Durrës, sekuestrohen cigare kontrabandë me vlerë 500 mijë euro

Redaksia Online December 27, 2012 10:50

Durrës, sekuestrohen cigare kontrabandë me vlerë 500 mijë euro

945 koli cigare kontrabandë janë sekuestruar nga policia në portin e Durrësit. Malli ishte prodhuar në Singapor dhe vlera e tij arrinte në 500 mijë euro.

Sipas drejtorit të përgjithshëm të doganave, Qazim Merlika, vlera e detyrimit të papaguar tatimor arrin në 250 mijë euro.

Operacioni është zhvilluar nga dogana e Durrësit, në bashkëpunim me antikrimin financiar. Vijojnë hetimet në lidhje me persona të tjerë që mund të jenë përfshirë në rrjetin e kontrabandës.

 

Redaksia Online December 27, 2012 10:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim