Dy aksidente në Kukës, humbet jetën drejtuesi i mjetit

February 2, 2018 11:20

Dy aksidente në Kukës, humbet jetën drejtuesi i mjetit

Drejtuesi i një mjeti mbeti i vdekur në “Rrugën e Kombit” në drejtim të Kukësit.

Sipas policisë, shkak ishte përplasja e dy makinave, një Volkswagen me një furgon tip Benz.

Të dy makinat drejtoheshin nga shoferë që banojnë në Kukës.

Por drejtuesi i Volkswagen ishte i pafat.

Ai humbi jetën sapo mbërriti në spital.

Ndërkohë një aksident i dytë ka ndodhur në “Rrugën e Kombit”.

Një automjet tip fuoristradë që po udhëtonte drejt Kosovës doli nga rruga, por për fat njerëzit që udhëtonin me të shpëtuan.

Ngjarja ndodhi në dalje të Kukësit në vendin e quajtur ‘Lugina e Drinit’.

Në vendngjarje shkoi policia e cila konstatoi se makina ka qenë me shpejtësi të lartë dhe për këtë arsye doli nga rruga, e ndikuar edhe nga lagështira.

Udhëtarët pësuan lëndime, por kërkuan të vazhdonin udhëtimin për në Kosovë, e nuk pranuan dërgimin në urgjencën e Kukësit.

a.s/dita

February 2, 2018 11:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*