Avokatja e Popullit që luftoi kundër Shqipërisë në Strasburg

January 13, 2018 14:24

Avokatja e Popullit që luftoi kundër Shqipërisë në Strasburg

Taulant Balla

Më 22 Maj 2017 shumë shqiptarë ishin me sy e veshë tek Kuvendi i Shqipërisë, teksa votoheshin pikat e Marrëveshjes që nxori Partinë Demokratike nga çadra dhe e futi në Zgjedhje. Si një ndër dëshmitarët e asaj seance plenare, ndër të tjera më 22 Maj votuam edhe për Avokatin e Popullit zonjën Erinda Ballanca, e cila pas votimit duhej të bënte edhe betimin për detyrën e rëndësishme si avokate e interesave të popullit shqiptar.

Zgjedhja e zonjës Ballanca si Avokate e Popullit ishte një ndër kushtet e Lulzim Bashës për të dalë nga çadra dhe për të hyrë në zgjedhje. Ne u detyruam t’ia pranonim Lulzim Bashës edhe këtë kusht. Por zonja Avokate e Popullit e propozuar nga Lulzim Basha, për habinë tonë, edhe pse u votua nuk e bëri betimin atë natë, sikurse e përcaktonte procedura. E bëri pas dy muajve.

Vetëm sot e kuptova se arsyeja pse zonja Ballanca nuk e bëri betimin, lidhet me faktin se ajo ishte nisur për në Strasburg për të përfaqësuar si trupë mbrojtëse vjehrrin e Lulzim Bashës (dhe veten) kundër Shqipërisë, në ditën pasardhëse.

Pra, më 23 Maj 2017 në Strasburg, në Gjykatë (GJEDNJ), gjendeshin përballë Avokatja e Shtetit në mbrojtje të Shqipërisë kundër Avokates së Popullit (të zgjedhur) në mbrojtje të interesave të Lulzim Bashës.

Pra, Lulzim Basha praktikisht ka përdorur një institucion shtetëror shqiptar për interesa të vetat, duke e shndërruar atë institucion në një mjet shpërblimi dhe shpërdorimi.

Ironia e madhe, në gjithë këtë turp të Lulzim Bashës, është edhe fakti se demokratët e ndershëm protestues për 3 muaj me radhë në çadër, natën e 18 Majit u njoftuan nga ana e Lulzim Bashës se kishin “fituar” edhe institucionin “e rëndësishëm” të Avokatit të Popullit. Por që Lulzimi nuk e kishte “marrë” për demokratët, e kishte marrë për avokaten e pallatit të vjehrrit.

Për kujtesë, Lulzim Basha mori nga marrëveshja e 18 majit ndër të tjera edhe Ministrinë e Drejtësisë, ministria përgjegjëse për përfaqësimin e Shqipërisë në Gjykatën në fjalë, por edhe Ministrinë e Financave e cila bën pagesat në zbatim të vendimeve në fjalë.

“Qerratai” Lulzim ndoshta ka shpresuar se mos vendimi jepej ato ditë dhe qëndrimi i ministrave të tij deri në mes të shtatorit, në thyerje të marrëveshjes, të bind se halli i Lulit paskan qenë vetëm lekët e pallatit të vjehrrit.

Pyetja që do t’i shtroja sot demokratëve është:

Mirë, o miq demokratë, për 3 muaj në çadër protestuat për të bërë Avokate të Popullit avokaten e pallatit të vjehrrit të Lulit, po më 27 janar për çfarë ju ka kërkuar Luli të dilni në protestë?

Ndërsa ju, o miq demokratë protestues, duhet t’i bëni Lulit pyetjen: Ku i gjeti i vjehrri i Lulit milionat që investoi në atë pallat? Sepse edhe “vetting”-u i parave të vjehrrit do bëhet.

Që pallati u ndërtua mbi det, që shkëmbi në breg u bë truall, e të tjera e të tjera faje penale si këto, kjo është një dosje që nuk është mbyllur, ajo është e hapur.

Sot meraku i Lulit është kur do t’i tërheqë vjehrri lekët e pallatit. Shikojini mirë tabelat e protestuesve më 27 janar pranë jush. Ndonjëri prej tyre mund të ketë marrë nga kunati edhe tabelën: duam lekët e vjehrrit!

E kur bëhet fjalë për një protestë të tillë, një protestë për para, Saliu, LSI-a, Fatmir Mediu&co nuk mund të mungojnë.

January 13, 2018 14:24
Komento

40 Komente

 1. Arber I January 13, 14:42

  Taulant i dashur! Nuk luftohet krimi dhe korrupsioni me nje fjali te shkruar prej teje ne FB. Na e ler ne njerezve te thjeshte te shprehemi ne FB, juve ju kemi dhene per here te dyte voten per te ushtruar pushtetin. Jeni pushteti dhe pushteti eshte dhune e domosdoshme per te miren e popullit qe ju ka zgjedhur. Ushtrojeni dhunen, lerini kompromiset personale, ndryshe jepni doreheqjen! Mos harroni se tek per tek ne ring me Sali Berishen keni dale nokaut!

  Reply to this comment
 2. info analitike January 13, 14:45

  Ceshtja eshte: a duhet te shkoje Rama ne burg per kete abuzim me postin duke i shkaktuar nje dem te rende taksapaguesve?”, Duhet te kemi parasysh qe disa prej qytetareve vrane veten per nje fature dritash, e te tjere hengren burg per nje fature te papaguar apo nje avlli ne oborrin e shtepise se tyre.

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes January 13, 15:34

   po info-anal, Rama do shkoj ne burg dhe babuçi yt Sali do te behet perseri kryeminister, sepse ne per nje si ai kemi nevoje, mbasi jo vetem ai, por tere familja Berisha mendon nate e dite per popullin shqiptar.

   Reply to this comment
 3. intelektuali January 13, 15:07

  BOSI I KOKAINES SE XIBRAKES FAJESON AKVOKATEN E POPULLIT QE E ZGJODHI VETE NJESOJ SI ENVERI NE GJYKATEN E HAGES PER KANALIN E KORFUZIT.

  Po pse avokatja i tha Edi Rames qe te prishte nje pallat me leje ndertimi sipas radakes se tij komuniste?

  Po pse Gjykata e Strasburgut nga nje avokate albaneze dru me pre ndikohet ne vendimet e saj me miliona eur kur ndeshkon pushtetaret debile dhe dallkauke qe nuk njohin se c’eshte prona private?

  Po pse Gjykata e Strasburgut do te gjeje se nga e kane burimin LEKAT e Vjehrrit te Lulit, ne nje kohe qe mashtruesi Edi Rama per 5 vjet ne pushtet nuk beri kurgje?

  Po pse me kete katunar dhe kriminel karagjoz si Taulant Balla do te hyje Shqypnia ne BE?

  PO IK DHE BEJ SHURREN O BOSI I KOKAINES SE XIBRAKES SE TE VJEN ERA MUT NGA TE GJITHA ANET.

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes January 13, 15:37

   Sot si dite e shtune, spitali psiqiatrik i ka leshuar pacientet me liridalje. Vertet Intelektual? Besoj qe ilaçet i ke marre me vete … bonne continuation.

