Duma: Basha ka gati kandidatin për kryebashkiak të Tiranës

February 22, 2018 18:11

Duma: Basha ka gati kandidatin për kryebashkiak të Tiranës

Deputetja e PD, Grida Duma u shpreh në emisionin “45 minuta” në Report Tv, se PD ka nisur përgatitjet për zgjedhjet vendore të 2019-ës.

Sipas saj, kryetari i PD, Lulzim Basha e ka menduar se kë do kandidojë për kryetar të Bashkisë së Tiranës, i cili do të jetë përballë kandidatit të mundshëm nga e majta, kryebashkiakut aktual, Erjon Veliaj.

Kandidatin për Bashkinë e Tiranës patjetër që lidershipi i PD e ka menduar. Apriori çdo kandidat tronditet. Çdo kandidat i cili nuk e merr garën si një garë për të fituar nga pozita e të humburit, atëherë është një naiv politik. Padyshim që është i tronditur. Se kur do jetë momenti këtë e vendos kryetari i PD. Janë menduar edhe kandidatët për bashkitë e tjera në rrethe”, u shpreh Duma.

o.j/dita

February 22, 2018 18:11
Komento

12 Komente

 1. gani February 22, 18:24

  ma mer mendja se per kryetar bashkie do jet saljani

  Reply to this comment
 2. Tikku February 22, 18:27

  Salianjin do kandidoj PD-ja meqe eshte hamshor

  Reply to this comment
 3. Cuku February 22, 18:59

  Ne Tirane do vendosin Grida Dumen ,se e ka.te.sigurte fitoren per vete integritetin qe ka Grida ,,,,, , ,,
  Por Grida ka dhe nje.arme te forte
  Do e jape PJESHKEN me gjysem cmimi kur te jete.Kryetare Bashkie ne Tirane ,d.m.th . do e ktheje si pike shumice,,,

  Reply to this comment
 4. lloji February 22, 19:05

  Un kam gati oferten per krevat gjumi…

  Reply to this comment
 5. Jimi February 22, 19:14

  Pse jo ti moj bukurane? Ty te kemi si shpirt!

  Reply to this comment
 6. Njëri ndër më të zhgënjyerit February 22, 19:56

  Ikë moj idjote , mjaft fole marrëzira , se do të këputësh ndonjë gafë tjetër , që të çuditësh të madh e të vogël , më keq seç i çudite ! Kujt i shkonte mendja , se një zonjë deputete , në kohën që qytetaret i kanë sytë tek ajo , zhgënjehen thellë kur shohin që ajo fliste me kolegë vetëm për të q…. e as i shkonte nder mend se pse ndodhej në salln e kuvendit të Shqipërisë në atë kohë ! Kush mund të ruajë respekt për një gërdallë të tillë , si ti ?!

  Reply to this comment
 7. Kukuvajkat e medias February 22, 21:10

  kandidat i pershtatshem eshte Salijani,ne durres Grida,ne Elbasan cuni faros dhe fitore te sigurta

  Reply to this comment
 8. MH February 23, 00:16

  Une do propozoja per Tiranen te mos vendoset asnji kandidatur.Mire asht ky qe asht.Cdo nji tjeter do e shpartalloje keqas.Dhe nese vendoset nga PD me siguri do ushtroi direktiven e partise per ta cue komoditetin qe asht sot ne Tirane ne gjendje zero.Nen shembullin e Sali Berishes qe coi te gjithe vendin ne gjendje minus zero.
  Duke mos konkurruar,do kemi shpenzime te ulta per fushaten.Sepse si do te vije punet.Velia se Velia do fitoj.Ka leshue rraje qe vetem nese ngrihet me detyre ne PS,fjala vjen te drejtoj Partine.Vetem ne kete raste te bahet fushate per kryetar Bashkie ne Tirane.

  Reply to this comment
 9. gjermani i fundit February 23, 00:47

  o G.D., provoje njehere me nardndoken, se ai te kupton ty dhe nuk eshte keq si balerin. Eshte edhe me i pjekur se Salianji, prandaj votoje mire njehere ti, qe pastaj ta votoje Tirana per kryetar basjkie.

  Reply to this comment
 10. Gridaduma February 23, 04:51

  Gomarice si kjo femer nuk kisha pare ! Po si moj buce del neper ekrane tv pa pike turpi? Si mundet A1-report te ftoje kete ndyresire qe nuk eshte as per djalin e saj , apo ja siguron Dritan Hila keto intervista me koleget e tij, pa pagese, vetem te rregulloje reputacionin “gruaja”e shokut te mire. Hapu dhe’.. koha e baxhellave

  Reply to this comment
 11. perkthyesi February 23, 13:06

  Kedo qe do te kandidojne, Veliaj do e kete poshte vetes! Kjo, te pakten, eshte e sigurte!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim