Durrës, falsifikonin dokumente italiane, 2 në pranga dhe një në kërkim

December 17, 2014 09:33

Durrës, falsifikonin dokumente italiane, 2 në pranga dhe një në kërkim

Policia finalizoi dje operacionin e koduar “Porosia e fundit”, për të cilin u bënë dy muaj hetime për një grup kriminal të falsifikimeve. Në pranga ranë Adem Picari, 49 vjeç, nga Tirana, të cilit i janë kapur 6 karta identiteti italiane, 2 patenta italiane, një kartë identiteti dhe një leje drejtimi shqiptare. I dyti u ndalua Qani Gaçi, 44 vjeç, banues në Durrës, të cilit iu kapën një veturë “Benz” me targa AA473CL, 3 karta identiteti italiane, 3 tesera italiane dhe 1000 euro. Në Kërkim u shpall prodhuesi i tyre Myslym Hysko, në banesën e të cilit u zbulua baza me pajisje e dokumente.

December 17, 2014 09:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*