Gjykata e Lartë: Durim Bami mbetet në burg

March 30, 2015 11:21

Gjykata e Lartë: Durim Bami mbetet në burg

Durim Bami ka mbetur në burg.

Gjykata e Lartë ka caktuar sot ndaj tij, masën e sigurisë “arrest me burg”.

Bami akuzohet për “kallëzim të rremë” në çështjen Doshi.

Ai ndërkohë, thotë se është detyruar nga Tom Doshi, që të deklarojë se ishte paguar për të vrarë atë dhe Mhill Fufin.

Ndërsa Bami do të qendrojë në burg, kjo gjykatë vendosi dy ditë më parë që të lironte deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku.

 

March 30, 2015 11:21
Komento

2 Komente

 1. antienveri March 30, 16:07

  RENAT E DOSHIT I BEN TE BESUESHME POLITIKA ENVERISTE KOMBETARE

  Pse nuk kujtohet Prokuroria e Llalles qe te rihape dosjet e Remzi Hoxhes, te Kosta Trebickes ose te hetoje me hollesi vrasjen e Artan Santos? A mund te durohet kjo komedi qe po luhet me shqyptaret kur vrastari gjakatar Sali Berisha jo vetem qe eshte i lire, por i del ne mbrojtje mafiozeve si Doshi dhe Frroku? Pse ne rastin Doshi-Frroku Prokuroria e Lllalles dhe Saliut vepron si rrufe dhe arreston “GENJESHTARET” nderkohe qe hesht totalisht dhe injoron ceshtjet e mbetura pezull te Remzi Hoxhes dhe Kosta Trebickes? Prandaj edhe Bota dhe shqyptaret kane te drejte te mendojne se vrasja e Tom Doshit mund te mos jete vetem nje SAJESE enveriste, por nje PLAN djallezor likuidimi fizik, njesoj sic i planifikonte me imtesi te pashoq Enver Hoxha ne Kohen e tij te Qepes.

  Reply to this comment
 2. info analitike March 30, 18:37

  Po nese te gjithe keta kane genjyer cfare mund te thuhet per versionet e Tahirit, Rames dhe Ilir Metes perse jane marre si te verteta kur edhe ato kane kundershti evidente me njera tjetren aq me teper nese kemi parasysh edhe shantazhet e hapura te bera ne media nga Ilir Meta dhe Spartak Braho.
  Ne cfare provash e dokumentesh bazohet prokuroria per versionin qe ajo konsideron “te vertete” ?
  Keto jane disa pyetje qe nese nuk marrin pergjigje bindese hedhin shume hije dyshimi mbi menyren se si po vepron drejtesia e ndikuar dukshem nga politika.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*