Durrës, tentoi të vriste me thikë të dashurën, arrestohet 33-vjeçari

August 10, 2016 17:51

Durrës, tentoi të vriste me thikë të dashurën, arrestohet 33-vjeçari

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka tentuar të vrasë me thikë të dashurën e tij. Burime nga policia e Durrësit bënë me dije Antonio Zani, 33 vjeç, rreth orës 06:00, në lagjen Nr.8 Durrës, ka tentuar të vrasë me thikë të dashurën e tij, shtetasen A.D. 20 vjeçe.

Po sipas këtyre burimeve, Zani ka shkuar në banesën e shtetases N.M., ku e dashura e tij ishte e punësuar si kujdestare nate për të zonjën e shtëpisë, e cila ishte invalide dhe si rezultat i një konflikti çasti e ka goditur disa herë me thikë në trup. Për pasojë i ka shkaktuar plagë të rënda dhe e reja ndodhet në Spitalin Ushtarak Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Gjithashtu edhe autori i dyshuar ka marrë plagë në trup dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Durrës. Me të marrë njoftimin menjëherë në vendngjarje shkuan Efektivat e Policisë, të cilët bënë të mundur këqyrjen e vendit të ngjarjes, mbledhjen e provave materiale, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale një thikë, një qese me hashash dhe tre aparate telefoni celularë. Nga kryerja e veprimeve hetimore dyshohet se autori ka qenë nën ndikimin e lëndëve narkotike në momentin e kryerjes së veprës. Zani është person me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër jetës dhe lëndëve narkotike. Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

August 10, 2016 17:51
Komento

1 Koment

  1. ??? August 10, 18:03

    “në fushën e veprave penale kundër jetës dhe lëndëve narkotike.” FUSHA e vepres penale, jo Mali apo kodra dhe pastaj qershia mbi torte, me precedente kunder lendeve narkotike dhe jetes!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin