Durrës, i dënuari me 7 vjet burgim tentonte arratinë në Itali

October 6, 2014 22:37

Durrës, i dënuari me 7 vjet burgim tentonte arratinë në Itali

Policia Kufitare e Durrësit kapi në port, ndërsa po tentonte të udhëtonte me tragetin Durrës-Bari, nga Shqipëria për në Itali, të kërkuarin Artan Raska, 33 vjeç, banues në Tiranë. Burime zyrtare të policisë vendore shpjeguan se për të ndaluarin, Gjykata e Apelit Tiranë, me vendim të datës 19 shtator 2014, ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Rrethit, e cila e ka dënuar me 7 vite burg, për veprën penale “prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”. Menjëherë pas procedurave të para, Raska iu dorëzua policisë së Tiranës.

October 6, 2014 22:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim