kompaninë e saj janë ortake edhe dy ish- sekretarë amerikanë të shtetit Henry Kissinger dhe George Shultz si dhe ish –sekretari amerikan i Mbrojtjes William J. Perry.

October 22, 2014 13:50
Komento

1 Koment

  1. Neo October 22, 17:57

    Kurse une them se duhet psikopatizem per tu bere i pasur … duhet te jeshe i eger , i pashpirt , qofte femije apo i moshuar rrembeju gjithcka …. ose vidh idete e te tjereve … sic ka bere Zukenbergu i Facebook dhe na ka bere nje film per te fshyer dhe manipuluar te verteten …

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*