   Reply to this comment
  • gjermani i fundit January 13, 15:42

   po pse, behet pallati brenda ne det o nastro djali? Dhe kur Rama ka deklaruar se kostoja e pallatit do demshperblehet, kush te s’emes shkon e hap gjyqe ne Strasburg tek ata burokratet qe kujtojne se metri katror tek Uji i Ftohte kushtoka sa ne qender te Brukselit? Po pse, me detin e xanun nga pallatet do vesh zotrote ne bashkesine properendimore ti me ata miqte e tu properendimore?

   Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan,pushtetret, mijte e kenateve dhe avoketerit ,prokuroret apo gjykatesit keto mbrojtes te ligesise. January 13, 16:28

   O intelektual,o mije kenetash,por perse gjithmone ka te dejte Gjykata e Strasburgut,pa nje studim me themel te dosjes se ndertimit te kesaje ndertese me shkelje dhe abuzime ligjesh?Ata palo gjykates dalin zbuluar ne vendimin e dhene per kete ceshtje me shkelje te theksuara ligjore,gjithmone nese do te i kishin kyre me themel,dhe jo sipas oreksit te lekeve te piset nendore,dhe kjo me bekimin e avokatit te shtetit si dhe avokatit te rradhes se jashteqitjes se popullit. Mjaft me me lojra fjalesh e lloqe kavajsisht;thote populli qe ne shumice ne zgjedhjet e fundit parlamentare e nxori te gjithe politiken shqiptare te inkuadruar ne banda korruptive e kriminale blu-roze,te dhere por “krenare”.Se fundi,perse nuke kishte drejtesi ne Shqiperi,SOVRANI, USA dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e DEKRIMINALIZIMIT,c’do justifikim per morale te Tiranes zyrtare ne dite e vite,vetem se eshte nje grusht ndaj vetes,familjes, shokeve e miqeve qe te rrethojne.Mjaft eshte MJAFT.Nje ndertim me grabitje e tjetersim te prones me shkelje ligjesh nga fuqia e lekut te piset te piramides VEFA,si dhe fuqise se ndyre te pushteteve berishjane,ramojane, jo vetem qe duhet hetuar e ndeshkuar fajtoret nga prokuroria,e gjykatat shqiptare,por dhe apeluar ne dhomen emadhe te gjykates se Strazburgut si nje gjykim pa themel.Qeveria Rama nuke duhet ta injoroje nje nisme te tille ligjore nepermjet avokatures,prokurorise,dhe gjygjsorit ne Shqiperi,si dhe ne Strasburg.C’do vonese do te thote bashkefajesi me abuzuesit nga fuqia e lekeve te piset dhe e pushteteve.Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te behet se e ka kerkuar me force,SOVRANI,USA dhe BE-ja,ku te gjithe te marre sebashku jeni dhe mbeteni askushi.Besoni dhe binduni nje here te veteme ne jete ju or pushtetre,gjykates,prokurore e avoketer te djallit,qe Zoti t’u meshiroje.Mjaft me,me prish e nderto me fuqine e pushteteve te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tri pushtetet,plus pushtetin lokal,e ate pjese te biznesit e medjas per te pastruar leket e piset.Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,po vjen minuti qe e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje enderr,dhe e nesermja e afert ne burgun e sigurise ne Rec te Shkodres.

   Reply to this comment
 4. demo January 13, 15:36

  Po nuk e dinte Edi Rama dhe Taulant Balla para nje viti se ku po shkonte avokatja e gjelit te popullit???E dinin shume mire qe Ballanca kishte blere apartament ne Pallatin e Korrupsionit te rruges se kombit dhe firmave piramidale.Per te ndihmuar vjerrin e Bashes derguan ne Strasburg edhe nje avokate tjeter,qe do te mbronte shtetin shqiptar,por qe ishte gruaja e paditesit te shtetit shqiptar Icka, ortak me Isufajn,vjerrin e Bashes.Mos e ngacmo me Balla se bie ere.Kemi shprese cfare do na beje Lu-ja me kete Vetingun.

  Reply to this comment
 5. Adih January 13, 16:09

  O Taulant , o legen ,qe je kondra interesave ekonomike te popullit .Kush ishte kryetar i bashkise ne ate kohe ,ai ishte i PS ,i juai . Per mos zbatimin e ligjit ,per afera te pista e gatuat ju te PS ,nuk te pyet Strasbourgu ,ti futesh mik o idiot se le nam . Lere ,se po tall vehten tende me kete nivel medioker duke permendur ate av e popullit . Ajo fitoi ,dhe simbas teje paska faj Srasbourgu .Kur Likja kishte datlindjen o Balle dhe e beri ne gjirin e kakzit .edhe ti ishje me luge ne brez . Nuk te ra ne sy o Balle se po haje ngjala ne nje vile ,ne toke te vjedhur . Po´edhe neser prap do e shash Strasbourgun . Per nje pallat paguat 16 milion euro ,po per mbare shqiperine, sa do paguajme ne me taksat tona ,kondra shtetit shqiptar ne strasbourg ,per ceshtjen e pronave??????!!!!! . Ju o balle me ty te parin jeni per tu hedhe ne oqean tju hane peshkaqenat .Jo po e falimentoni shtetin shqiptar ,por e keni falimentuar ,e keni vdekur e pjerdhur .

  Reply to this comment
 6. fteri January 13, 16:10

  Nuk paska qënë kaq e thjeshtë firma e hedhur nga ana e kreut të Partisë Demokratike dhe njëherësh të opozitës Lulzim Basha për Vettingun dhe bashkëqeverisjen deri në zgjedhje. Po marrin në analizë dhënien “OK” nga ana e Bashës për ta votuar menjëherë në Kuvend. Një lëshim shumë i thjeshtë, i shpejtë dhe pa shumë naze.
  Shumëkush këtë e pa si një burrëri të Lulzim Bashës i cili pa lejen e Berishës, i qëndroi trimërisht atij dhe për pesë orë në takim me Ramën, vendosi që ta votonte menjëherë, dhe kundër liderit të tij shpirtëror. Por teksa u bë publik emri i Avokatit të ri të Popullit, teknik ky, u zbulua më në fund tërë skenari i kësaj lëvizjeje të fortë, lëshimeve të Bashës pa ‘lejën’ e Berishës për Vettingun.
  Erinda Ballanca është ish-avokatja e Sali Berishës në të gjitha proceset zgjedhore, është bashkëpuntorja e Argita Berishës në të gjitha maskarallëqet e pastrimit të parave të Damir Fazlliçit.

  Ka shpëtuar gjashtë her S.Berishën nga dënimi ose burgu dhe të gjashtë herët avokatja “Ballanca” në proçeset gjyqësore të gjykuar nga gjyqëtarët e familjes oborrit të S.BERISHËS ,të njollosur në krime deri në fytë ka dalë gjithmon ” fitimtar “për krimet të provuara e të hapura që ka bë S.Berisha ndaj popullit e shtetit të vet.

  Njëherësh është dhe ish avokatja e Lulzim Bashës kur ishte Ministër i Transporteve në aferën marramendëse të vjedhejs së parave të rrugës së Kombit, ku sipas verifikimit fillestar të KLSH ishte shënuar një humbje prej 250 milionë erosh me një dorë.

  Vendosja e Ballancës si Avokate Populli, pranuar dhe nga Edi Rama, praktikisht jo vetëm që është një amnisti për Sali Berishën në të gjitha krimet që ka bërë por është dhe një avokate personale e tij në krye të institucionit më të rëndësishëm në vend. Ky me sa duket paska qënë çmimi i marrëveshjes se mazhorancës me opozitën, për ti dhënë Berishës një avokat personal shtetëror në krye të institucionit të Avokatit të Popullit. Si një garanci se familja Berisha dhe vetë Sali Berisha dhe mbështetësit e tij nuk do të preken nga Vettingu.
  Sepse :..
  Avokati i Popullit pas skadimit të afateve ligjore të Presidencës ka në dorë tërë procesin e krijimit të komisioneve të Vettingut, verifikimin e dosjes së anëtarëve që do të përbëjnë këto komisione,ta ” gëzoni ” wetingun e Erinda Ballancës dhe gjobën që i vutë popullit .Tashmë edhe gjyqtarët e prokurorët me në krye Gjin Gjonin do ta ndjejnë veten të mbrojtur. Kanë marrë garanci, kanë dhe Avokaten e “Popullit” të tyre, Erinda Ballancën,që i dha L.Bashës milona dollar për pallatin e kundraligjëshëm , i mbushët gjepat “grisur “se i kishte bosh .

  Megjithatë mazhoranca në Kuvend ka në dorë ti vërë fre kësaj marrëzie, duke rihapur një hetim të thelluar se ku e kan burimin paratë e ndërtimit pallatit dhe paligjëshmërisë ndërtimit.

  Reply to this comment
 7. fteri January 13, 16:16

  Nuk paska qënë kaq e thjeshtë firma e hedhur nga ana e kreut të Partisë Demokratike dhe njëherësh të opozitës Lulzim Basha :

  Për Vettingun dhe bashkëqeverisjen deri në zgjedhje. Po marrin në analizë dhënien “OK” nga ana e Bashës për ta votuar menjëherë në Kuvend. Një lëshim shumë i thjeshtë, i shpejtë dhe pa shumë naze.
  Shumëkush këtë e pa si një burrëri të Lulzim Bashës i cili pa lejen e Berishës, i qëndroi trimërisht atij dhe për pesë orë në takim me Ramën, vendosi që ta votonte menjëherë, dhe kundër liderit të tij shpirtëror. Por teksa u bë publik emri i Avokatit të ri të Popullit, teknik ky, u zbulua më në fund tërë skenari i kësaj lëvizjeje të fortë, lëshimeve të Bashës pa ‘lejën’ e Berishës për Vettingun.
  Erinda Ballanca është ish-avokatja e Sali Berishës në të gjitha proceset zgjedhore, është bashkëpuntorja e Argita Berishës në të gjitha maskarallëqet e pastrimit të parave të Damir Fazlliçit.

  Ka shpëtuar gjashtë her S.Berishën nga dënimi ose burgu dhe të gjashtë herët avokatja “Ballanca” në proçeset gjyqësore të gjykuar nga gjyqëtarët e familjes oborrit të S.BERISHËS ,të njollosur në krime deri në fytë ka dalë gjithmon ” fitimtar “për krimet të provuara e të hapura që ka bë S.Berisha ndaj popullit e shtetit të vet.

  Njëherësh është dhe ish avokatja e Lulzim Bashës kur ishte Ministër i Transporteve në aferën marramendëse të vjedhejs së parave të rrugës së Kombit, ku sipas verifikimit fillestar të KLSH ishte shënuar një humbje prej 250 milionë erosh me një dorë.

  Vendosja e Ballancës si Avokate Populli, pranuar dhe nga Edi Rama, praktikisht jo vetëm që është një amnisti për Sali Berishën në të gjitha krimet që ka bërë por është dhe një avokate personale e tij në krye të institucionit më të rëndësishëm në vend. Ky me sa duket paska qënë çmimi i marrëveshjes se mazhorancës me opozitën, për ti dhënë Berishës një avokat personal shtetëror në krye të institucionit të Avokatit të Popullit. Si një garanci se familja Berisha dhe vetë Sali Berisha dhe mbështetësit e tij nuk do të preken nga Vettingu.
  Sepse :..
  Avokati i Popullit pas skadimit të afateve ligjore të Presidencës ka në dorë tërë procesin e krijimit të komisioneve të Vettingut, verifikimin e dosjes së anëtarëve që do të përbëjnë këto komisione,ta ” gëzoni ” wetingun e Erinda Ballancës dhe gjobën që i vutë popullit .Tashmë edhe gjyqtarët e prokurorët me në krye Gjin Gjonin do ta ndjejnë veten të mbrojtur. Kanë marrë garanci, kanë dhe Avokaten e “Popullit” të tyre, Erinda Ballancën,që i dha L.Bashës milona dollar për pallatin e kundraligjëshëm , i mbushët gjepat “grisur “se i kishte bosh .

  Megjithatë mazhoranca në Kuvend ka në dorë ti vërë fre kësaj marrëzie, duke rihapur një hetim të thelluar se ku e kan burimin paratë e ndërtimit pallatit dhe paligjëshmërisë ndërtimit.

  Reply to this comment
 8. fteri January 13, 16:17

  Nuk paska qënë kaq e thjeshtë firma e hedhur nga ana e kreut të Partisë Demokratike dhe njëherësh të opozitës Lulzim Basha :

  Për Vettingun dhe bashkëqeverisjen deri në zgjedhje.
  Po marrin në analizë dhënien “OK” nga ana e Bashës për ta votuar menjëherë në Kuvend. Një lëshim shumë i thjeshtë, i shpejtë dhe pa shumë naze.
  Shumëkush këtë e pa si një burrëri të Lulzim Bashës i cili pa lejen e Berishës, i qëndroi trimërisht atij dhe për pesë orë në takim me Ramën, vendosi që ta votonte menjëherë, dhe kundër liderit të tij shpirtëror. Por teksa u bë publik emri i Avokatit të ri të Popullit, teknik ky, u zbulua më në fund tërë skenari i kësaj lëvizjeje të fortë, lëshimeve të Bashës pa ‘lejën’ e Berishës për Vettingun.
  Erinda Ballanca është ish-avokatja e Sali Berishës në të gjitha proceset zgjedhore, është bashkëpuntorja e Argita Berishës në të gjitha maskarallëqet e pastrimit të parave të Damir Fazlliçit.

  Ka shpëtuar gjashtë her S.Berishën nga dënimi ose burgu dhe të gjashtë herët avokatja “Ballanca” në proçeset gjyqësore të gjykuar nga gjyqëtarët e familjes oborrit të S.BERISHËS ,të njollosur në krime deri në fytë ka dalë gjithmon ” fitimtar “për krimet të provuara e të hapura që ka bë S.Berisha ndaj popullit e shtetit të vet.

  Njëherësh është dhe ish avokatja e Lulzim Bashës kur ishte Ministër i Transporteve në aferën marramendëse të vjedhejs së parave të rrugës së Kombit, ku sipas verifikimit fillestar të KLSH ishte shënuar një humbje prej 250 milionë erosh me një dorë.

  Vendosja e Ballancës si Avokate Populli, pranuar dhe nga Edi Rama, praktikisht jo vetëm që është një amnisti për Sali Berishën në të gjitha krimet që ka bërë por është dhe një avokate personale e tij në krye të institucionit më të rëndësishëm në vend. Ky me sa duket paska qënë çmimi i marrëveshjes se mazhorancës me opozitën, për ti dhënë Berishës një avokat personal shtetëror në krye të institucionit të Avokatit të Popullit. Si një garanci se familja Berisha dhe vetë Sali Berisha dhe mbështetësit e tij nuk do të preken nga Vettingu.
  Sepse :..
  Avokati i Popullit pas skadimit të afateve ligjore të Presidencës ka në dorë tërë procesin e krijimit të komisioneve të Vettingut, verifikimin e dosjes së anëtarëve që do të përbëjnë këto komisione,ta ” gëzoni ” wetingun e Erinda Ballancës dhe gjobën që i vutë popullit .Tashmë edhe gjyqtarët e prokurorët me në krye Gjin Gjonin do ta ndjejnë veten të mbrojtur. Kanë marrë garanci, kanë dhe Avokaten e “Popullit” të tyre, Erinda Ballancën,që i dha L.Bashës milona dollar për pallatin e kundraligjëshëm , i mbushët gjepat “grisur “se i kishte bosh .

  Megjithatë mazhoranca në Kuvend ka në dorë ti vërë fre kësaj marrëzie, duke rihapur një hetim të thelluar se ku e kan burimin paratë e ndërtimit pallatit dhe paligjëshmërisë ndërtimit.

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve,mizat e kalit dhe avoketerit e ligesise. January 14, 16:35

   O i dashtun fteri.Ballanca ka vetem celsat e kashtes,se vettingun e ben USA dhe BE-ja.O fteri keshtu ju bejeni gjumin e qete se para USA-s dh BE-se bashovicet,berishovicet,metovicet,medijvicet e ramovicet keto rusofile e kinezeri me shoke e shoqe qe vazhdojne akoma me skenaret e peshtire te rradhes,ata te marre sebashku jane askushi.O fteri prandaj dhe ne zgjedhjet e fundit parlamentare i bojkotoje ne shumice SOVRANI duke i nxjerre te dhere,por “krenare”.O fteri perse u luajten keto skenare te piset breda pjellave e mostrave te diktatures komuniste me nje barre krimesh e superkorrupsionesh mbi supe,SOVRANI,USA dhe BE-ja kerkojne me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit.Duan apo nuke duan ata te marre sebashku nuke kane leke te piset e pushtet brenda djallit qe ti shpetoje nga bange e kuzes,mbas ne ate bange nuke do te mungoje dhe Ballanca e katapultuar si Avokate Popullit meshkelje ligjore e kushtetuese,si pjese e binjakezuar e tyre.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza si dhe mijra femije te mbetur jetim,pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e tjetersuar nga riciklimi i botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal dhe ate pjese te biznesit e medjas qe vazhdojne te pastrojne leket e piset (duke i sherbyer djallit),qe kerkojne drejtesi dhe jo frike,lojra fjalesh e lloqe kavajsish;thote populli.Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan peshkaqenet,se Drejtesine e kerkon me FORCE SOVRANI,USA dhe BE-ja.

   Reply to this comment
 9. Kris 1 January 13, 16:31

  Mashtruesi hedh nje shashke qe te trullosi votuesit.Nuk dinin gje kur qeveria kish miratuar demshperblimin.Ballancen nuk e donte sharlatani po e vune nga halli.U pa kjo pune.Lehin larot qe te pushoje i qete balua ne krye te qeverise hajdute

  Reply to this comment
 10. Gjon Leka January 13, 16:33

  Bukur luan Luli. Ua Ka futur të gjithëve. Shqipot paguajnë e ai mbush xhepat. Dikur punonim për Berishën, tani për Bashën. I dyti ia ka futur edhe të parit, sepse ky kur i numëron koqet i dalin katër. Great Flowery! See you after the wetting!

  Reply to this comment
 11. Konti Sbalta January 13, 17:26

  Taulant Balla! Kjo Ballanca , qe paska ket mbiemer te cuditshem , por qe nuk qenka ashtu sic , ndoshta edhe ju besuat kur e votuat per “avokate te popullit ” as “peshore”as avokate per popullin ; por avokate per veten e saj dhe partine e saj e ne qoftese eshte keshtu perse e mbani akoma ! apo qe t’u xhvasi miliona te tjera nga “Strasburgu”.Kush do t’i paguaje keto para , Apo “Strasburgu”eshte fjala e fundit dhe vendimi i prere. Pse me te vertete edhe ju jeni kaq naiv sa te besoni se atje ne strasburg nuk “jepen para kesh”nga Bashet , Isufet , me ane te ballancave . Po avokati mbrojtes kush ishte qe perfaqesonte qeverine shqiptare dhe a mban pergjegjesi ky? Te gjitha gjyqet ne Strasburg po i humbisni ! Kaq jurist te dobet coni atje? Ku shkoni me keto gjyqe qe humbisni dhe qe i kushtojne miljona buxhetit te shtetit . Po shkoni drejt falimentimit te shtetit me keq se Greqia , sic duket perbindshi Sali i paska gjetur rruget per te realizuar skenarin Grek qe ulerinte se do te ndodhte ne Shqiperi mbas 25 qershorit ! U rrofshin marreveshjet qe kini bere me Bashet , sepse deri tashti asgje nuk ka dale ne drite dhe ju po silleni si fajtore dhe jo si parti qe jeni ne pushtet !

  Reply to this comment
 12. intelektuali January 13, 17:30

  PO A HANE PYKA LLOGJIKE ENVERISTET FANATIKE DRU ME PRE?

  qe:

  Komentojne vendimin e Gjykates se Strasburgut qe i tregoi vendin tek plehu Edi Rames me vendimet e tij bolshevike qe prish pallate me leje ndertimi dhe nuk njeh ligjin themeltar te Kapitalizmit qe thote se prona private eshte e paprekeshme.

  KUSH JA JEP TE DREJTEN EKZEKUTIVIT TE PRISHE NDERTIME PA VENDIM GJYKATE NE TE GJITHA INSTANCAT E SAJ?

  bile:

  Kur ankimi shkon ne Gjykatat nderkombetare, gjykatat shqyptare jane te detyruara te presin vendimet e tyre perpara se te japin vendimin perfundimtar. Gjykata e Strasburgut nuk njeh dhe nuk i plas fare as per vjehrrin mafioz te Lulzim Bashes dhe as per karagjozin bolshevik Edi Rama, por kur prishet nje pallat me leje te rregullt ndertimi nuk mund te lejoje ekzekutivin te ndermare nisma bolshevike per prekjen e prones private qe ka lindur nga kjo leje ndertimi e leshuar nga Shteti shqyptar edhe sikur proceduarat per leshimin e kesaj leje te jene te dyshimta apo jo qe duhet ta thote vetem Gjykata me nje vendim te formes se prere pasi ka kaluar ne te gjitha instancat e Gjyqsorit.

  PO PSE NUK PRISH EDI RAMA GJITHE BATHOREN, KASHARIN APO NDERTIMET PA LEJE QE KANE KAPLUAR KRYEQYTETIN?

  por:

  Perkundrazi, po perpiqet me finte enveriste qe t’i legalizoje pa pyetur fare pronaret e vertete qe talebanet i kane zaptuar tokat?

  He pra o fanatike enveriste te Edvinit, pse Edi Rama per 5 vjet ne pushtet nuk u ktheu tokat e grabitura pronareve ne Bathore, Sauk, Farke e gjetke, por perpiqet qe t’i legalozoje si Enveri tokat e grabitura talebaneve te tij per vota?

  Edi Rama mund t’u jape dekorata trimerie xhelateve te Enverit, mund t’u leshoje pensione shtese nga buxheti i cpuar i shtetit komunist pensioneve shtese veterani krimineleve te Partise se Punes, mund te mbaje edhe Enverin me gjithe Piramiden e tij si Lapidar te komunizmit ne Shqypni 27 vjet pas renies se Murit te Berlinit,

  por:

  Edi Rama nuk mund te detyroje Gjykaten e Strasburgut te pranoje vendimet e tij bolshevike qe cenojne rende pronen private,

  prandaj:

  TANI DUHET TE HAPE THESIN E BUXHETIT DHE TE PAGUAJE DEMSHPERBLIMIN ME GJITHE KAMATAT

  sepse:

  Nuk ka gjasa qe te hape THESIN e tij ne bankat e huaja per te paguar pronaret me LEKAT e tij.

  Reply to this comment
  • Aty January 13, 19:46

   Te gjitha ATO objekte qe Jane ndertuar me leje apo dhe PA leje deri me sot quhen te prishura nqs aty kalon nje veper publike,psh autostrade.Shteti ATO qe Jane me leje i demshperblen me kursin e kohes e te vendit che nuk ben pazare jo AQ po kaq,te le afatin per me il che Dillon prishja.ATA qe i Kane PA leje marrin opingat e vene NGA Kane ardhe.ATA te Baberrus Jane me fat deri tani e pak me vone paesi Jane ne koder.Po ti si intelektual qe mbahesh ku i gjeti kapteri kaq milona EURO e jo lei qe ndertoi ate pallat,vetem per te mar lejen duhen mileona e jo ta ndertosh mu ne uje.Ka njerz qe nuk u lejohet te ndertojne ne toke te tyre e jo me ne breg te detti keshtu i BIE qe ai fa mete lyer pak rroten e qerres.

   Reply to this comment
   • intelektuali January 13, 22:02

    Ore ti BYLMEZ po me parrulla flet ti?

    Keshtu me pronen private vepronte Enver Hoxha ne kohen e qepes more mavri fanatike. Fodullekun e garibit ta mbeje per vete Edi Rama, por tani duhet te pergjigjet:

    NGA DO T’I GJEJE LEKAT DALLKAUKU KOMUNIST EDI RAMA PER TE PAGUAR DETYRIMET SIPAS VENDIT TE STRASBURGUT?

    Kjo eshte tema e debatit dhe jo xhiblat me vertitje bythe si kurvat ne bordello, a e kishte Basha lejen apo jo dhe se nga i ka gjetur lekat vjehrri kapter i Lulit. Sepse sipas te gjitha gjasave LEKAT e gjobes se Strasburgut Edi Rama do t’i terrheqe nga buxheti i shtetit qe do te thote nga xhepi im dhe i joti dhe i shume te tjereve katunare dru me pre qe e kane hypur ne krye te psuhtetit kete karagjoz monist pa shkolle dhe pa arsim.

    PO PSE NUK E COI PARA DREJTESISE EDI RAMA KAPTERIN E BASHES PER 5 VJET NE PUSHTET?

    Por njeh vetem te drejten e tritolit, njesoj si Enveri ne 1967 me Kishat dhe xhamijat?

    Ne Demokracine e vertete asnje veper publike sado e madhe qe te jete nuk mund te ndertohet me tritol ne doren e pushtetit, por me ane te procedurave dypaleshe midis shtetit dhe pronareve ku ne baze te drejtes nderkombetare perparesine e ka pronari privat.

    Hidhi syte jashte pragut te kasolles tende dhe shiko si veprojne vendet e tjera qe te mos shkruash brockulla idiote enveriste ne kete forum te nderuar

    Reply to this comment
 13. Dodona mbi Tomorr January 13, 17:47

  Taulant Balla! Kjo Ballanca , qe paska ket mbiemer te cuditshem , por qe nuk qenka ashtu sic , ndoshta edhe ju besuat kur e votuat per “avokate te popullit ” as “peshore”as avokate per popullin ; por avokate per veten e saj dhe partine e saj e ne qoftese eshte keshtu perse e mbani akoma ! apo qe t’u xhvasi miliona te tjera nga “Strasburgu”.Kush do t’i paguaje keto para , Apo “Strasburgu”eshte fjala e fundit dhe vendimi i prere. Pse me te vertete edhe ju jeni kaq naiv sa te besoni se atje ne strasburg nuk “jepen para kesh”nga Bashet , Isufet , me ane te ballancave . Po avokati mbrojtes kush ishte qe perfaqesonte qeverine shqiptare dhe a mban pergjegjesi ky? Te gjitha gjyqet ne Strasburg po i humbisni ! Kaq jurist te dobet coni atje? Ku shkoni me keto gjyqe qe humbisni dhe qe i kushtojne miljona buxhetit te shtetit . Po shkoni drejt falimentimit te shtetit me keq se Greqia ;, sic duket perbindshi Sali i paska gjetur rruget per te realizuar skenarin Grek qe ulerinte se do te ndodhte ne Shqiperi mbas 25 qershorit ! U rrofshin marreveshjet qe kini bere me Bashet , sepse deri tashti asgje nuk ka dale ne drite dhe ju po silleni si fajtore dhe jo si parti qe jeni ne pushtet !

  Reply to this comment
 14. kasem gahinji January 13, 17:51

  nuk heq asnje presje nga komentuesit e mesiperm.por do te shtoj se taulanti me shoke duhette analizojne pse kane marre neper kembe autoritetin e paramentit.jo ajo zonjeza ballanca,por deputetet.sipas taulantit,praktika e parlamentit kerkon betimin menjehere pas zgjedhjes.pse u lejua betimi pas 2 muajsh?ajo duhet te revokohej sepse nuk ka kryer betimin.si e ka kryer detyren pa u betuar,ka shkarkuar dhe emeruar njerez nga funksioni,pa u legjitimuar ne detyre.kur behet corap parlamenti ,cpresim nga administrata?zoti tao,nuk ka asnje justifikim.cfare bete me kompromisin allishverish te 18 majit?nje vrime ne uje .shkelet legjitimitetin e qeverise, te dale nga nje pale zgjedhje,te postit te avokatit te popullit,te KQZ..ne asnje paragraf te kushtetutes nuk eshte parashikuar ajo qe bete ju .e trajtuat kushtetuten si pacavure.ne fund dolet edhe vjedhes votash,bleres zgjedhjesh mr para droge.i degjojme keto cdo dite nga goja e hajduteve te vertete,por asnje prej jush nuk flet,jo perte edhur akuzat poshte,por per tua kthyer pergjigjen me fakte .puna juaj kjo taktike,por tempi i luftes politike nga ana juaj eshte zbehur.ndjeni faj?jeni te paafte apo naive.pas jush jane socialistet,simpatizantet.respektojini qe tu respektojne.akuzohet Dako si bashkepuntor me krimin,premtoi se do denonconte per shpifje.pse nuk e ben?eshte nje mbiemer i njohur per ndershmeri,njerez qe kane gezuar dhe gezojne respekt.ne takime me popullin ia kane thene dhe e kane votuar durrsake,permetare,gramshiote etj.pse nuk tenton te heqe balten qe hidhet.nese eshte fajtor ti kerkohet doreheqja.kjo tu kerkohet te gjitheve qe jane baltosur.dhe kete e ben vetem gjukata.ose te gjithe ne doreheqje.

  Reply to this comment
 15. Vetingu per Presdentet kryeministrat ministrat e tranzicionit ! January 13, 18:06

  Investigoni milionat e eurove te ketyre investimeve qe po marrin “pronaret” e rinje ishkomunist – Xhafer Isufi Monika dhe Lulzim Xhelali Basha Like Flori Berisha ! Mos lini menjeane Tahir Angjel Habilaj

  Reply to this comment
 16. Vetingu per Presdentet kryeministrat ministrat e tranzicionit ! January 13, 19:00

  Hiqeni kete institucion se eshte turp !
  “Avokati I Popullit ” Fakti I kesaj maskarade eshte ky skandali tanishem Avoktja e ” Popullit” te hajduteve dhe plackitseve I mori buxhetit te popullit 16 million te cilat duhet te hetohen si jane bere 16 milionet e eurove te atij Pallati ! Sigurisht nese behet Vetingut te 16 million eurot duhet ti kthehen buxhetit te shqiptareve dhe “Avokatja e Popullit” te jap dorheqjen !

  Reply to this comment
 17. ramiu January 13, 19:40

  enveristi i fundit asht sal ram sheqere berisha dhe ………. DO APO NUK DO TI DUAM APO NUK DUAM NE KJO ESHT E VERTETA O INFO E UFO SALESHE

  Reply to this comment
 18. fteri January 13, 19:54

  Pagesa që ish-ndërtuesit dhe pronarët e apartamenteve që u shkatërrua në vitin 2013 në Vlorë është 16 milionë e 800 mijë euro.

  Gjykata e Strasburgut ka zbardhur bashkë me vendimin që dënon shtetin shqiptar, edhe tabelat e pagesave. Pagesa fillestare është 14.2 milionë euro, por është marrë parasysh inflacioni dhe interesi për katër vite, duke e rritur shifrën.

  Përfitues janë 18 persona, 16 prej të cilëve pronarë me nga një apartament dhe që do të marrin nga 90 deri në 200 mijë euro si dëmshpërblim.

  Përfituesit kryesorë janë dy shtetas. Xhaferr Isufi, vjehrri i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pronar i vetëm në 35 apartamente e ambiente do të përfitojë 6.2 milionë euro.

  Por ai, do të kompensohet edhe deri në gjysmën e vlerës prej 7.2 milionë euro për 25 prona që i ka në bashkëpronësi me shtetasin Xhuvi Sharxhi.

  Në total Xhaferr Isufi përfiton rreth 9.8 milionë euro.
  Udha e “trimave ” për të shkelur ligjet dhe vjedhur
  nuk ka të ndalur.
  XHafer Isufi nga një ushtarak i thjeshtë sa bëri dhëndër Trimin L.Basha u bë miloner sa arriti të investoi 13 milon euro ndërtimin e pallatit .Bashkë me Lulin i thanë vetes të luftojmë të shkulim Edin se shumë kollaj e ngremë pallatin me paratë e strasburgut bëjm edhe dy pallate të tjerë .

  Reply to this comment
 19. skifteri January 13, 20:15

  Pagesa që ish-ndërtuesit dhe pronarët e apartamenteve që u shkatërrua në vitin 2013 në Vlorë është 16 milionë e 800 mijë euro.

  Gjykata e Strasburgut ka zbardhur bashkë me vendimin që dënon shtetin shqiptar, edhe tabelat e pagesave. Pagesa fillestare është 14.2 milionë euro, por është marrë parasysh inflacioni dhe interesi për katër vite, duke e rritur shifrën.

  Përfitues janë 18 persona, 16 prej të cilëve pronarë me nga një apartament dhe që do të marrin nga 90 deri në 200 mijë euro si dëmshpërblim.

  Përfituesit kryesorë janë dy shtetas. Xhaferr Isufi, vjehrri i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pronar i vetëm në 35 apartamente e ambiente do të përfitojë 6.2 milionë euro.

  Por ai, do të kompensohet edhe deri në gjysmën e vlerës prej 7.2 milionë euro për 25 prona që i ka në bashkëpronësi me shtetasin Xhuvi Sharxhi.

  Në total Xhaferr Isufi përfiton rreth 9.8 milionë euro.
  “Bravo” Lulë Xhafer isuf Basha !
  “Udha trimave ” e kaçakve për të vjedhur e vrarë popullin vet për 27 vjet nuk pasaka ftyrë njrezore !

  XHafer Isufi nga një ushtarak i thjeshtë pa pasuri e katandi qyshë se bëri dhëndër Lulzim Bashën ,sa hap e mbyllë sytë u bë miloner për të ndërtuar një pallat që vlente miljona euro !!

  Por mbas prishjes së pallatit Isufin e kapte ankthi nuk e zinte gjumi ,dhe Luli vendosi : Ose do të vdiste ,ose do të rrëzonte Edi Ramën nga karrikja ,ose do të shkulte paratë e pallatit nga buxheti i shtetit .

  Për këtë kërkoi ndihmën nga “gjaku ” e miqësia me Argitën e Saliun .Ata ja kthyen ” të ndërmjetsoim me Balancën se edhe Argita shoqe e ka ,me që edhe kjo ishte edhe shoqe gjimnazi me Lulin dhe

  Reply to this comment
 20. anticensurë25642654 January 13, 20:28

  “Avokatin e Popullit zonjën Erinda Ballanca, e cila pas votimit duhej të bënte edhe betimin për detyrën e rëndësishme si avokate e interesave të popullit shqiptar.”
  nuk e di a është apo bën ky idiot si budalla??
  vetë e thotë se çdo të thotë “avokat i popullit”!
  pra të mbrojë interesat e popullit nga qeveria e tij!!
  jo të mbrojë interesat e qeverisë në botë!!
  pra ajo ska bërë gjë tjetër veçse ka mbrojtu interesat e popullit nga veprimi arbitrar i qeverisë!!
  ne në këtë rast kemi inatin e buzkuq bashës dhe famoljes së tij dhe pranojmë me kënaqsi çdo arbitraritet të qeverisë ndaj kundërshtarëve të saj,në këtë moment dhe tonin!!
  përse nuk i thërrisni mëndjes dhe të thoni-“përse ky halabak,ky lehës i përditshëm,nuk ka ngritur asnjë akuzë për bashën??as për paratë e autostradës,as për detin,as për 21 janarin??
  por pa pikën e problemit ja prishi pallatin!!përse për shëmbjen e pallatit nuk pati pobleme po ja “gjeti anën”,kurse për të tëra këto të tjerat nuk i “gjen dot”??
  sepse këta punojnë bashk!nëse ishte për të bërë diçka ai do të ishte brënda me kohë!!
  ka shumë rrezik që pallati të jetë prishur në bashkpunim!!mund të ketë pasur probleme strukturale dhe sot paguhet sikur të ishte një vepër arti e pikasos!!ai nuk kishte për të pasur asnjëherë një vlerë të tillë!!
  kjo është e gjitha lojë e politikës së ndyrë!!

  Reply to this comment
 21. Adih January 13, 21:32

  Dodona mbi TOMORR. @… Mos komento kurre, se ke idene dhe le nam . ???!!
  1…….. Pse dergoni ,juriste te dobet ne Strasbourg?? .
  2….Lul basha i ka dhene ryshfet Strasbourgut qe fitoi? .

  Moj Dodona ne Tomr ,ato nuk jane gjykatat e enver hoxhes e te ketyre cunave te enverit sot …Nuk i pjerdh njeri ,me gjithe se kemi edhe ne perfaqesues ne Strasbourg .Kurse sa per bakshishin ,harroje se le nam ,tregon nivelin medioker qe ke , dhe ben mire ,mos te flasi goja para mendjes .

  3.. ..Ne Strasbourg ka shume gjygjtare , dhe behet me short . Kapoja, atij qe i bie shorti,ja jep tek pulle ta gjykoje vetem kete dosje ,dhe mbas perfundimit gjygjtari ,shkruan vendimin dhe ve firmen ,Hidhet prap shorti per po kete proces ,ku e mer gjykati i dyte ,dhe i pari me te dhe vien dy firma ,pra i pari nje here vetem dhe heren e dyte dy firma ,ku kalon ne disa gjygjtare dhe behet rrethi,Kalvar e deri ne treshen e fundit ,pastaj shikohet nga bosi ..(gjygjtarit te pare i bie te veje 20 here firmen ,po ne te njejtes proces ,deri sa te mbaroje komlet vendimi i formes se prer . Ku ka raste shume te radha edhe ankesa ,,ku mblidhen shume kapo . Pra ,o Dodona nuk ka edhe nje shanc ,per te bere pislleqe ,e ryshfet. Rasti ne fjale eshte komlet PS e PD motra binjake ,ku ty me te drejte te dhimbsen taksat qe pagon . Per kete kam respekt . . Bile rrogat jane te larta per gjygjtaret Stras,b..ut,sa nje minister sot ne gjermani . Ku keta fakiret tane ne Strsbourg si pjerdh njeri , skane as edhe celsin e kashtes ne dore ,bile 70% te rroges , ja japin ketyre mafjoze ketyre ne pushtet ne shqiperi ,ne te zeze. qe i kane emeruar ??, Je e vogel moj Dodone , ke kohe te rritesh e te mesosh ., prandaj mos fol si e jema e zeqos ne maje te thanes .E mos i ngaterro me Llallat e Zakanjoret ,qe terhiqen prej hundesh nga mafja politike ne pushtet .

  Reply to this comment
 22. pfff. January 13, 22:02

  Eshte vertete pazesco ,ose me then shqip
  nji Cmenduri qe fiton nji Record Ginnes ,
  te mendosh se ,
  vertete kemi pasur nji Deal midis Rames dhe lylsumes ,
  qe ti dhurohej Posti Avoka-it te Popullit nji femre qe mesa duket ka eshte jashte cdo Ballance Juridike e mendore -(sepse te jesh Avokat i Popullit nuk mundet ti sherbesh Klaneve Politike e bandave kriminele ne politike ) – por te mbrosh interesat e Shtetit tend , pra ne shkembim te Daljes nga Cadra e Bashes !!! Kjo eshte skandaloze vetem ta mendoshe . Ja okay ,ju Pushta jeni inteligjente naiv dhe nuk ju krruhet pas ,per miljonat qe dalin nga arka e shtetit ,po se kujt do ti shtohet kjo barre borxhi mendojn kta ? Po nqs basha ,perseri ngre Cader dhe del Nudo e kercen beldanc me grupin e pedeve qe e rrethojne , dhe mos te dali prej andej ,cfar do bejne Pushtat ? Do t’i kapi perseri Turpi nga Bota dhe do ti dhurojne dicka tjeter? pfff, un s’arrij ta kuptoj dot ate Bote idiote . Kta s’jan aspak te pergjegjshem ne gjithcka bejne P!k

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 16, 12:21

   pfff.
   Avokat i Popullit nuk është avokat që “por te mbrosh interesat e Shtetit tend “-ai mbron interesat e shtetasve shqiptar përball vendimeve të qeverisë!!!
   shteti shqiptar ka avokatët e tij!!
   pra në një seancë civile gjyqësore,shteti ka avokatët e tij shtetasit,ose kanë avokatë privatë ose kërkojnë ndihmën e avokatit të popullit!!
   mos nga trroemrin popull me shtet,me qeveri!!
   qeveria dhe populli,të paktën këtu tek ne,nuk kanë të njëjtat interesa!!
   ja ç’shkruhet në faqen e institucionit të avokatit të popullit të krijuar për herë të parë në shqipëri në 1998

   Cili është roli i Avokatit të Popullit?

   -Avokati i Popullit mbron të drejtat, liritë dhe interesat e ligjshëm të çdo personi nga veprimet e paligjshme, ose të parregullta të administratës publike.

   Kush mund t’i drejtohet Avokatit të Popullit?

   – Çdo individ ose grup individësh përfshirë edhe fëmijët e mitur

   Kur mund të ankoheni tek Avokati i Popullit?

   -Në çdo rast kur gjykoni se jeni viktimë e një gabimi, ose padrejtësie dhe të drejtat dhe liritë tuaja janë shkelur.

   pra kupto një herë se çështë detyra e tij dhe pastaj shkruaj!!
   duam a sduam ne avokati i popullit(si duket që para se të emrohej e tillë)ka mbrojtur të drejtat e një qytetari shqiptar që është filan fisteku,pra xhafer isufi!një qytetar shqiptar!!
   në këtë shkrim nuk ështhë përmëndur asnjëherë emri i tij!por është përmëndur vetëm emri i lulëzim bashës dhëndërrit të tij!!
   përse??
   të jenë kaq injorantë këta gazetarë a politikanë??
   jo nuk janë të tillë!!
   të gjithë e dimë se xhafa nuk e ka pasur të mudur ngritjen e menjëhershme si ndërtues pa “ndihmën”(riciklimin e parave të pista) të dhëndërrit të tij,por strasburgu nuk shikon këtë!!ai të pyet “këto fjalë rrugësh i keni vërtetuar ligjërisht”?
   asnjëherë nuk janë vërtetuar!asnjëherë nuk është hapur hetim për riciklim parash nga xhafa!!është hapur hetim për dhëndërrin por është mbyllur!!
   përmëndet 100 herë emri i bashës vetëm e vetëm për të thënë se shikoni çbën “kryetari i opozitës,është kundër jush kundër shtetit”!!
   që ky është dhe ka qënë kundër shtetit!?nuk e di a ka njeri me tru në kokë që nuk e beson,por dhe këta akuzuesit nuk janë më të mirë!!
   kanë kryer veprime të nxituara dhe arbitrare që kushtëzuara nga hakmarrja,nga budallallëku dhe kryeneçsia!!tëtëra janë dobësi që nuk duhet ti ketë një politikan,drejtues shteti!!
   qenushi balla dhe në këtë shkrim nuk bën gjë tjetër veçse leh dhe manipulon!!
   ai është e njëjta copë muti,por kur u nda i takoitë jetë në krahun e majtë!!

   Reply to this comment
 23. alphade January 14, 03:54

  Z. Taulant ! A ke degjuar te flitet per ” kollonen e peste” ?
  E ka origjinen dhe etimologjine nga Lufta Civile ne Spa-
  nje ku 4 kollonat e Frankos sulmuan Madridin dhe kollo-
  nen e peste Franko e kishte brenda radheve te republika-
  neve ,brigadave internacionale qe luftonin perkrah revo-
  lucionareve spanjolle. Ishte pikerisht kjo “kollone e peste”
  qe i dha fitoren Frankos ! Cfare dua te them me kete ? Ju
  socialisteve nga ndonjehere ju kap naiviteti politik dhe
  mbani ne postet kyce njerez qe demtojne seriozisht pu-
  nen tuaj ,si kjo zonja qe shkoi ne Strasburg dhe beri jo
  punen e shtetit shqiptar por kreu punet e saj duke dizin-
  formuar gjykaten e Strasburgut. . Shembull tjeter eshte Ai
  Sguri i KQZ ” ha buken e kaurrit dhe ben duane e turkut”
  ose viceversa. C’beri Basha kur u “zgjodh” kryetar Bash-
  kie ? Brenda dites ,i hoqi te gjithe socialistet nga zyrat, bi-
  le edhe pastruese,ndrroi edhe bravat e zyrave ! Ndersa
  juve zoterin e merrni me “dale me ngadale” dhe pasojat
  dihen kur gjerat zvarriten kur shkohet me mentalitetin se
  ” do bejme shtet” ! Me nolizem e gandizem gjerat nuk rregullohen ne Shqipeti,duhet nje ” Cromuell”, zoterinj socialiste ! Nderyshe,banda e Vicidolasit, kriminele,mafio-
  ze,vrasese,kusare, antishqiptare,etj.etj. punon nate e dite
  nen rrogoz per te sabotuar me te gjitha mjetet makiave-
  liste ceshtjen e madhe shqiptare ne keto momente : Ha-
  pjen e Negociatave me BE-ne ! Sabotimi i ketij objektivi,
  mendon banda Vicidolasit do t’i shpetoje nga “hanxhari i
  drejtesise” ! Kjo bande ben nje lufte per jete a vdekje se
  po e sheh fundin e saj te pashmangshem . Derrmen gji-
  the rreminishencave te Sali Berishovicit qe Shqiperia te
  spastrohet nje here e mire nga “pusetat e ujrave te zeza”
  te ketij kryekrimineli,kryehajni,kryemafiozi me damke.

  Reply to this comment
 24. demo January 14, 10:37

  mesoje,mesoje,por ky kodosh edi rama e ka ndeshkimin e shpejte per fakir fukarejte,qe u ka humbur libreza e ujit.per policet qe nuk e salutojne ne rruge dhe ish rivalet ne shitjen e Ikonave te vjedhura.Per to eshte cakmak,por per grabitesit e popullit shqiptar pret puna.

  Reply to this comment
 25. Kujtimi January 14, 12:15

  Kush e di kush ja ka shkruar katunarit Balla kete se ai nuk ka as 2 gram tru te lidhe 2 fjali. Sa per dieni atje ne Strazburg u dha nje vendim kunder marrezise se Edi Rames. Eshte ai shkaku pse Shqiperia detyrohet te paguaj, natyrisht me taksat tona, per nje marrezi te qeverise Rames.

  Reply to this comment
 26. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve,mizat e kalit dhe avoketerit e ligesise. January 14, 16:39

  O i dashtun fteri.Ballanca ka vetem celsat e kashtes,se vettingun e ben USA dhe BE-ja.O fteri keshtu ju bejeni gjumin e qete se para USA-s dh BE-se bashovicet,berishovicet,metovicet,medijvicet e ramovicet keto rusofile e kinezeri me shoke e shoqe qe vazhdojne akoma me skenaret e peshtire te rradhes,ata te marre sebashku jane askushi.O fteri prandaj dhe ne zgjedhjet e fundit parlamentare i bojkotoje ne shumice SOVRANI duke i nxjerre te dhere,por “krenare”.O fteri perse u luajten keto skenare te piset breda pjellave e mostrave te diktatures komuniste me nje barre krimesh e superkorrupsionesh mbi supe,SOVRANI,USA dhe BE-ja kerkojne me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit.Duan apo nuke duan ata te marre sebashku nuke kane leke te piset e pushtet brenda djallit qe ti shpetoje nga bange e kuzes,mbas ne ate bange nuke do te mungoje dhe Ballanca e katapultuar si Avokate Popullit meshkelje ligjore e kushtetuese,si pjese e binjakezuar e tyre.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza si dhe mijra femije te mbetur jetim,pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e tjetersuar nga riciklimi i botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal dhe ate pjese te biznesit e medjas qe vazhdojne te pastrojne leket e piset (duke i sherbyer djallit),qe kerkojne drejtesi dhe jo frike,lojra fjalesh e lloqe kavajsish;thote populli.Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan peshkaqenet,se Drejtesine e kerkon me FORCE SOVRANI,USA dhe BE-ja…….

  Reply to this comment
 27. MH January 14, 21:44

  Hoha nuk pret!
  O burra ne aksion per ti sheruar plaget sovranit!

  Se mos asht kjo zuske e para e zgjedhur nga opozita.te gjitha vendet kyce i ka propozuar opozitaduke fillue ne SHIK sot SHISH,Kryeprokurori,Presidente,Min.P.brendeshme si dhe te tjera e te tjera qe iu ka leverdise per te patur kushte optimale mbrojte ne aktivitetin e krimit,korrupsionit tardheti ndaj Atedheut.
  Vettingu nuk duhet ndejtur sodites.Duhet te startoje para 27 Janarit ne te kunderten vendi do shkallmohet ne zi.

  Reply to this comment
  • Edi January 16, 08:41

   Kush eshte “Hoha” qe nuk po te pret o MeteH, HeteM apo shkurt M(ut)H(hengers)? ‘Hoha” nuk gjendet ne fjalorin shqip.
   Shko or pall meso shkrim e kendim njehere pastaj eja komento.

   Reply to this comment
 28. Arben SHEHU January 16, 09:21

  Me gjithe rrespektin per Taulant Ballen, por mendoj se politika shqiptare e meriton plotesisht “medaljen” historike –KURVE–…
  Nqs, juve socialistet jeni te ndershem, tregojeni me vepra dhe jo me fjale boshe, si ato grate e keqija kur zihen per ‘ 2 pare spec” thote populli.
  Juve socialistet keni ardh ne pushtet ne v.2013 me premtimin per te derguar ne Burg fajtoret e tragjedise se Gerdecit, Vjedhesit e rruges se Kombit, Vrasesit e 21 Janarit, Vrasesin e Deputetit Xhindi,,, etj,, etj,,,
  Ku jeni sot ???? Pas 5 viteve pushtet keni bere nje VRIME NE UJE…..
  Nqs doni te rrespektoheni nga populli , duhet ti sherbeni popullit, me minimumin : BENI DREJTESI….dhe JO PAZARE…

  Reply to this comment
 29. KOZi January 16, 12:57

  Ju ngaterroni Avokatin e Popullit me Avokatin e Shtetit !!!
  Kjo goca eshte ne rregull ,ka patur hyrje ne ate pallat sic shume tjere dhe mbrojti interesat e ca personave qe hyjne tek populli. Pyetni Avokatin e Shtetit ne Ministri te Drejtesise se mos ju thote qe e drejta eshte me pronaret…..tung

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*