Durrës, arrestohet i kërkuari ndërkombëtarisht për vrasje

September 21, 2016 09:33

Durrës, arrestohet i kërkuari ndërkombëtarisht për vrasje

Policia e Durrësit ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, i cili akuzohet për vrasje, vjedhje në rrethana rënduese dhe rrëmbim personi.

Shtetasi Lulzim Rubjeka, 37 vjeç, banues në Xhafzotaj është arrestuar me qëllim ekstradimin në Itali pasi është shpallur në kërkim ndërkombëtar për arsye se Gjykata e Tranit në Itali ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për veprat penale vrasje, vjedhje në rrethana rënduese dhe rrëmbim personi.

Maksimumi i dënimit, deri në 30 vjet burg.

September 21, 2016 09:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*