Durrës, zjarri në magazinat e vajit, shkak djegia e kabullit elektrik

April 9, 2014 08:40

Durrës, zjarri në magazinat e vajit, shkak djegia e kabullit elektrik

Hetimet tre ditore zbardhin shkakun e zjarrit që shkrumboi një fabrikë vajrash në Sukth ditën e diel. Burime zyrtare bënë me dije se ngjarja ndodhi rreth orës 10:30, në magazinat e firmës “Kappa Ghepard” në Durrës. “Pas punës së bërë nga shërbimi zjarrfikës dhe shërbimet e policisë, rezultoi se shkak i dyshuar i rënies së zjarrit është djegia e kabullit elektrik që furnizon me energji ndërmarrjen”, thanë burime zyrtare të grupit hetimor. Zjarri i shkaktoi dëme të konsiderueshme materiale subjektit privat.

 

April 9, 2014 08:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*