Durrës, i dënuar me 10 vjet burg në Itali, kapet për ekstradim

January 29, 2014 10:02

Durrës, i dënuar me 10 vjet burg në Itali, kapet për ekstradim

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në organizata kriminale dhe trafik droge në Itali, është arrestuar për qëllime ekstradimi ditën e djeshme. Dashamir Shqalshi (Nikolla), 29 vjeç, banues në lagjen nr 16, figuronte i dënuar nga Gjykata e Apelit Firence, me vendim nr. 3566/09 të datës 12 tetor 2011, me 10 vjet e 6 muaj burg në mungesë. Mësohet se nga dënimi i kanë mbetur edhe 6 vjet, 5 muaj dhe 8 ditë burgim për të vuajtur.  

 

January 29, 2014 10:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*