Durrës, i vihet zjarri Kishës Katolike “Shën Dominiku”

June 6, 2018 09:58

Durrës, i vihet zjarri Kishës Katolike “Shën Dominiku”

 

Një kishë katolike në Durrës ka rënë pre e disa personave të cilët kanë tentuar t’i vënë flakën.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Kishën Katolike ‘Shën Dominiku’, në Portoromano. Mësohet se autorët kanë mbledhur goma dhe letra para kishës, duke ju vënë flakën.

Fatmirësisht, kisha ndodhet shumë pranë zjarrfikëseve, të cilat kanë ndërhyrë menjëherë, duke shuar flakët para se të ndodhet një ngjarje e rëndë.

Nga informacionet e para, ngjarja dyshohet e qëllimshme, ndërsa policia po punon për identifikimin e autorëve.

l.h/ dita

June 6, 2018 09:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim