Durrës, arrin në 1 ton droga e kapur, tre në pranga

October 26, 2015 09:19

Durrës, arrin në 1 ton droga e kapur, tre në pranga

Tre persona janë arrestuar nga policia e Durrësit në lidhje me drogën e gjetur mbrëmjen e shkuar në port. Në pranga përfundoi Gani Bushati, 55-vjeç, nga Bushati i Shkodrës si dhe Albert Doku e Ervin Pëllumbi, 51 dhe 36-vjeç, banues në Tiranë.

Droga e sekuestruar ka arritur në 1 ton. Kamioni i mbushur me dru po udhëtonte nga Bushati i Shkodrës në drejtim të Italisë.

Fillimisht, policia sekuestroi 700 kg drogë, por nga kontrolli i mëtejshëm u gjetën edhe 300 kg të tjerë, duke arritur në 1 mijë kilogramë. Policia e ka koduar “Poker” operacionin e saj. Lënda narkotike po transportohej në drejtim të Milanos.

Lënda narkotike ishte e fshehur në 10 baleta me dru zjarri. /Dita/

October 26, 2015 09:19
Komento

5 Komente

 1. Mark uk October 26, 09:35

  Gazetar servil,pse nuk thuani nga Shkodra po tregoni fshatin.Dihet pse e beni nga mbiemeri i tij qe e ka te njejt me djalin e Sulejman Bushatit qe sot qe eshte minister.Deri ku ka shkuar servilizmi.

  Reply to this comment
  • Lexues October 26, 10:02

   O Mark o legen, kur ben dhe ti humor burgu?! Le qe s’ka nje gomar buzebardhe me mbiemrin Bushati, por edhe sikur ta kishte kusheri te vetin Ganiu le te mbaje pergjegjesite e veta dhe i qofte burgu sketerre. Iku koha kur vete Berisha investohej te mbronte kriminelet e vete duke filluar nga Lazarati deri ne Dukagjin e me tej. E ben kete koment per diversion te lajmit se Albert Doku ka qene sponsorizues i PD-se ne 2009-en.

   Reply to this comment
 2. lejlek October 26, 10:28

  Mua me vjen KEQ SINQERISHT, Zallamahia politike e jona duke hedhur hipoteza ne antiteze te njeratjetres sidozot problemi i kultivimit e te tregetimit te kanabisit edhe nga DEPUTETE TE KUVENDIT SHQIPTAR ,po shnderrohet ne nje zalamahi psikologjike tek shume persona te cilet po marrin guximin e rrezikshem te kultivimit e theksoj te RREZIKSHEM …SEPSE ligjet tona jane shume por kur themi shume te ashpra per DROGEN ne duart e njerezve BEHET FJALE EDHE PER DY GRAME.ndeshkohesh me vite burg.
  Kam degjuar poshte e lart zera neper fshat “mbillni se ju a blejme…”
  Per gjithe keta djem e baballare familjesh une personalisht i ve faj KREREVE TE VENDIT
  ndani shapin nga sheqeri I THONI TROC NJEREZVE mos mbillni se DENOHENI RENDE
  STOP….STOP…STOP.
  OSE ne tekundert LEGALIZOHENI me ligj dhe mjaft burg…burg.burgggg.

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 26, 14:31

  lexues: Legen tu beft ai qe ju vesh rrobat o shkerdhat .uti.

  Reply to this comment
  • Lexues October 26, 16:53

   Edhe mallkimet i ke si baxhelle. Ngele forumeve duke hap shalet, vjellur vrer dhe mallkuar. Thuaj nje fjale te te zej vend, mjaft u bere qesharak. Ordiner!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*