“O Allah dënoje Blushin që tallet me myslimanët”

December 22, 2015 13:13

“O Allah dënoje Blushin që tallet me myslimanët”

Këtë herë të akuzuarit se kanë rekrutuar besimtarë myslimanë për luftën në Siri u kapën me Ben Blushin.

I akuzuari Fadil Myslimani tha se i është lutur Zotit për të dënuar Ben Blushin, pasi në librin e tij, siç thotë Myslimani, ka fyer myslimanët.

“Ben Blushi tallet me myslimanët te romani i fundit, o Allah dënoje Blushin që tallet me myslimanët”, ka thënë ai, ndërkohë që trupi gjykues ishte tërhequr për një vendim.

Edhe seanca e sotme dështoi, pasi të akuzuarit vendosën të braktisin sallën, duke u larguar.

Ata kërkuan më herët ndryshimin e masës së sigurisë, kërkesë e cila u refuzuar.

Gjithashtu, të akuzuarit kërkojnë shpalljen e pavlefshme të akteve për shtyrjen e afatit të hetimit.

Procesi gjyqësor po zhvillohet pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Kjo nuk është hera e parë që deputeti Blushi përplaset me përfaqësues të këtyre rrymave.

Në janar të këtij viti një nga të ftuarit në emisionin e TV Klan, Opinion, i tha deputetit gjatë replikave: “Duhet të kesh kujdes se ha ndonjë plumb qorr…”

Kjo ndodhi pas deklarimit të Blushit në emision se “Vë re që vitet e fundit është shtuar numri i atyre që nga besimtarë të thjeshtë, janë kthyer në praktikantë. Ky mund të jetë problem, pasi nga këta praktikantë mund të dalin ekstremistë”.

Videoja që tregonte replikat në këtë emision u fshi më pas nga rrjeti. / Dita /

 

***********

Foto: Mbështetës të imamëve të arrestuar duke qendruar jashte godines se Gjykates se Krimeve te Renda. (LSA- DITA)

 

http://www.dailymotion.com/video/x2ecnpx_kercenohet-ben-blushi-opinion_news?start=52

December 22, 2015 13:13
Komento

108 Komente

 1. debora April 15, 19:46

  keta budallenj i paskan bere nje nder te madh blushit me kete deklarate

  Se Blushi ka kohe qe e kerkon kete flamurin e te persekututuarit anti-islamik

  i perkedhelur nga fati si gjate komunizmit dhe pseudodemokracise se sotme, si shoket e vet, nje grusht spurdhjakesh qe e dine veten sikur cfare jane

  Visho Ajazi, rrit vigjilencen

  Reply to this comment
  • pelivan April 15, 20:53

   Llafet,moj debora, jetojne pak,shkrijne… Dikush beka nje liber,ju percmoni (!) Po pse?! Qenkeni me e mire ju,une, qe s’ bejme dote libra,por qe dime te nxirosim ne kete faqe?!

   Reply to this comment
   • Thomaidha January 9, 23:33

    O pelivan xhixha!
    Le te shkruaj libra,por te lere mandatin e deputetit njehere!
    Zgjedhesit e tij nuk kane buke te hane,ndersa ky paska buke ,mish dhe raki!!!

    Reply to this comment
    • Ateist January 10, 12:12

     Po te falesh 5 vakte, te flasesh gjithe diten per fene, te shash dhe mallkosh ata qe nuk mendojne si ty, normal qe pa pune dhe buke do mbesesh. Nuk te kane faj politikanet qe ti s’e ve trurin ne pune per te krijuar burim mireqenie per familjen tende. Mundesite jane sheshit, mos humb kohen duke lexuar perralla 2000 vjecare, por lexo rreth shkences qe po u jep mundesi dhe ju truthareve t’ju degjohet zeri, edhe pse ajo qe thoni te nxjerr zorret e barkut.
     Sa per librat letrare dhe artin ne pergjithesi ju injorantet fetare nuk i duroni dot, sepse truri juaj ka hapesire vec per te lexuar perrallat e Kuranit dhe Bibles se si duhet te lincohen, torturohen dhe vriten ata qe s’mendojne si ju. Ju nuk shihni ngjyra, keni vetem 2; te bardhen “e parajses”, te kuqen “e djallit dhe ferrit”, te tjerat per ju nuk bejne sens.
     Ju doni ne parlament hoxhallare qe falen dhe luten, sepse ashtu zgjidhen hallet e popullit, nuk doni teknicien, shkencetare, artiste, shkrimtare, ekonomiste e mjeke.
     Ju ngriheni e protestoni kur ju preken simbolet fetare, apo per paradat gay, por kurre per pune, buke, uje e drita.
     Realisht ne ateistet nuk ofendohemi nga besimi juaj, por ofendohemi kur doni te na e impononi me cdo kusht besimin dhe doket qe lidhen me te.

     Reply to this comment
  • ku-ku nane January 10, 05:02

   Bravo Debora
   medioker e megaloman eshte…

   Reply to this comment
 2. enea April 15, 19:48

  Eshte fatkeqesi qe shumica e shqiptareve jane injorante dhe si rrjedhoje jemi te ekspozuar edhe ndaj rreziqeve te tilla.
  mos u merrni me Blushin po me keta
  dje justifikojne vrasjet e terroristeve dhe kercenojne nje deputet live ne tv, sot kercenojne nga salla e gjyqit neser del nje kafshe prej tyre dhe shkrep armen

  Reply to this comment
  • beni April 16, 08:44

   Ky eshte kercenim i paster ndaj z.Blushi!!!!
   Dhe ky i riu qe kercenon vetem mjekra i mungon.
   Me siguri esht andej nga veriu
   Me mir te shkeputet pjesa e Veriut,e tu bashkengjitet Gegerise se sa te perforcohet Islamizmi edhe ne Toskeri!!
   Tashme Aneksimet po fillojn ashtu si dikur,dhe me se miri do te jetojm ne Europe e jo me te presim deri sa te integrohemi e deri sa Islami te kthehet ne i Krishtere!

   Reply to this comment
   • Pellazgu April 16, 12:23

    @beni

    Mbylle halenë ti mor pleh antishqiptar që sheh ëndrra me aneksime të territorit pellazgo-iliro-arbëror-shqiptar. Nga kush do aneksohet Toskëria mor zagar? Si do jetosh në Evropë ti kur të bëhet ky aneksim kaq i dëshiruar prej teje? Mos ke parasysh një aneksim të Toskërisë nga Greqia, se nga fqinjët e Toskërisë vetëm ajo është në Evropë? Mos po na thua se paske dëshirë që Toskërinë ta aneksojë Greqia? Aneksimi i çdo milimetri katror të territorit shqiptar mund të ndodhë vetëm atëherë kur të kenë vdekur në luftë të gjithë dalzotësit e Shqipërisë së dashur. Megjithatë, të garantoj se ata nuk vdesin pa ta prerë atë gurmazin prej nga nxjerr dufin tënd antishqiptar.

    P.S.: Për redaktorët.

    A i lexoni komentet e këtij plehu antishqiptar me nofkën beni? Vërtet fjala është e lirë, ashtu si edhe mendimi, por ca fjalë, të cilat bien ndesh me jo vetëm me konstitucionin ligjor, por edhe me atë shpirtëror e atë të trashëgimisë tonë, janë të dënueshme nga ligji. Nuk ka propagandë antishqiptare që të tolerohet nga ndonjë ligj në Shqipëri. Të gjitha komentet e këtij personi (që për të mos e rënduar penalisht po quaj të çmendur) janë antikushtetuese dhe cenojnë rëndë integritetin territorial e atë shpirtëror të shqiptarëve e si të tilla nuk duhet t’i publikoni. Ai mund edhe të jetë një besimtar i marrë ortodoks, – siç shpesh ka dalë nga komentet, – por kjo nuk do të thotë se, për hir të lirisë së shprehjes, nën mbulimin e budallallëkut të tij të serviren në forum parulla antishqiptare. Në këtë rast nuk jemi më në nivelin e lirisë së shprehjes. Çdokujt që propagandon anekesimin e territoreve shqiptare nga vende të tjera, ligji ia kufizon këtë liri. Për veprime të tilla ka ndëshkime penale.

    Reply to this comment
    • aa January 9, 23:14

     Sakte, Pellazg! Rrespekt! 😉

     Reply to this comment
    • KORÇARI January 10, 00:30

     Pellazg. RRESPEKT++++++++

     Reply to this comment
    • Lleshi April 21, 09:07

     Ky Beni duket si debil kur shkruan , por qenka ne brendesi te planit antishqiptar Bizantino-sllavo-grek !

     Reply to this comment
    • Bill Right December 22, 14:27

     Nuk di c’te them per kete polemike “pa buke”, qe u ben rreklame librave te bushit dhe organizatave ekstremiste…
     Sa per identitetin tone , nuk ka nevoje ta kerkojme tek pellazget apo tek iliret…ne, jug e veri, jemi shqipetare..nuk besoj se ka njeri qe e mohon…sa me krishtin e ca me muhametin…te gjithe ne tokat tona e ne shtepite tona…

     Reply to this comment
    • Pellumb Zaimi December 22, 19:23

     Pellazgu ? Si gjithnje ju ka lezet fjala edhe kur mallkoni edhe kur lavderoni edhe kur urreni .Sepse kurre nuk genjeni dhe thoni ate qe ndjeni .Nderime mik !

     Reply to this comment
 3. Lulekuqet April 15, 19:53

  Z. Blushi, kam degjuar nje shprehje, shqiperimi i se ciles mund te jete “Ate qe thote te verteten e perzene nga cdo fshat ku shkon.”

  Ju thoni gjera me se te verteta, bile mund te them gjera qe duken fare qartazi.
  Por fatkeqesisht njerezit jane te verber, nisen nga paragjykimi dhe komplekset. Ngaterrojne fenomene te ndryshme, ngjarje te ndryshme, ngaterrojne fene me politiken, ngaterrojne adhurimin e Perendise me propaganden nacionaliste. Dhe si rrjedhim nuk e kuptojne se c’po ngjet.
  Me nje kohe qe cdo gje duket kaq qarte, kaq hapur. Vetem nese kane veshe e s’duan te degjojne, e kane sy e s’duan te shikojne.

  Reply to this comment
 4. P.A.B April 15, 20:46

  te njejten e kam thene ne forumin e DIT kur pata lexuar Mulla Shefqetin nga Kosova kur pati thene: po te dua, mund te kandidoj per President.

  Islami Politik dhe ai Radikal, jane rreziqe te medha per Demokraci Solide, jo me per ne. Ne nuk kemi as njohurite e as strategjite per tu perballur me te. Flasim si Europe. Dhe nje nga politikat reaktive eshte ne formen me te keqe; kemi te pakten 15 vende Europiane sot ku ekstremi i Djathte shkon nga 12-20% me platforma te thjeshta 1) nacionalizem 2) anti-emigrim.

  Reply to this comment
 5. Marin Gashi April 15, 21:43

  Z. Blushi, ju pergezoj per kurajon qytetare qe keni ne ngritjen e problemeve reale te popullit shqiptar ne teresi. Por rritja e Levizjes Islamike eshte e pashmangshme nje nje shtet ku te pasurit behen gjithnje e me te pasur dhe te varferit gjithnje e me te varfer.
  Marrim nje shembull te fresket. Opinioni publik ne Shqiperi po njihet me nje gjyqtar mafioz, kriminel indirekt, hajdut me miliona-ky eshte Gjin Gjoni. C’fare do t’i beje Drejtesia e korruptuar ketij gjyqtari oktapod? Asgje. Vetem njesitet guerrilje te Partise Komuniste do te mbaronin pune me ate dhe sivellezerit e tij ne trupin e sfilitur te Drejtesise ne Shqiperi. Por Partite Komuniste kane vdekur. Atehere njerezit e varfer do te gjene mbeshtetje tek Levizja Islamike , pa cka se pasaniket e quajne Levizje Trerrorise.

  Reply to this comment
 6. zevzeku April 15, 22:15

  Shqiptaret rrezikojne si gjithmone nga gjithshka , sepse jane besimtare (jo vetem per fene) per shkak te dembelizmit dhe etjes per mbijetese e pasurim. Detyrimisht dembelizmi te bene jo kerkues si ndaj vetes dhe te tjereve, ndaj dhe beson . Beson tek islami politik, tek agimi i hirte a i kuq, e ku di une c’lloj ‘amfibash’ gelojne.
  Jo me kot Nice theksonte ” Ata qe kane nje ‘pse’ per te jetuar, munden te durojne cfaredo ‘si’ .” Morali nuk eshte dogma qe percakton si te behemi te suksesshem por si te jemi te zot per t’u bere te suksesshem…

  Reply to this comment
 7. aratisur,syrgjynosur April 15, 23:00

  me e rezikshme se islami politik per shqiperine o beno,eshte ortodhoksia greke

  Reply to this comment
 8. une April 15, 23:01

  Blushi kerkon flamur per nje parti tjeter te majte
  duhet nje kauze
  dhe me mire se kjo qe po ngjet nuk ka.
  siguron dhe mbeshtetjene padiskutueshme te nderkombetareve
  shikoni ne video me sa qejf e mberthen kete tutkunin qe te dali atje ku do
  edhe artikujt e fundit en shtyp kete tregojne

  Reply to this comment
  • ziku April 16, 08:22

   shume dakord me komentuesin me siper.
   nje parti blushi-Olldashi ka qene madje ne planet e nderprera nga vdekja e atij rahmetliut

   Reply to this comment
  • lehona April 16, 09:17

   qfare kercenimi ka ketu??
   e keni nxjerre nga konteksti

   Reply to this comment
   • p.p April 16, 18:54

    nuk eshte kercenim
    mos ngrini tymnaja kot

    Reply to this comment
    • VLORA January 9, 23:54

     Tani jemi ne piken qe ha debat se vrasja mund te jete edhe e mire dmth

     Reply to this comment
    • identiteti January 9, 23:55

     Kercenuesi ndaj Ben Blushit quhet Ergys Mertiri dhe eshte fondamentalist i rrezikshem. Ka kercenuar dhe te tjere

     Reply to this comment
     • meremelong January 10, 22:52

      Po, drejte e ke thone, Ka kercenu te tome qe mos te lindte nje koqe si ty. Le te ma boje hallall nona jote qe e permena se ajo ska asi faj. Megjithse ti si partizon i mbrojtjes se fjales se lire nuk do e maresh per ofendim. Ej po seriozisht e ke ti dhe te tjeret se, eshte kercenu Ben Blushi ne at emision. Apo e boni per te kilikos mendjet tuja fetishiste Po Benin dhe kot per gallate me te shku nai here menia me e kercenu, kercenim do te bote atentat per ulje reputacioni. Nuk po du me i hy analizes, per kto dy rreshtat qe me ner me thone ka shkrujt redaksia e gazetes. Per kedo qe ka i fije tru eshte krejtesisht e qarte se, kercenimi eshte gjeja me e paqene ne ate debat.

 9. Pëllumb zaimi April 16, 00:45

  Ben blushi vjen nga një familje ku brez pas brezi është prodhuar kulturë dhe letërsi. Mbi këtë bazament ku ngrihet e gjallon ben blushi pikpamjet e tij politike ka shumë gjasa të jenë tepër rezistente. Unë e besoj këtë. Subkoshienca ime ndjen se ben blushi ka të drejtë dhe se ai është një vëzhgues e parashikues i hollë!

  Reply to this comment
  • Beni ecen vetë April 16, 10:54

   Edhe unë,si Ju,besoje ne ato qe shkruan Beni,por kam frike se duke u perpjekur te dale si gomari para kalit,vetem por….ët do ti degjohen.Etja per te qene diçka ndryshe nga ambjenti i tij,po e kalon ne ate ,..unë jam mbreti,ose me shqip po fluturon me presh.

   Reply to this comment
 10. Arben April 16, 00:48

  E CFARE TE KEQE KA KJO MORE ALABAK.

  JO VETEM KAQ, POR DO TE JETE AJO PARTI QE DO QEVERRISI KETE VEND E DO TA DREJTOJE DREJT RRUGES SE ZHVILLIMIT, SE KEMI 25 VITE QE NA VJEDHIN HALABAKER SI PUNA JOTE.

  Reply to this comment
  • enea April 22, 17:44

   Partite islamike asnjehere nuk kane udhehequr perpara, jane regresiste dhe i vene pranga lirise. Nese ti do kete te ardhme, atehere mund ti bashkohesh talibaneve ne Afganistan

   Reply to this comment
 11. Sting April 16, 07:45

  Te lumte z. Blushi. i lumte dhe z.Koloreto. Keni bere ate qe te tjeret si Blushi e Koloreto, deputete, nuk e thone packa se e shohin perdite islamizimin e ngadalshem e pa buje qe fillon me mercenare ne Siri e pastaj vazhdon me talebane ketu ne Shqiperi. Ben Blushi ka qene dhe eshte simbol qytetarie ne politike.

  Reply to this comment
 12. Juglindori nga Korça April 16, 08:23

  Arben , Ilir , Artan (je ti qe shkruan me tre pseudonime) , nje tru shpelare islamik i rrezikshem , propagandist dhe antishqiptar i betuar . Po te ve ne dijeni , qe dje u ekspulsua dhe u arrestua nje nga miqte e tu qe priste rekrutet injorante dhe idiote shqiptare ne Turqi , per t’i percjelle ne luften e piste civile ne Siri , ku merr pjese tere llumi i terroristeve islamike te botes se shemtuar arabe , turke , e me gjere . Mos po te vjen rrotull edhe ty ? Zhduku nga forrumet e gazetave shqiptare me ate gjuhen si te neperkes dhe mos shpernda helm se i pari qe do te helmohet , me siguri do te jesh ti , alabak e ekstremist i qelbet , kamikaz e i paguar nga rrymat me regresive te planetit .

  Reply to this comment
  • Arben April 16, 13:15

   PER ARBENIN FLAS UNE, JAM ARBEN LILA NGA FIERI.

   PER ILIRIN DHE ARTANIN, NUK TE NDIHMOJ DOT SE NUK I NJOH.

   Reply to this comment
 13. Hate April 16, 08:58

  Jam plotesisht dakort me argumentet e” Z.Besiane Gushi”.Z.Blushi ka kohe qe ka nxjer krye kundra Rames si bashkefraksjonist me Nanon,Benin,etj.Dhe kjo eshte e kuptueshme,ai eshte karierist,do karrigen e Kryetarit te ps.Ai nuk punon sa e si duhet per konsolidimin e PS ne Elbasan e kudo dhe merret e shkruan libra duke parashikuar se çdo ndodhi pas 100 vitesh,kur populli shqiptar mundohet si do te shtyje diten,javen,muajen..!Rama beri mire qe nuk e angazhoi ne qeverisje,pasi ai ka qene minister dhe çfar beri?-veçse konfliktohej me Berishen.Megjthse Rama emroi ministra te pa pergojuar-perseri Berish-mafiozi nuk i le pa “bishta”. Z.Rama te meret me shume me PS ne Elbasan,ne tere shqiperin,te beje zgjedhjen e strukturave dhe nese Blushi vazhdon keshtu..ta neutralizoi gradualish;”Me mire djepja that se sa shejtani brenda-thot populli.

  Reply to this comment
 14. beni April 16, 09:17

  Nuk mundet te funksionoje nje shtet multi kulturor ne shum fusha te ndersjellta ekonomike-politike-kulturore,per shum e shum arsye?
  Arsye kryesore esht sepse ne kapitalizem,feja ndikon dukshem ne divergjencat ideologjike,qe tek ne jan teper te theksuara,nga mos marveshje te medha ideologjike,ku feja ze vendin e pare ne keto mardhenje, sidomos tek politika dhe parlamenti,kurse tek popullsia me gjuhe shqipfolse,kuptohet ketu ne forumet e blogjeve te gazetave,e nuk esh nevoja te zgjatemi me tej!Ku ptohen ata qe jan te Europianizuar e ata ne mentalitet lindor Oriental!!!
  E vetmja menyre komunikimi ne gjuhen shqipe esht Federalizmi ose kantonizimi i gjith apesires e quajtur Shqiptare!!Qe te ngrem ekonomine ne fushen e Turizmit kemi 2 vjet qe ne kulmin e Sezonit turistik Kosovaret festojn Ramazanin!!
  Nuk e di se si mundet te perparoj Turizmi jon me keto festa,qe deshmojn vetem renimin e jo zhvillimin!!
  Rasti kryeministrit tone z.Rama shumica e kosovarve ne diasfore ose atyre me fe Islame ne maqedoni,kryeministrin e quajn nje Shkij ne gjuhen e urejtjes ekstreme Orientale!
  A mundet qe ne baze te ksaj urejtje te ndertojm nje shtet te mirfillte bashkejetues midis te gjith kulturave gjuhfolse shqipe???!
  I ke ren pikes atje ku duhet z.Blushi dhe te pergezoj,qe ke mar nje iniciative qe duhet debatuar sepse kanceri mundet te perhape metastaset e ta pesojm njelloj si libani e Bosnja per interesa te te tjerve !!

  Reply to this comment
 15. Zani April 16, 10:20

  Nje nga te keqijat e shumta te komunizmit eshte ajo qe njerezit u mesuan te merren jo me ate qe thuhet por me ate qe e tha, pra me personin. Ne rastin ne fjale nuk merren me ate qe thote z. Blushi, por merren me ate vete e se si i ka ai maredheniet me Ramen ne PS. Krahasimi me Blushin i Rames eshte makth per socialistet qe e shohin mire kapacitetin dhe zgjuarsine e Ben Blushit.

  Reply to this comment
 16. Stavri January 9, 23:15

  Aaaaaaa…. Dita, jepeni vazhdimin e bisedes! Ai zotëria më duket se ka dhënë një shpjegim, mos na shkëpusni nga konteksti!

  Reply to this comment
 17. Mark Uk January 9, 23:21

  Nga besimi kristian nuk ka problem sot bota o Blushi.Problemi sot eshte nga ata te besimit islam,mos hezito ta thuash.

  Reply to this comment
  • Dorela January 9, 23:22

   Po o Mark Uku se sot e gjithmone se te krishteret e shtrember (jo ata te vertete) kane vrare ne emer te demokracise, duke pretenduar se jane te krishtere por ne fakt shkojne a nuk shkojne dy here ne vit ne kishe.

   Asnje fe, cilado qofte nuk mbjell urrejtje e thirrje per lufte.

   Reply to this comment
  • SKORPION January 10, 10:29

   Islami ndofta te duket se prodhon grupe terroriste dhe ushtron terror grupor por mos haro se krishterizmi prodhon terror institucional e gjeopolitik.Kush sulmoi Irakun,Libine,dhe car ndodhi atje me pas?Apo ndofta mendon se ,,te fortit,, i lejohet gjithcka?Car u zgjidh ne sepaku keto dy shtete?KKush ishin sulmuesit-islamiket?Andaj si islamofob qe je vetem flet ashtu kah te con uji e nuk je ne gjendje as pak te mendosh me koken tende me tru te vockel.

   Reply to this comment
 18. opozitar i sfilitur January 9, 23:22

  Blushi je gabim nese ngaterron praktikantet me ekstremistet.
  Lexo Koloreto Cukalin, ay eshte shqetesimi i vertete, jo rritja e besimtareve.
  Per besim te shendetshem kane nevoje njerezit sepse ju politikanet i keni lene pa busull dhe pa shprese

  Reply to this comment
  • kokpalari i 21 janarit January 9, 23:22

   Opozitar i sfilitur
   Meqe jemi dy nga komentuesit me te rregullt ne kete forum te gazetes se nderuar Dita kete here te kerkoj ndjese qe nuk jam dakord.
   Eshte e vertete qe njerezit jane pa busull dhe pa shprese.
   Por ne kemi qene nje popull perhere ateist.
   Blushi ben mire qe shqetesohet.
   Gjithe bota e njerezve te paqes dhe harmonise eshte e shqetesuar.
   Nuk mund te themi “buk ka gje” nderkohe qe ujku po na kafshon kembet.
   Terrorizmi dhe vrasesit e maskuar si mbrojtjes te nje feje apo dy e tre feve jane tashme nje kercenim real.
   Mbyllini syte sa te doni, ata jane ne mos mes nesh, rrotull nesh me shumice

   Reply to this comment
 19. Laveri January 9, 23:23

  Besimi zoti Blushi eshte diçka personale, une si njeri i thjeshte dhe puntor qe jam nuk e shoh per veten time kercenim ne qofte se nje besimtar behet praktikant , ti dhe shoket e tu politikane qe jetoni ne luks dhe me parate e vjedhura te ketij populli i trembeni me shume se çdo njeri tjeter ketyre praktikanteve

  Reply to this comment
  • Migena January 9, 23:23

   Laver
   eshte e vertet qe besimi eshte personal.
   Por per terroristet me sa duket nuk esht i tille
   ata e kane si arme ideologjike per ti bere vrasjet dhe barbarine te duken si domosdoshmeri fatale
   Por jam dakord me ty qe keta politikanet kerma me babezine e tyre favorizuan kete situate nga e cila bota nuk do shpetoi kollaj.
   Une jam dakord me Umberto Econ. Jemi tahsme ne lufte, ISIS eshte nazizmi i ri, heret a vone do na takoje te gjitheve te themi po ose jo para nje tyte arme zjarri

   Reply to this comment
 20. ilir January 9, 23:23

  Ekstremistet krijohen nga injoranca dh jo nga praktikantet.Ekstremistet dalin nga varferia she jo nga praktikantet e fese.Nuk ka fe qe praktikon lufte,por perkundrazi te gjithe fete praktikojne paqe.Por qe te arrish ne konkluzione te verteta per fete duhet te lexosh librat fetare dhe jo te degjosh perrallat e atyre qe nuk kane lexuar qofte edhe nje fjale nga keto libra.Feja te pajis me moral te larte,te ben te forte ne perballimin e veshtersive te jetes,nuk te lejon te bihesh ne pesimizem dhe nuk ka asgje te perbashket me ata qe vrasin,terrorizojne apo dhunojne njerzit.JETEN NA E KA DHENE ZOTI DHE VETEM AI KA TE DREJTE TA MARRE,ASKUSH TJETER.Ky eshte mesazhi qe percjell feja.

  Reply to this comment
 21. dorela January 9, 23:24

  Z. Blushi mund te mbetesh ateist per veten tende, por mos ua impono lakrat e tua qe ke ne koke te tjereve.
  Mos bej rolin e atij qe u mohoi shqiptareve te drejten e besimit pergjate gjithe regjimit te tij.
  Nuk eshte gjetje e duhur, te lejosh nje person si ti te beje propagande per ateizem neper media.
  Lum kush beson, nga feja vjen vetem paqe.
  Islami ska asgje te perbashket me njerezit qe e keqperdorin apo e devijojne ate.

  Reply to this comment
  • Ateist January 10, 08:21

   A mjere ti dhe ata si puna jote per mend qe keni.
   Ti vjen nderton xhamine apo kishen para pallatit tim e kudo ku mundeni, therret ezanin 5 here ne dite ne orare te papershtatshme apo tund kembanat e kishes kur te do qejfi dhe i thua nje ateisti po me imponohesh me idete e tua?
   Me vishesh si sorre dhe me rri pa rruar si njeri pylli duke me cenuar kulturen, traditen dhe te ardhmen e femijeve te mi dhe perseri jemi ne ateistet qe ju imponohemi juve?
   Feston 10 festa fetare ne vit ku gjithe armata mediatike ju vihet ne dispozicion pa pyetur per pjesen tjeter dhe u thua ateisteve po me imponoheni?
   Dhe ne fund ngre armen kunder nje gazetari pasi ndihesh e fyer nga karikatura apo fjala e tij?
   Shkoni mo debila, hapni syte se po kapni fundin me injorancen tuaj.

   Reply to this comment
 22. hamdi January 9, 23:24

  Je vone o Blush
  Tashme kane dale
  Rrini ballove ju se ata jane gati tju vijne te krevati me kallash

  Reply to this comment
  • zhaku January 9, 23:24

   Hamdi e ke gabim
   Ata palaco nuk u shkojne ketyre si Blushi me kallash ne krevat
   Si cdo person i kallepit te vrasesve ata kerkojne para, pasuri, vene gjoba.
   I ke pare qe lirojne cilindo per te cilin paguhet?
   Keta qe kane miliona si Blushi, Saliu, Ramet, Metet do paguajne dhe do shpetojne madje mos u cudit qe te behen mbeshtetes te tyre dhe te bejne politike me ta.
   Ata qe do masakrohen per te bere terror jane ata qe nuk kane cfare te ofrojne pervec shpirtit te tyre.
   Po qelluan njerez te varfer e te ndershem do vriten.
   Keshtu kane bere te gjithe agresoret
   KEshtu do bejne dhe keta qe hiqen si mbrojtes te Muhametit.

   Reply to this comment
   • dorela January 9, 23:25

    lol

    Reply to this comment
    • Mark uk January 9, 23:25

     dorela: Nuk besoj se do jesh femer.Doja tu pyesja si e kan emrin ato grupe te kristiane ne bote.Raste te vecanta ka,po vetem nga nje person.Do ju bej nje sygjerim pse te emrim im Mark UK e beni uku.Tregon se kush jeni derisa jeni mashkull se jo burre qe nuk veni emrin tuaj.Po deshe repliko ma me kulture,sidoqoft ju flm.

     Reply to this comment
     • aa January 9, 23:37

      Ku-klus-klan e kane emrin o Mark Uki!

 23. 007 January 9, 23:25

  Po juve politikane te Shqiperise qe nuk jeni aspak besimtare por jeni te perlyer ne vjedhje korrupsion-mafia dhe banda rrugacesh-pastrim parash-mashtrime dhe imoralitete-shkelni ligjin si ju do qejfi. Si duhet tju emertojme juve? Populli nga kush duhet te bej kujdes: nga ekstremistet apo nga politikane mafioze si puna juaj?

  Reply to this comment
 24. qafiri January 9, 23:26

  feja=opium
  islami=kancer dhe rrezik per ekzistencen e kombit tone

  Reply to this comment
 25. bbb January 9, 23:28

  Vallaj ai Enveri e kishte mire qe i zhduku fete, kishat, xhamite dhe duhet ti njihet boterisht ky revolucion ideologjik shume perparimtar qe beri duke e bere popullin ateist dhe larg felliqsive te fese…Feja vec luftra sjell. Eshte fatkeqsi qe sot shef me imdokrinim fetar te tille qe ti kujtoje tjetrit plumbin…Ne Shqiperi pjesa me analfabete dhe e pashkolluar i ngjitet fese. Dhe kjo flet me shume se cdo gje…

  Reply to this comment
 26. Torollaku Rilindas January 9, 23:46

  Ben Blushi eshte ne krize identiteti. Eshte e vertete qe flet shqip, e ka lindur e eshte rritur ne Shqiperi, por etnikisht eshte vllah+llacifac, pra jo-shqiptar. Kjo eshte arsyeja qe aneksimi i Shqiperise nuk perben ndonje problem per te. Ne cdo shtet te botes vllahu mund te rroje si vllah pa problem, sepse Vllahi nuk ka dhe nuk ka per te pasur ndonjehere.

  Reply to this comment
  • Ateist January 10, 08:34

   Je cope druri, gjynah qe u jepet hapesira njerezve kaq te ceket te komentojne ne forum.
   Z.Blushi eshte nje ze i vertete mes tufes se politikaneve hipokrite ne ceshtjet fetare. Po ngre nje shqetesim qe po behet kaq evident dhe me gjasa ka per ta mbytur kete komb. Shiko predikimet e hoxhallareve te rrethinave qe jane gjithe urrejtje ndaj feve te tjera apo ateisteve, glorifikim te besimtareve te vet dhe ky eshte nazizmi fetar. Zeniti i tyre qe i con ne orgazme sa here qe e diskutojne neper mejhanet e tyre eshte thenia e Muhamedit qe feja muslimane do pushtoje Romen nje dite dhe ata po mendojne se sot eshte koha e duhur. Dhe nuk eshte se kete orgazme e kalojne vetem ata qe jane me 4 klase shkolle, por e sheh edhe ne syte e atyre qe kane bere nje hale me shkolle.

   Reply to this comment
 27. bahri January 9, 23:52

  Ky duhet te hetohet pas kercenimit qe i beri Ben Blushit

  Reply to this comment
  • OPINION January 10, 10:41

   Ben Blushi duhet te hetohet se permes libri te tij ,,Hena…. perqesh ne menyre fine islamin,andaj edhe ky kur i tha te kete kujdes mendoj se e kishte me vend.Pse patjeter te kruhesh ku nuk e ke vendin?Keshtu del se Blushi nuk pergjesh fete por fene e dikujt.Mendoni se jane njerezit aq te trashe?

   Reply to this comment
 28. Bentirona January 9, 23:57

  Me keqardhje them se jeni kthyer ne shtet islamik, vend i EGER, ku injoranca eshte bere profesion.

  Reply to this comment
 29. gjermani i fundit January 9, 23:59

  Mos i merrni seriozisht ato qe thuhen tek Opinioni i Fevziut, jane lodra kineze peselekshe. Si ne cadren è arixhiut ku flitet me pathos se me cfare do ta zbukurojne kalin.

  Reply to this comment
 30. Christ January 10, 00:06

  Ne se islamizmi hedh me tej rrenje ne Shqiperi,une do heq dore nga shtetesia e ketij vendi.
  Shqiperia,siç e ka parashikuar shume sakte Blushi,po shkon drejt islamizmit.
  Nje popull injorant dhe pa kulture,domosdo do degjeneroje,ne barbari.
  Vertet para fat qe ika prej atij vendi….

  Reply to this comment
  • OPINION January 10, 10:52

   CHRIST @ Ti shoku paske problem me vehten.Ike nga populli yt se qenka muslimane e ti ne pakice krishter? Po pse eshte ashtu o shoku? Ja ta them ,po te ishin te gjithe te krishtere sot nuk do kishte Shqiperi,sepse jasht memedheut car kishte te krishtereu asimiluan ne baze te fese dhe humben.Ata shqiptare muslimane jo se nuk do e benin te njejten gje por separi duhej te konvertoheshin ne te krishtere e pastaj permes kishave te asimilohen qe nuk ishte e mundur dhe ja shqiptaria mbijeton edhe sot.Ky esht fakt.Nje Xhon Antonio(qe ne fakt eshte Gjon Antoni) thot se eshte familjar i nene Terezes dhe thot se eshte maqedonas por katolik.(gazeta ,,Republika,,Mk 2015),Jaku eshte be Jakovski,Gjoni eshte be Xhonov dhe si thue kesaj pune?

   Reply to this comment
  • jetoni January 21, 23:02

   Po nga syt -kembet, se ti o Christ dhe emrin nuk e ke shqip, e kujt i vlen ketu, shko tek ata prifterinjte pedofil.

   Reply to this comment
 31. treporti January 10, 00:13

  Sikut te flase me ore,ai dordolec i panjohur qe ka ftuar Fevziu nuk do te kthjellohet kurre.Vetem kercenimin e tha qarte,se per kete vajti ne studio.Blushi nuk ka pse hyn ne xhami te degjoje pordhet e katunareve te Haxhi babes.Jane ore jane,jane rrezik islamistat,se mente ka Blushi, armet i kane ata!

  Reply to this comment
 32. lilo January 10, 00:27

  e pati mirë ai “xhaxhi” për fenë

  Reply to this comment
 33. hyseni January 10, 00:41

  tani po i nxjerrin kokat kamikazet islamike. njerez si ergys mertiri tashme ka kudo ne shqiperi, ne xhami, ne institucione aresimi dhe kulture te financuara me “bujari” nga arabet dhe turqit, ne meida online dhe bloge, ne pizzerite hallal qe jane hapur lagje me lagje, etj . keta jane produkt i tranzicionit, ku ka kontribuar edhe sali ebu berisha me flirtimet e tija me arabet.

  Reply to this comment
 34. adri January 10, 02:38

  Policia duhet te shoqeroje dhe hetoje menjehere personin qe kercenoi live Ben Blushin ne televizion. Ky person qe nuk dihet se kush eshte e kush e ka ftuar ka kercenuar hapur dhe live nje qytetar vetem per fjalen e lire. Duhet te hetohen lidhjet e ketij personi.
  Ky person qe nga menyra e komunikimit linte per te deshiruar kercenoi deputetin e partise socialiste dhe perfaqesuesin e popullit ne Kuvendin e shqieprise.

  Reply to this comment
  • jetoni January 21, 20:26

   Ai personi qe ju e quni “i pa njohur” eshte nje gazetar i njohur, i shkelqyer, dhe nuk ishte aspak i pa qarte, por qe nuk mund te merej me arrogancen e Ben Janullatos Blushin.
   Bravo gazetarit ne emisionin “Opinion” qe ja tregon vendin Blushit qe eshte mesuar te shkruaj e te thote c’te doje me vetesigurine qe i jep pushteti e kisha greke. Kur nuk ju pelqen, filloni kercenoni.

   Reply to this comment
 35. raimond vlonjati January 10, 03:35

  Nuk ka azgje te keqe ajo qe thote Blushi,

  Por eshte mire qe te mrren masa ndaj atyre fanatikeve islamike qe bejne nje praktikim te shpeshte te fese islame

  Ne gjithmone kemi qene myslymane te moderuar ndaj nuk ka asnje arsyetim qe te kthehemi tani ne praktikues te kesaj feje qe e dime te gjitha se si ka ardhur ne vendin tone

  Ne fakt Parlamenti jone duhet te beje nje ligj qe te mos behen festimet fetare neper ruge,
  si nga ana e myslymaneve ashtu edhe nga ana e kristianeve

  Cdo rit fetar te behet vetem brenda institucioneve fetare, ne kishae xhami dhe nuk duam qe te na shqetesojne fetaret me britmat e tyre ne eter, sepse ne jemi msylymane shumica , por nuk e praktikojme –Ndaj kush e praktikon ta praktikoje brenda ne xhami dhe vetem per vete te tij, jo te na bej show perjashta
  Po ashtu edhe kristinaet , te mos bejne show neper ruge , por cdo gje ta bejne brenda kishes se tyre

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati January 10, 03:38

   Tani e pashe kete videon–C’jane keta te rinjte qe i ftojne neper studio , kur keta nuk kane azgje se cfare te japin per ta degjuar njerezit —
   Keta jane ca njerez me mendje shume te varfer dhe nuk dijne te artikulojne as nje emdnim fare te thjeshte –por kalojne direkt ne ekstrem –tamam njerez primitive

   Reply to this comment
   • jetoni January 21, 22:48

    O Vlojat,
    E si mund ta kuptosh ti gazetarine e filozofine e Ergys MERTIRI-t kur ti nuk di as te shkruash ?!!!

    Reply to this comment
 36. Onkezmi January 10, 04:35

  Po pyes ju dhe sidomos Deboren se: Me mire eshte te shkruash nje liber apo hic fare?.apo Libri me i keq eshte me imire se ai qe nuk shkruhet fare etj…

  Reply to this comment
 37. "Horri i Bulevardit" January 10, 06:02

  Vete studioja e zhurmshme e emisionit Opinion, eshte nje nga shkaqet, ku marrin spunto te gjitha fyerjet e momentit.
  Vete drejtuesi i ketij emisioni Fevziu, qe pyet me pyetje maratone dhe kerkon te pergjigjet po vete, ose kerkon te pergjigjesh si do Fevziu, krijon nje ambient te mbytur nervoziteti.
  Vete paneli i “analisteve” te punesuar tek Frangaj, qe shajne Enverin mbasi e molen mire, duke e quajtur te gjithanshem, qe i dinte te gjitha, duke e ironizuar, tani i kemi cdo dite, ku flasin si eksperte, nga specialiste peshku e lopesh, deri tek specialiste krimi e gjithfarllojesh profesionesh, sa keta “analeshe” te japin pershtypje se nuk kane qene ne burg duke nxjerre krom, por i paska cu Enveri ne bibliotekat boterore, per tu bere profesora.
  Ky lloj ambienti, te ben nervoz dhe seshte cudi qe edhe plas, kur ke perpara teje nje bir kurve, qe me spiunlliqe eshte marre gjithe jeten dhe ty te duhet te degjosh, kete spiun plehre, se si mbrohen te drejtat e njeriut.
  Ky eshte pak a shume ambienti i Opinion, tek Fevziu, qe edhe pa dashje, te nervozon aq shume, qe seshte cudi, ndonje dite, te shohim skena rafjesh me karriket e emisionit.

  Reply to this comment
 38. antikomunist January 10, 08:19

  SHQYPNIA E KA PERJETUAR NJEHERE TERRORIZMIN ISLAMIKO-KOMUNIST TE ENVER HOXHES

  dhe shqyptaret e prapambetur e kane treguar me vepra qe bine PRE shume lehte e propagandes mashtruese per qellime terrorizmi, prandaj edhe Ben Blushi nuk ka pse te hiqet si i persekutuar nga islamiket fanatike te Partise Shtet te ISIS-it mysliman, sepse ai vete eshte fanatik dru me pre i Partise se Punes te Enver Hoxhes qe shkon dhe ben homazhe tek lapidaret komuniste me shallin komunist ne qafe dhe me fotografine e Diktatorit Komunisito-Islamik Hoxhist ne dore.

  Reply to this comment
 39. antikomunist January 10, 08:22

  SHQYPNIA E KA PERJETUAR NJEHERE TERRORIZMIN ISLAMIKO-KOMUNIST TE ENVER HOXHES

  dhe shqyptaret e prapambetur e kane treguar me vepra qe bine PRE shume lehte e propagandes mashtruese per qellime terrorizmi, prandaj edhe Ben Blushi nuk ka pse te hiqet si i persekutuar nga islamiket fanatike te Partise Shtet te ISIS-it mysliman, sepse ai vete eshte fanatik dru me pre i Partise se Punes te Enver Hoxhes qe shkon dhe ben homazhe tek lapidaret komuniste me shallin komunist ne qafe dhe me fotografine e Diktatorit Komunisito-Islamik Hoxhist ne dore.

  Prandaj edhe eshte i pabesueshem kur del ne TV si nje Luftetar i Paepur i Kauzes ANTI-ISLAMIKE.

  Reply to this comment
 40. sofra January 10, 09:19

  Librin e funfit blushi e ka qare.por si gjithmone modestia per promovim e blushit u shurdhua nga libra”historike” pa pike vlere…

  Reply to this comment
 41. pro.... January 10, 09:38

  -Blushi luajti me bllofin{edhe humbesit i rrihen krahet per kurajo}.Shvleresimi i tij vjen edhe nga injoranca e disa komentuesve ,per ti dhene shpirt nga shpirti i tjetrit,jo nga i veti….
  ..por dua te vleresoj ne pergjithesi mediat te cilat treguan nivel te larte ,{per mendimin tim } ne trajtimin e ketij problemi delikat te shoqerise sone .

  Reply to this comment
 42. hugo January 10, 10:22

  Z.BLUSHI jam 1 myslymamn i thjeshte <> po do me jep nje pergjigje perse karikaturate behen mbi profetin muhamete dhe jo mbi krishtine?
  me respeket……..

  Reply to this comment
 43. Alibi ??? January 10, 10:47

  Qe ka nje teori tjeter qe po “peshperitet” ne Media por pa buje, eshte se cuditerisht ISIS nuk lufton kunder Izraelit ???
  Nderkohe qe Hezbollah lufton Izraelin !!!
  Dicka ka nga prapa skenes qe ne shohim,sepse na Serviret dicka Tjeter.
  Muslimanet te hapin syte dhe veshet

  Reply to this comment
 44. BREGDETI January 10, 10:50

  Islamizimi i shqiptareve po ndodh ngadale ngadale por me hapa te sigurte. Ata qe e udheheqin dhe e drejtojne kete proces e filluan kete veprimtarine fillim te viteve 90. Duke pare situaten ekonomiko-politike te Shqiperise dhe politikat konkrete te shtetit shqiptar(anetaresimi ne organizaten e shteteve islamike) menduan se shume kollaj me ca para do te krijonin nje korrent te forte islamik ketu. Kjo nuk ndodhi sa per merite te orientimit natyror perendimor te shumices se shqiptareve aq edhe nga presioni i diplomacise europiane. Pra nuk ishte terreni dhe as kushtet. Ne ate kohe ne Kavaje u ndertua, me investime nga vendet islamike, nje strukture e madhe shkollimi per klerin musliman ne Shqiperi dhe ne Ballkan por projekti nuk ia arriti qellimit. Pas kesaj filloi nje faze e dyte e perpjekjeve per islamizimin dhe osmanizimin e shqiptareve. Kjo faze eshte ne zhvillim e siper dhe nuk ka objektiva afatshkurter. Ajo zhvillohet ne menyre te qete, cdo dite, pa zhurme dhe synon brezin e ri. Duke ju kundervene jetes boshe, pa parime dhe plot vese, mungeses se jetes se bashkesise, “civilizimit” perendimor mundohet dhe arrin shpesh, te beje per vete jo pak elemente te pavendosur dhe me mungesa kulturore. Pra ka ndryshuar strategjia e veprimit, e sulmit. Ai eshte i bute, i ngrohte, si i mbeshtjelle me pambuk, vjen si nje zgjidhje e situatave te veshtira e te nderlikuara dhe duket sikur eshte rruga me e drejte. Ne te gjithe kete gjendje politika shqiptare me hipokrizine dhe konformizmin e ngritur ne kult, me makuterine e skajshme dhe papergjegjshmerine me te dukshme se kurre con uje aty ku duan ideologet e islamit politik. Artikulli i z. Koloreto duhet te behet nje kembane alarmi per shoqerine shqiptare te zgjohet nga pergjumja perzier me indiferencen ekstreme…. Zgjohu o popull!

  Reply to this comment
 45. January 10, 10:54

  Blushi eshte fotokopja e Max Velos . Tendencioz , provokus ,acarues,ben lojen e janulles, me pak fjale eshte shume kkkkku,,,,,,,,,,,,,,,,v

  Reply to this comment
 46. shqiptar sharri. January 10, 11:45

  antikomunisti,i dhjer.
  Enver hoxha ishte njeriu shqiptare dhe per ENVERIN,feja shqiptarit eshte shqiptaria or,fashisti antikomunist.Ngele ne kohen e dreqit dhe te birit te dreqit,ti nuk e din se per cfar behet muhabeti ktu more idiot,po ktu nuk behet fjala Per,ENVERIN,more bythqelber,po po behet per rezikun e feve more birbo,ngele duke luftuar me mullit e eres more hajvan,dhe kavshe e zgjebosur.Ti,me duket se tu ka shpik ne gjake ENVERI,ndoshta ta ka shkeerdhye mem,po perate nuk te hiqet nga mendja edhe pse nuk jeton ka 30,vite.PO,te kam thane shum her,se ti dhe shum shiptarellat si ti,me sali serbin,jeni tradhtaret e ndyre te kombit,dhe nuk vleni as,sa nji kime e bythes s’ENVER,malit.E’pres komentin tende te terbuar,se ju jeni gjithe te terbuar ngase ju gjek tradhtia e baballarve tuaj,nga pas per tan jeten,dhe e dij se dotme quajsh xhdo gje qe te vjen ne gojen e menden e smur tenden,por ju keni qen,jeni dhe dote ngelni,njerzit ma te,injiruar dhe ma te pa dej,per popullin.Dhe historia jua ka dhan vendin ne koshin e plehrave,kurse pas,edhe 50,kur ne nuk dote jetoim,ENVERI,dote ringrihet si FENIKSI,dhe per ju,populli vetem dotju thote tradhtaret e kombit u munduan ta zhbenin kete TRIBUN,por nuk ja dolen,dhe ju dote jeni te harruar se a’keni jetuar ndonji here,kurse ENVERI,po dote jetoi sa jeta,sa dynjaja,sa gjargj kastrioti,a me kupton ore antikomunisti tradhtar dhe fashisti i pa ndrequr?!!!

  Reply to this comment
  • antikomunist January 10, 19:09

   O shqyptar nga fisi i gabeleve te Sharrit te Tetoves:

   Po meso pak shkrim e kendim para se te dalesh ne DITA si garib malesie se na plase shpirtin dhe nuk po te marrim vesh fare se c’do te thuash sepse o i paudhe agresiv:

   Nuk shkruhet KIME e bythes, por QIME e bythes, dhe Enveri nuk kishte fare QIME ne bythen e tij prej pederasti sepse helbete nga vesi i trasheguar qe kish, prandaj edhe nuk ka si te perdoret QIMET e bythes se Enverit si nje mjet mates per t’u krahasur sic bejne vazhdimisht enveristet kur kundersulmojne armikun me parrulen:

   ENVERI E KISHTE HALLATIN SA BLENDI FEVZIU SHTATIN

   Reply to this comment
   • xheJ eN Bi January 11, 11:50

    nastradin —-

    Me repliken me “shqiptar sharri ” me kujtove shprehjen qe GOMARI i thote GJELIT : sa te madhe ma ke koken .

    I ben vrejtje per gabime ortografike dhe ti vete ben me shume nga replikuesi
    Nastradin , nuk shkruhet shqyptar , po shkruher shqiptar , fjala parrulen , nuk shkruhet ashtu ,po shkruhet parullen, monedha shqiptare nuk shkruhet LEKAT ,po shkruhet LEKET.

    Prandaj o nastradin here tjeter mos e ve ne zbatim shprehjen qe te shkruajta me siper.

    Reply to this comment
 47. toni January 10, 13:33

  E pashe skenen,ndaj Blushit nuk u be asnje lloj kercenimi,tjeter se ai donte te dilte si i persekutuar.Ideja ishte se nga fjalet mund te vi dhe e keqja.A nuk ka ndodhur kshu ne Shqiperi,ne parlament u qellua Azem Hajdari per nje fjale goje,jane vrare me mijera Shqiptare per nje fjale goje,pra ideja kjo ishte.Vrasje t e Parisit kishin kohe qe ishin paraljmeruar,fjala e lire jam dakort po dhe ajo e ka nje kufij.A nuk ishte Ben Blushi qe me ish gazeten e tij ne 1997 dogji Shqiperine?a nuk ishte gazeta Koha jone qe ne 1997 beri te njejten gje? Para se te shikojme endera me islamiste te shikojme mire se me cfare gazetaresh pa moral kemi te bejme. Krimi qe ndidhi ne Paris nuk justifikohet po ne Shqiperi nuk ndodh,pasi ne jemi te gjithe Shqiptare.

  Reply to this comment
 48. xhelal January 10, 13:38

  ky kercenues dhe te tjere si ky duhet te mbahen nen mbikqyrje nga organet kompetente.

  Reply to this comment
 49. xhelal January 10, 13:39

  ky kercenues dhe te tjere si ky duhet te mbahen nen mbikqyrje nga organet kompetetnte.

  Reply to this comment
 50. xhelal January 10, 13:47

  kercenuesi ne fjale dhe te tjere si ky te mbahen nen mbikqyrje nga organet kompetente.

  Reply to this comment
 51. Tirona January 10, 16:54

  ahhahahaha kercemin … e paska arritur qellimit Mira per te marre disa klikime …
  ska lidhje fare me kerceminim thjesht ishte figurative por ska faj konica kur thote

  “Në çdo punë që bëni, në çdo masë që merrni, në çdo lëvizje e në çdo fjalë që ju del nga goja, shoh shenjën e një barbarie të thellë…Më tepër plakem dhe më tepër më hyjnë dyshime nëse do të qytetërohemi ndonjë ditë!”
  (Katër përralla nga Zullulandi)

  Reply to this comment
 52. atdhetari January 10, 17:36

  Ne kaluara kemi trashguar qe te luftonim fenomenin dhe jo individin te jetojme pa diferenca te medha gje qe vertetohen qe per 25 vjete ne kete drejtim jepen fakte qe brenda javes kthehen ne barcaleta por kapja e medjes nga klanewt partiake qe jane kther ne sherbim te disa politikaneve shtremberojne dhe mbrojtjen e disa politikaneve dhe kur kete nuk mund ta kryej mendija vijen disa alabak nga jashte dhe ishoqerojne dhe thone ndonje fjale ne favor te koruptuareve kur ska morale imponohen ligje psh krijimi dhe fuksionimi i partive duhet te kryhet me statute e tyre por a zbatohen ato ne pergjithesi une them se jo ne pikat kyce nje prej te cilave eshte rinovimi i strukturave drejtues dhe lidershipit qe vetem indjeri GODO e zbatoj dhe pritet qe ata ti ndeshkoj vetem vota qe per mua nuk eshte reale si dhe pazaret per ndarjen e perberjes qeveritare nuk rruan raportin e vtave dhe dalja e grupeve ne perkrahje individesh dhe jo parimesh vuajne te sinqeritete dhe perfitojne pelivanet

  Reply to this comment
 53. shqiptar sharri. January 10, 20:58

  or’antikomunist i terbuar,une te shkrujta ne gjuhen e sharrit,dhe e kam dite se cfar kam than.Po,nuk me jep pergjigjen e duhur,te kam than,se cfar kapesh per KOCEET E ENVER MALIT;kur nuk eshte ne pytje ENVERI,por eshte ne pytje ekstremizmi fetar,ore hele,i qelber.SE shum here ta kam thane se ju jeni mbeturinat e baballarve tuaj,te bashkpuntorve te nazifashizmit,dha jeni tradhtar te,futur ne histori.

  Reply to this comment
  • antikomunist January 10, 22:16

   Po pse me shan dhe me ben rezil kur kerkon mendje dhe pret pergjigje nga antikomunisti more i paudhe? Po nuk e marr vesh kur me lavderon dhe kur me shan sepse nuk ta kuptoj gjuhen fare o shqyptar mavria nga Sharri i Tetoves pa dashur te ofendoje kush, sepse ky eshte nje obligim i te gjithe atyre qe duan te debatojne ne ship ne DITA.

   Reply to this comment
 54. Taku halabaku January 10, 21:23

  Nje komentues sic eshte ‘torollaku i rilindjes’,thote se Blushi eshte vllah,ne fakt ai eshte me gjyshe myslimane nga ana e te emes.Nje tjeter thote qe, Enveri zhduku fete dhe fetaret,mirpo ne vitet ’75-’80,dergoi neper komitetet e partise te rretheve,nje shkrese “teper sekret”,ku jep orientim (urdher) qe te zevendesohen ne administrate te krishteret me myslimane,kur predikonte dhe propangandonte ateizmin.Ai u lidh me fondamentalistet islamike te lindjes te mesme sa ju dedikoi edhe nje veper te tere(ne kembim te financimit bujar te tyre).Pra lidhjet me lindjen e mesme(islamike),jane me baza te hereshme,bile qe ne kohen e L.M.Zog i I-re,ku ne nje artikull te gazetes “POSTA E KORCES” dt.28/1/’30,thuhet; -“Ministri Shqiptar ne Paris flet ne nje mbledhje arabesh”.
  “Mjn.jashtem ne paris,Iljaz be Vrioni mbajti nje fjalim ne nje mbledhje myslimanesh,ne xhamine e Parizit,perpara nje turme prej Marokenesh,Algjerianesh etj.ku tha;”shteti Shqiptar ,esencialisht mysliman,eshte reprezantati dhe fortesa e traditave myslimane ne Europe,ne jemi vellezer me popujt muhamedane dhe MEKA e Europes e foleja e islamizmes.”
  -Prandaj nuk duhet te presim qe perendimi te kete harruar te shkuaren,apo me mire akoma te harroje te tashmen e orientimit te shtetit e popullit tone..

  Reply to this comment
 55. Taku halabaku January 10, 21:34

  s’eshte e vertete qe eshte perseritur !

  Reply to this comment
 56. shqiptar sharri. January 11, 00:38

  po,pse ti mue me lakmon ti mue nuk me shan ore antikomunisti mavria?
  A’nuk eshte sharje dhe ofendim qe me quan mue gabel nga tetova,edhe pse une me emer shqiptar sharri,jam ti gabel me ven emrin,more njeri qe thue se nuk maresh veshte kur te levdroi dhe kur te shaj,ajo e tregon se ti nuk din se cfar shkruan dhe per cfar behet muhabeti te kjo GAZET E VETME,DITA,plurale dhe demokratike.Po,une nuk jam hipokrit te kam thane,dhe nuk jam,njeri qe nuk i thom gjerat mir kur ti e ke mir,te kam than dhe te kam pershendet gjeh me duket menji koment brilant,qe ke bere,por kur kapesh per gjera qe nuk,eshte fjala per to,pra kur behet fjala per fez dhe per militantizmin per to te komentoim,e jo ti si antikomuniste per kalin flitet p,sh,ti rrokesh per ENVERIN,pra flitet per terorizmin ekstrem fetar musliman,nuk kishte gje per ENVERIN,ne tem,per kete ta kam terheq verejtjen dhe te kam than pse miresh me enverin,nuk eshte fjala per at,ai nuk jeton more burr ce 30,vite,pra edhe pse,nuk e ke dashte kurkush nuk kerkon,aman aman ta duesh,por nuk eshte e ndershme dhe e moralshme nji njeri te vdekur ta shash per xhdo dite vend e pa vande.Pershendetjet e mia nga zvicra,dhe naten antikomunist i mire.

  Reply to this comment
 57. shoku "Shpati " January 11, 07:17

  Masat propozojne qe shoku Beni te marre Lejen e Krijimtarise , edhe shoket e Komitetit te Partise i te njejtit mendim jane !

  Reply to this comment
 58. Skifteri April 21, 08:13

  *****Z.Blushi ! nuk je i jashtem ne P.S qe vetem te beshe vrejtje ,ku eshte puna juaj ?..Vrejtje bene kushdo dhe gjithkush por votat e socialistve I ke marre te djersitesh ne pune dhe me skrifica te kontriboshe se bashku me ekipin e rilindjes dhe jo te akuzosh si prokuror duke treguar gishtin pa bere asgje ,vetem duke shkruar romane bile dhe ne orare te punes qe duhet ti shfrytezosh ne baze ku ka nevoje populli ne tersi.Jo del e na flet si e ema e zeqos ne maje te thanes duke bere kritika se P.S-ja pregadit “arkivolin”. Turp per ty qe je pjese e saje.Por me sa duket je pjese e zhurmes dhe shfrytezimit te pa meshirshem nga kjo klase borgjeze burokratike qe mashtron ,falsifikon ,vjedh qe diskreminon popullin dhe bene qe populli shqiptar te beje nje jete te veshtir ekonomike ,ekziston nje numur I madhe familjesh nevojtare ne prag te varferise ,prandaj marrin arratine jashte vendit .Ç’ i duhet popullit se ç ‘far kritikash bene Ben Blushi brenda parties tende?!! Pervishju punes tende ,ralizo premtimet qe ke marre para elektoratit ;llafet.se jan fukarallek.~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 59. qytetari shqiptare December 22, 14:38

  Nji popull idiote qe merret me disa idiote ,qe jane plehrat e cdo shoqerie njerezore .

  Kta leshqen duhen marre ashtu si jane se bashku e cuar ne dhomat e zjarrit ,
  ne vatren e allaut leshQEN

  Reply to this comment
 60. Taip December 22, 14:39

  Po muslimanet nuk mallkojne njeri simbas kuranit !

  Reply to this comment
 61. Mark uk December 22, 15:01

  Nuk eshte tallur po u ka the verteten o turq shqipfoles.

  Reply to this comment
 62. maks December 22, 17:02

  ca lodheni kot me gjyqe cojani sadatit jua ben i gjyqin

  Reply to this comment
 63. xha Beqo December 22, 17:50

  Keta jane tamom pellazge

  Reply to this comment
 64. lato December 22, 20:58

  Te mbyllen kishat dhe xhamite,Moratorium me afat te pacaktuar,ashtu si per skafet.Shqiptaret kane nje gjak,nje rrace,nje pasuri te lashte etnike,qe greket e sotem,serbet,turqit,arabet nuk e kane.Keta popuj pa taban na vervisin fete e tyre te qelbura!Bojkotoini !

  Reply to this comment
 65. xha Beqo December 22, 21:50

  @lato. Le te krijojme ne pellazget nje fe te re nderkombetare dhe ta quajme pellazgolike dhe ta mesojme te tere boten ti perulen fese sone dhe ta illuminojme boten perfundimisht qe te eci ne drejtimin e duhur sic kemi illuminuar vendin tone te dashur pellazgor

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim