Dule: Nëse nuk zbardhet 21 janari, çështja duhet çuar në Strasburg

Redaksia Online February 9, 2013 13:32

Dule: Nëse nuk zbardhet 21 janari, çështja duhet çuar në Strasburg

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, thotë se vendimi i gjykatës për dy të pandehurit e “21 janarit” i vrau për së dyti viktimat. Duke e bëri komentin gjatë një takimi me strukturat e PBDNJ-së në Korçë. Ai u shpreh se një vendim i tillë i dha edhe një nuancë më të zezë gjyqësorit në Shqipëri. Ai theksoi se nëse çështja e 21 janarit nuk zbardhet, atëherë çështja duhet të çohet në Strasburg.

Redaksia Online February 9, 2013 13:32
Komento

1 Koment

  1. ADRIAN ABAZAJ February 9, 16:17

    Me ne fund o zoti DULE moret nje pozicion per nje ceshtje shqiptare .si ka mundesi ……..e kuptuat me ne fund qe dhe keta njerez kane nevoj per mbrotjen e te drejtave

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*