Durrës, INUK rrafshon 150 objekte në bregdet për 3 ditë

November 2, 2014 09:54

Durrës, INUK rrafshon 150 objekte në bregdet për 3 ditë

Në ditën e tretë të aksionit në Durrës, INUK vazhdoi në brezin e rërës në plazh. Si fillim u prishën disa ndërtime të lehta, ndërkohë që pronarët po vazhdojnë vullnetarisht shkatërrimin e tyre. Fadromat e INUK do të rrafshojnë në këtë vijë bregdetare 120 objekte të paligjshme dhe 500 ndërtesa në total deri në hyrje të Kavajës. Bëhet fjalë për tenda dhe çati lokalesh, mure rrethuese apo ndërtime të tjera te ngritura vit pas viti, për qëllime të ndryshme tregtie dhe biznesi.  Për tre ditë, INUK njoftoi se ka rrafshuar 150 objekte të madha dhe të vogla.

 

November 2, 2014 09:54
Komento

1 Koment

  1. Dr. John November 2, 14:07

    Ah, u beka fjale “për tenda dhe çati lokalesh, mure rrethuese”. Kujtova se kishin per qellim pastrimin e plazhit Durresit nga cibanet e Kandaharit. Keto paskan qene cibanet e Kandaharit per Durresin? Dikush po tall bythen ketu po se kush nuk po merret mo vesh. Apo mos ndoshta cibanet e vertete te Kandaharit ne Durres jane te gjitha me leje?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim