Durrës, Basha: Rama ka vjedhur 100 mijë euro në orë

March 30, 2019 18:35

Durrës, Basha: Rama ka vjedhur 100 mijë euro në orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Durrësi, e akuzoi kryeministrin Edi Rama si “hajdutin më të madh të historisë së Shqipërisë”, duke thënë se kreu i qeverisë ka vjedhur “100 mijë euro në orë”.

Papunësi e varfëri kudo që hedhim sytë, shtohet varfëria, ku shkojnë miliardat e eurove të taksave të rritura?

Klouni që erdhi dje këtu para jush, nuk ishte kloun, ai është hajduti më i madh në historinë e Shqipërisë që fshihet pas shakave bajate.

Vetëm sipas të dhënave zyrtare, në vetëm dy vite Edi Rama ka kollufitur 2 miliard euro nga taksat e shqiptarëve.

Ka vjedhur 100 mijë euro në orë, është tarifa e estradës së Edi Ramës. Largimi i tij është emergjencë kombëtare, tha Basha.

 

b.b/dita

 

March 30, 2019 18:35
Komento

11 Komente

 1. Nji Dordolec i krimbur mes Kallamoqit hahahaha March 30, 18:52

  qenie D E S H T U A R

  gjithcka ka marre fund per TY dhe te banden e krimit te shplles.

  le qe s’di te lidhesh dy fjale ,

  por si gjithmone kopjon shprehje nga komentet

  qe lexon ktu nee medie e si nji halabak

  derdellit kot -ne tym nga deshperimi qe brenda po

  te Grryen shpirtin tend te kalbur prej shkerdhate .

  Rama eshte Bossi i Shqiperise ate e do populli shqiptare

  sepse punon per kte Shqiperi # nga bandat e putanave te tradhetise .

  Vetem nji gje te shpeton ;

  TE SHKOSH VETE NE BURGE

  OSE

  SUICID

  ky i dyti duket me pran mendjes tende

  sipas gjithe Psikologet qe te shofin se si

  reagon ditet e fundit .
  Mjerishte dicka shume e keqe eshte duke ardh ne

  drejtimin tend .

  mer Fototoksine sepse per nji Mi bodrumesh si ty

  eshte me i pershtateshmi 🙂

  Rruge tjeter per ty s’ka me .

  WE ARE OVER bastard antishqiptare

  Reply to this comment
 2. Vlora March 30, 18:56

  Paska filluar te beje llogari.Rugen e Kombit e harroj njeri qe qesh.4 veta i vrau ne bulevard,detin ja dha Greqise,Jo me kot shkruajne shtypi grek qe Te perkrahet nga qeveria qe ai Te vije me pushtet.Ky I duhet Greqise dhe Rusise.Se kush eshte klloun futu ne zgjedhje dhe lere arithmetiken me € se at je e ke mendjen.Se kush ka vjedhur e di populli dhe do Te ndeshkohet me zgjedhje me vote.Mos bej lodra fjalesh.Ndaje mendjen per zgjedhje do futesh apo jo pastaj ne fushate thuaj cfare ke ne goje,hajdut kriminel,tradhetar,emergjence Kombëtar etjeraPo futu ne zgjedhje,se ne Durres e ke zgjedhje mire kanditatin n.q.s futesh ne zgjedhje,ai permireson cilesin e diellit,do Te bjeri eshtrat e Ismail Qemalit nga jashte.E ke pasur Minister kulture.Suksese Guinplain njeriu qe qesh

  Reply to this comment
 3. I ke lare duart, hajde ma kap nje here me dore. March 30, 19:37

  Ohhhhhh sa pak paska vjedhur, ti kurve qendron ne vendin e pare me vjedhjen qe i bere Kombit ne rrugen e Kombin prej 230 milion euro vetem me nje dore, bythe-qire i Hollandes.
  E thjeshte motra:
  Bej denoncim ne Prokurori e mos llap rrugeve si kurvat, apo me fal ti kurve je.
  Te paska ardhur koha te besh gojoren e rradhes me Ramen, sic t’a beri me 17 maj 2017

  Reply to this comment
 4. Kopilet e SHQUP-it March 30, 19:44

  Ah bolshevik, ne kete foto moj tranvestite dukesh si “Lenini ne Tetor” dhe karat hajde dru me pre rrijne dhe degjojne, kopjac i madh je moj kurve.

  Reply to this comment
 5. Taraboshi March 30, 20:22

  Ore lulash do te mesosh pak aritmetike ti apo jo.Kur populli eshtei raskapiturnuk ka te haje te pije.paguajne taksa etj Po ku u gjetkangjithe keto pare qe vetemRamamerrkane dite2.4 milion euro ne dite.Ulja kryet pak or shumak.Beje rrenenpak me te besueshme.Se ja bere sipuna egjahtarit me dhelpren qe vrau.Te gjithacfare thuajanebrockulladhe nuk te beson me askush.Je bere si tellall or milet Edi vjedhe ne cdo ore rrogen qe merr.Po ti ku imerr leket qe paguan protestuesit.cdo dite.

  Reply to this comment
 6. ktij i duhen bo ca Vryma ne ate kokQyp ,per ajrosje March 30, 20:53

  eshte Kaps ne koke

  haleja e pd-s

  Reply to this comment
 7. Fidel Kastro March 30, 22:19

  Fole o Basha fol, por, rilindasit udheheqesin e tyre nuk e leshojne , le te vjedhe thone , se per te miren tone e ka !!!

  Reply to this comment
 8. Adih March 30, 22:32

  O Bashe ti me Saliun dhe me Meten e mbani Ramen kryeminister , se po te mos ishit ju , Rama do pirdhte populli ne sekonde . Prandaj o Bashe ky eshte r…i ??

  Reply to this comment
 9. Dhe per sa kohe duhet te shikohet ky Parazit ?!! March 31, 09:25

  Shqiptaret , duhet te mbyllin syte kur Basha del ne Publik !
  Ai eshte nje Parazit i madh ! Nje qenie e pa dobishme per Publikun ! Nje humbje e madhe kohe ! Nuk thote asgje te re vec Rama Rama Rama Rama , e ka te gjithin ne goje !
  Ai masturbon veten perpara publikut shqiptar dhe nuk i vjen marre!

  Reply to this comment
 10. Mala March 31, 12:55

  Po ti e Salihu, qe vodhet 230 milion vetem ne autoudhen e kalimashit! Ku I keni parate,edhe nga vjedhjet te tjera,me veçmas me barutin e Gerdecit e vrasjet nga Biznismeni Hoxha e deri te Olldashi.derivat et dhuruar Serbise,drogen e Lazaratit e shume te panjohura te tjera qe dalin edhe qindara miliona te tjera.

  Reply to this comment
 11. ALBAN DEGA March 31, 20:54

  REKORDMEN KUSARIE E PLACKITJE PER KREJT BALLKANIN !

  KRYEKRIMINELE TE KAPUR E VETKAPUR NE FLAGRANCE !

  – Jo 230 por 600 milione euro vetem nga “Autostrada e Kusarise se Kombit”

  – Pese veridiktet e sovranit dhe veridikti i ligjit dhe drejtesise …

  Nga Alban Dega , Nju Jork.

  Ja cfare shkruan Profesori i nderuar i Inxhinjerise se Ndertimit, Arben Mece, Heroi i Demokracise, ish themelues, ish-deputet e ish- minister i PDSH-se ne qeveri, ish-Drejtori i Drejtorise se Rrugeve ne ministrine qe drejtonte Lulezim Basha, ky hor sterhori serbo- putinist, ky burre lavire e p… jeshke mashkull i Saleh Ramollah Ajatollah Karaxhic Milloshevicit e Argita Berishes, per kusarine e tij gjigande ne Autostraden e Kusarise se Kombit….. qe eshte vetem maja e Ajzbergut te plackitjes gjigande qe banda e gangstereve politike, biologjike e mediatike dhe Mafia qe doli krejt jashte kontrollit…e tyre:
  http://www.gazetadita.al/sharlatanizem-donkishotizem-apo/.

  Shikoni vellezer e motra shqiptare se kush e ka pafytyresine poshtersine te marre ne dore flamurin e rreckosur e thellesisht antishqiptar te gjoja luftes kunder krimit te organizuar dhe kanabizimit te Shqiperise, qe ia vune asaj damken e zeze e titullin e turpit Republika e Lazaratit, qe nuk ishte vetem ai por mare Shqiperia nga burimi i Lumit te Gashit dhe Cemit e deri ne Qafen e Muzines e Konispol, pikerisht kur Lulezim Basha, Bujar Perishan Karaosmani e Flamur Noke Stanishici i UDB-es ishin ministra te Brendshem te Sali Berishes-Kryetarit te “Shoqates se Gjuetareve te Beogradit “ e Sllobodan Milloshevicit, i cili ne Kuvendin e Serbise pat deklaruar se per 24 ore futem me ta ne Tirane!
  Edhe kjo me gjuhen e Prof. Dr. Arben Mecajt me shifra e fakte te gjalla. Ishte ky shkencetar e shqiptar i madh qe nuk heshti, por menjehere sa u njoftua per marreveshjen vetem ne gjuhen angleze qe Bechtel- Enka e sterkorruptuar ua kishte vendosur ne tavoline jo per ta diskutuar, por vetem per ta nenshkruar pa projekt, pa diskutuar as specialistet e ndertimit e as ekspertet ligjore, pa e kaluar fare as ne Keshillin e Ministrise se Transportit soo ne Keshillin e Ministrave, e aq me pak ne Kuvendin e Shqiperise shifren marramendese prej 1. 2 miliarde euro te saj, dha doreheqjen e menjehershme dhe te pa kthyeshme nga posti i tij qe si parardhesit edhe pasardhesit e tij do ta shikonin si nje miniere floriri per xhepat e vet!
  Lexoni kete analize da kursjoze, sa shkencore edhe te ndershme te ketij shembull per tu ndjekur nga cdo mendimtar e atdhetar shqiptar tek gazeta “ Dita” :
  Jane pikerisht keta kusare, vrastare e zuzare si Lulezim Basha e Mona Cizmja, ata qe na bejne te ndershmit, atdhetarin, luftetarin, flamurtarin e antikrimit, te ndershmerise, te “duarve te pastra” te lare me gjak shqiptari deri ne shpatulla, te antikanabizimit, te “shpetimit te shqiptareve dhe te Shqiperise” qe gjakosen dhe groposen, qe e dogjen dhe e poqen, qe e shiten dhe e zhbene si shtet mbi 15 here ne 15 vjet te sundimit te tyre banditesk !?
  Hajde e mos u besoni ketyre kryegangstereve e kryekusareve, kryevrasesve seriale te shqiptareve e Shqiperise, qe e baltosin e sterrosin, qe e nxijne edhe Diellin edhe Qiellin e saj e te popullit te vet ne syte e Evropes dhe Botes, ne Bruksel e ne Uashington, ne Strasburg e ne Londer, ne Rome e ne Paris, ne Athine e ne Beograd, ne Moske e ne Pekin…. kudo e kurdo !?
  Vetem per te shpetuar kokat e tyre te inkriminuara e duart e tyre te pergjakura, pasurite pa fund e pa ane, sarajet e butikat milioneshe, pushimet e defrimet ne qihanet e Maldiveve e Abu Dabit, Tajlandes e Malibuse… nga ligji dhe drejtesia, nga Reforma dhe Vetingu, nga SPAK- dhe Byroja Kombetare Hetimit, qe i kane pothuajse gati dosjet e krimeve te tyre dhe mbi tri milione shqiptare, deshmitare pamore te krimeve te tyre te perbindshme deri edhe te vetkapura ne flagrance ose nga dhjetra kamerá televizive live !
  Populli shqiptar jo nje, por te pakten pese here ne 10 vjetet e fundit ua ka dhene veridiktin e vet me vote! Qysh me 28 qershor 2009, kur fituan me vota te vjedhura “ te numeruara keq apo shume keq ne te pakten nje te treten e tyre “, sipas Raportit perfundimtar te OSBE- ODHIR-it, te 8 majit 2011 kur i vodhen mbi e nen tavoline me ndhmen e Arben Ristan Xurxullit, Sokol Olldashit e Genc Rulit …. e deri me 25 qershor 2017.
  Tani e ka radhen vetem ligji dhe drejtesia e spastruar nga halet e tyre
  ne gjirin e saj, qe tu caktoje vetem masen e ndeshkimit dhe afatin e burgimit, konfiskimit dhe kthimit tek sovrani te pasurive, parave dhe pronave te tij te vjedhura e plackitura shqiptareve dhe Shqiperise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*