Dy aksionerët e TCh padisin gjyqtaren që pezulloi shkarkimin e administratores

February 15, 2016 21:18

Dy aksionerët e TCh padisin gjyqtaren që pezulloi shkarkimin e administratores

Dy aksionerët e kompanise Top Channel, Albert Sino dhe Aurel Baci, kanë ngritur një akt padi ndaj gjyqtares Teuta Hoxha e cila sipas tyre me vendimin e marrë, për mos shkarkimin e administratores i ka shkaktuar një dëm të rënd kompanisë “Top Channel” shpk.

Në padinë e tyre, ata theksojnë se është shmangur detyrimi i gjykatës të zhvilloj seancën në prani të tyre, dhe si pasoj ka shkaktuar vepër penale parashikuar nën nenin 248 të Kodit penal.

Një javë më parë Gjykata e Tiranës vendosi të detyroj aksionerët e mësipërm të njohin si administratore zonjën Vjollca Hoxha, e cila ka dhe 40 për qind të aksioneve. Nga ana e saj zonja Hoxha ka ngritur padi ndaj dy aksionerëve rreth faktit se është shkelur Kodi i procedurës civile kur ata kanë blerë aksionet, nga ish burri i saj, pa u pyetur ajo.

 

padia

February 15, 2016 21:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*